William Cody

Info

Prezývka W.Cody
Web:
Členom scifi.sk: 11 rokov
Naposledy online: 22.06.2016
E-mail: W.Cody@azet.sk
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 354
Články: 0
Poviedky: 0

Zbierka - ponúka

William Cody ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

William Cody ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

William Cody ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Recenzia – George R.R. Martin: Hra o trůny (Talpress, 2013)
Trója -Toto dielo nie je najvhodnejšie na hodnotenie Gemmela, pretože ho v podstate iba začal a nedopísal. (ak sa nemýlim, kým to stihol, tak zomrel) Ale s kvázy historickými reáliami / alternatívny svet /sa zahrával aj pri Levovi Macedónskom (Alexander a Filip Macedónsky) alebo v Sispsrassi ságe (Artuš a Camelot). Každopádne Drenajské kroniky je podľa mňa jeho najpodarenejšia sága.
25.05.2016 12:05:38

Martinus Cena Fantázie 2015 - minirecenzia finálovej pätice
Jurinko, slušné zhodnotenie finálových poviedok. Tiež som hlasoval za Kladiváka. A menil by som iba poradie na 2.,3. a 4. mieste :D.
06.10.2015 11:07:00

Hore v hore
Áno "HP" ako hlavná postava a áno, mal som pri jej vykreslení ako "chlapožene" (rozumej minimum ženskosti) subjektívny pocit, že takáto postava je z mužského pera.
24.06.2015 07:15:00

Hore v hore
Suhlasim s Jancim, pribeh je nekonzistenty. Dovody vidim najma v retrospektive, resp. v jej nestastnom nacasovani v pribehu. Ten sam o sebe nema uvod, retrospektiva to nezachranila. Ocenujem prostredie aj postavu HP, cihlap autor sa za zensky nick neukryje;-).Je to take neucesane a vstup dryady do pribehu prichadza neskoro. Praca so slovom slusna, no na vacsinu zbornika to podla mna nemalo.
22.06.2015 18:46:33

Dotyky budúcnosti – Recenzia
pokr.: Mne sa Žarnay nezdal rozpačitý, Krug nedotiahnutý, striedanie časov u Pavelkovej mi prišlo ako normálna retrospektíva a podobne - u týchto autorov som texty vnímal s nostalgiou, ako spomienku na prvé „zore“ našej sci-fi. Ano... u tých novších som použil kritické oko s posudzovaním, kam sa naša tvorba posunula. V mojej mladosti bola slovenská fantastika ďaleko viac na okraji záujmu spoločnosti (aj tej malej fanúšikovskej SFFH obce – subjektívne „moje“ okolie)a vtedy som ani netušil, že existuje čosi ako autor- spisovateľ amatér. Nemyslím si (na rozdiel od optimistov), že sa kamsi kvalitatívne posunula, že je konkurencie (svetovej... dokonca ani len českej) schopná, ale dá sa čítať. Toto je zrejme jej objektívna vzorka a zbierka sa na nič viac netvári. Žiadne „Best of the best“, kde tomu, či onomu čitateľovi "ktosi" chýba.
29.05.2015 15:04:48

Minirecenzie

Články

William Cody ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

William Cody ešte nepridal žiadnu poviedku.