Diskusia 1/2: 3x fantasy drabble

Podporte scifi.sk

Diskusia

YaYa
Super :) Najviac sa mi páčil ten lukostrelec, taká skoro až pratchettovská pointa. Zároveň ďakujem za zoznámenie s novým žánrom, aspoň teraz aspoň konečne prokrastinujem od roboty do školy produktívnym spôsobom ;-)
05.10.2013
jurinko
Moze byt :-) Hodnotit to neviem, lebo sa v drabble ako takom vobec nevyznam (raz som poslal do jednej sutaze double drabble a zdzubali ma, ze to bolo rozvlacne, hoci dodnes neviem, ako moze byt text na 200 slov rozvlacny :-D ). Kazdopadne, uplne laicky sa mi to pacilo a som rad, ze si sem priniesol novy format ;-)
05.10.2013
YaYa
Tak ten rozvláčny by som teda chcela vidieť :D
05.10.2013
Kei
Tak toto nie je moja šálka kávy.
jurinko: záleží od textu :) niekedy aj veta je rozvláčna a to ani nemá 200 slov. Neviem ako pri drabble, ale pri krátkych, v rozumnej miere lyrizovaných útvaroch ide doslova o hru s každým slovíčkom a ak niečo opakuješ, či ornamentálne rozvinieš, tak musí byť jednoznačné, že to tak má byť a neurobil si to len preto, aby si dodržal rozsah. čiste amatérsky - tu je na to aj príklad: Hej hou! - je logické, že sa to opakuje, lebo to zvolanie sa tam žiada, dokresľuje atmosféru. Na druhej strane, že "sedem trpaslíkov vstupuje do svetla" 2x už považujem za mínus, jedna z viet pôsobí zle, či to bude prvá alebo druhá záleží od toho aký efekt chceš dosiahnuť. "Sedem" zabíja pointu, a pokiaľ by tam bolo takých drobností viac, tak by sa dalo, povedať že je to rozvláčny kúsok.
05.10.2013
jurinko
Kei, chapem, lenze ja som spravil z Pozor, schod! double drabble tym, ze som ho skratil (cize som z neho vyskrtal uplne ze mega vela slov). Neviem, ci tam zostalo nieco rozvlacne :-)
05.10.2013
jurinko
Ale ved posud sama: "Muž nervózne kráčal ulicou. Pohľadom kmital po fasádach budov. Niečo hľadal. Nevedel čo, ale spozná to, keď to nájde. Vyrieši to všetky jeho problémy. Jeho pohľad sa ani na chvíľku nezastavil, stále prechádzal hore dolu. Muž sem-tam dokonca pobehol, akoby chcel priblížiť onen vytúžený moment. Zrazu zastal. Vedel, že je blízko. Cítil to. Jeho pohľad spočinul na malom obchodíku. Vyzeral, akoby sa na ulicu ani nehodil. Bol vtesnaný medzi dvoma veľkými modernými budovami, ale sám bol starý a maličký, z nepálených tehál. Muž na sekundu zaváhal, ale hneď nato sa vrhol ku kľučke. Ignoroval nápis „Pozor schod!“, umiestnený vedľa dverí a vtrhol dnu. Zazvonil zvonček na dverách. Mužova noha nenašla oporu a on sa zapotácal a padol..." ...
05.10.2013
jurinko
[pokr.] "A padal. Padal do tmy černejšej než smola, do tmy nekonečnej, hrozivej a neľútostnej. Padal dlho, videl, ako sa malý obdĺžnik denného svetla rýchlo vzďaľuje, bol malý ako špendlíková hlavička až ho napokon očami nedokázal rozoznať. Chcel kričať, ale nemohol, tma bola priam hmatateľná, zadúšala ho, tisla sa mu do úst, očí, nosa. Padal do ničoty.
Zazvonil zvonček a dvere sa s jemným, definitívnym cvaknutím zavreli. Temná bytosť v ľudskej podobe, sediaca za pultom, lenivo pretočila stránku novín. Už sa tešila na večeru." :-)
05.10.2013
Kei
Jurinko: ak niečo skrátiš ešte to neznamená, že to nutne musí mať rýchlejší spád, či priebeh bude plynulejší. Pôsobí to rozvláčne, ale nechcem tu rozoberať čosi mimo zverejnenej poviedky, takže rozoberiem ti to v maily, trochu neskôr.
05.10.2013
Kr4b
Aj keď mi na čítanie na počítači samému prílišná dĺžka nevyhovuje, písať je podľa mňa čím viac tým lepšie.
Toto sa mi hodnotí ťažko, ale budiž. V druhom drabble som mal trochu problém zorientovať sa - jasné, potom zmizol, takže nič vážne :D 9. Jurinko: To double drabble je supr.
05.10.2013
jurinko
mhm, tak na to sa tesim :-D Mozno som divny, ale mne sa zda byt rozvlacny napriklad Tolkien alebo Verne (v niektorych pasazach). Asi mame trochu inu definiciu rozvlacnosti. Ak ma niekto pocit, ze som autorovi nabural kruhy, tak sa ospravedlnujem, bral som to tak, ze sa bavime primarne o tom zanri :-) (Krab, dik ;-) )
05.10.2013

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.