Diskusia 2/3: O čom teda bude náš literárny seriál?

Podpor scifi.sk 2 % z dane v roku 2023

Diskusia

kAnYs
Najvyssi cas nabrusit si svetelne pero :)
02.01.2013
Lenona
Pri vypĺňaní dotazníka som sa dosť zapotila. Viac by mi sadlo napísať desiatimi vetami kostru príbehu /5-6 rôznych tém/ a zahlasovať za jeden - ktorý sa mi najviac pozdáva, ale chápem, že času bolo málo a hlavne - Juraj už musí ísť na vec, aby to do konca mesiaca stihol.
Mám pár technických otázok:
1. koľko strán textu sa od každého autora očakáva? Aspoň cca - aby sme sa dáko "nastavili".
2. bude sa dať do príbehu po zverejnení kafrať? Teda navrhovať, ako by mohol ďalej pokračovať a čo by sa mohlo stať?
3. Ak by som dodatočne chcela niečo opraviť alebo zmeniť, ak by to chceli aj ostatní, tak sa to bude dať prepísať? To je zatiaľ všetko, čo mi tak narýchlo napadlo.
02.01.2013
Juraj Búry
ale čo ste! za PULP som aj ja..a som len rozohravač, kludne to tam dokopte..len sa dohodnite potom na zavere aby to malo hlavu aj pätu :D
02.01.2013
Juraj Búry
o rozsahu sme sa so sanom bavili ale uz neviem na akom sme sa zhodli :D to sotatne... to sa este uvidí :D
02.01.2013
Juraj Búry
o rozsahu sme sa so sanom bavili ale uz neviem na akom sme sa zhodli :D to sotatne... to sa este uvidí :D
02.01.2013
Alexander Schneider
Uz neviem, ako sme definovali dlzku. Optimalne by podla mna bolo medzi 1000 a 7500 slov na autora. Ak si zoberieme nejake priemerne novely alebo dlhsie poviedky a predelime ich dlzku 12, tak sa dostaneme niekde medzi 1500 a 3500 slov. Nikoho ale nebudeme nutit alebo odsudzovat, ze napisal menej. Ak to ponimame ako cvicenie, tak je na samotnych autoroch, aby z toho vytazili co najviac.
03.01.2013
Alexander Schneider
Mne by sa asi radsej pacilo, ak by som sa nechal prekvapit, kam sa pribeh vyberie a teda nezasahovat do kreativneho procesu predchadzajucich autorov. Tym padom by sme minimalizovali aj staznosti typu "ja som ale hovoril, ze to ma byt inak, ale on to tak nenapisal, ja teraz neviem, co s tym". Alternativne by sme do rozhodovania, ako to ma ist dalej mohli zahrnut aj citatelov, no nie v tomto rocniku - spomalovalo by nas to, co pri 1 mesiaci na kapitolu je uz aj tak dost nabity program, si myslim. ;-)
03.01.2013
Alexander Schneider
Ohladom zmien v texte po publikovani: hm, neviem,... Skor by som povedal nie, pretoze akonahle publikujeme, tak dalsi autor zacina pisat svoju cast. Kozmeticke upravy do tohto ale nezahrnam, tie urcite vieme uprabit, nie ale dejove ale obsahove zmeny.
03.01.2013
Alexander Schneider
Viem, ze toto je dost okliestena forma pisania (na cudziu temu, pod casovym limitom), ale berte to ako vyzvu a nieco na skusku a nie literarny zazrak. ;-) Chceme mat z toho potesie a zabavu. Kludne to moze posluzit aj vam ako pieskovisko na hranie sa s inymi stylmi, formami a podobne. Zaroven si ale mysli,, ze by to malo mat davku literarnej a vasej seriozity, s akou sa chopite tohto zadania. (A tym hovorim aj stale o sebe.) :-)
03.01.2013
kAnYs
Ja som za prekvapenie. Jednoducho juraj nacrtne pribeh, dalsi bude pokracovat, a uvidime co z toho bude :)
06.01.2013

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.