Diskusia 1/3: Suzanne Collinsová: Hry o život – prvý diel trilógie

Podporte scifi.sk

Diskusia

William Cody
Priznávam aj ja, vyhýbajúci sa tínedžerským románom som si to prečítal, po tom, čo to dostala dcéra na Vianoce. No pre mňa sa tento román nevymyká z okruhu tínedžerských amerických"splašiek" od romantických autoriek. Nesympatický mi bol slaboch Peeta a aj jeho tzv. drsnejší a temnejší protiklad chodiaci loviť poza plot. Hlavná hrdinka je priveľmi nerozhodná, teda jej psychologický profil, na to aby mohla byť skutočne Drozdajkou a prežiť všetko. Áno, autorka sa snaží vykresliť, že je do toho vhodená, neovplyvňuje to a vezie sa voľným prúdom, no aj tak, sympatický v knihe mi bol iba starý Hamisch. (salámista a alkoholik - neskôr zopsuli aj jeho).
30.08.2013
William Cody
Scéna s plačom a pochovávaním malej černošky mi nebila do očí ako recenzentke, no čo sa týka súvislostí s vysvetľovaním technickej vyspelosti tohoto sveta ako aj princípov fungovania istých javov, súhlasím, že to bolo prázdne a nedomyslené. Kniha pre dievčatá vo veku 16 rokov ako vyšitá. :D
30.08.2013
William Cody
A v čom je tento román výchovný pre tínedźerov neviem. V túžbe po slobode, obetovaní sa, rebélii? Či na porovnanie morálnych charakterov bývalých vrahov meniacich sa na bojovníkov za slobodu? :D (Otázka pre recenzentku, aby sme trochu podiskutovali na scifi.sk, možno to tu trochu oživili, keď je tu teraz cez prázdniny tak mŕtvo :D)
30.08.2013
Adhara
Práve to Peetovo slabošstvo bolo pre mňa niečo nové, neokukané. Žiaden supersilák a superochranca svojej slabučkej priateľky ako v Twilighte. Takisto nerozhodnosť hrdinky bola podľa naopak plusom – v tomto veku a v tejto situácii normálne, dodávalo jej to uveriteľnosť. Nuž, sto ľudí, sto chutí... Výchovnosť? Podľa mňa v tom, že si treba za každú cenu zachovať ľudskosť a postaviť sa proti zlu.
30.08.2013
William Cody
Veď to.. Citlivý, silný mladíček. Asi podľa vkusu autorky, no tým je celý boj o život v knihe nereálny. Aj z pohľadu nerozhodnej a tiež "slabej"hlavnej hrdinky. Tvrdosť prežíva, tu to nebolo zachránené ani dostatočnou súhrou náhod, hoci sa to autorka snažila tým vysvetliť, respektíve pridať na uveriteľnosti. A túžba postaviť sa voči zlu?No tu nebola v každej situácii, ako by sa to dalo očakávať pri prezentovaní pevného charakteru mladého človeka. Dokonca tu nebol ani náznak akého si prerodu(pod tlakom okolností, či vplyvom prostredia alebo iných osôb)HP, zocelenie a pod. Stále váhavá, stále unášaná okolnosťami ako vzor rebélie a odporu. Nezaslúžene. No beriem.. 16 ročné dievčatá sa len zoznamujú s literatúrou a takáto forma získania nových fanúšikov(čiek) SF v radoch naiviek je účelná, takže za toto plus.
30.08.2013
Puf
Pridavam sa k Williamovi, my sme uz na teenagerske romaniky asi dost stari :( Tiez som si precitala prvy diel pod vplyvom nadsenych recenzii, ale napriek akcnosti kniha bola pomerne nezazivna (a film ju v nude sto krat prekonal), hlavni hrdinovia liezli na nervy, najviac Katniss, ktora sa nevie rozhodnut ani ktorou nohou rano vstat z postele takze som jej tu ulohu "vodca rodiny" nezozrala. Na konci som si povedala, ze cista strata casu a penazi a nostalgicky som si povzdychla, ze uz nespadam do celovej vekovej skupiny. Dodatocne ma pobavil aspon tento klip :D http://www.youtube.com/watch?v =HoHfCW-O2yA
30.08.2013
William Cody
Wooow... Ako si ma hneď ráno pobavila a rozosmiala s tým videom.. Je super :D.. Škoda, že neviem anglicky, slová by ma tam asi už dostali úplne :DD
30.08.2013
Puf
"But I get Peeta''s buns in my oven for free" :DD ked si rozkliknes info o videu je tam cely text
30.08.2013
William Cody
No veď vravím.. neviem anglicky.. je to tam iba v angličtine :(.. Nevadí, stačia Tí "šampóni"(najmä Peeta - pečivár) v tom videu a elegantný luk Katniss na to aby sa človek pobavil :D.
30.08.2013
jurinko
Tak pre Williama to asi nebude, ale toto je tiez fajn o Hunger games ;-) http://www.youtube.com/watch?v =_hp_xsUg9ws Otazka na tych, co citali knihu: Aj tam sa na konci dohodli, ze sa nezabiju, cim uplne odrovnali celu premakanu desiatky rokov trvajucu hru zlomyselnych zmrdov so sutaziacimi na macku a mys? :-)
30.08.2013

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.