Diskusia 1/2: Ako Beží Čas

Filmová história scifi

Diskusia

Ash
Toto môže ospravedlniť jedine to, ak sa autor narodil v 21. storočí.
04.08.2012
Aldeberan
no, boli tu aj horšie. V zásade to vyznelo ako anekdota, ktorú si rozprávajú 12-ročné deti cez veľkú prestávku. Plus, čechizmy (oslovenie pofesore, dokonca české skloňovanie). Nezatracujem, len konštatujem :)
05.08.2012
Ash
Asi by bolo dobré, aby boli poviedky nedospelých autorov nejako označené. V ich vlastnom záujme. Takému chalanovi alebo dievčaťu by som poradil, aby menej pozerali televízne kanály s českým dabingom a viac čítali knihy v slovenskom jazyku. A povzbudil by som ich, pretože príbeh čpie sitkomovými prísadami, ale aspoň tam nejaký je.
Čo však na takýto text povedať autorovi v pokročilej alebo prekonanej puberte, to fakt neviem.
05.08.2012
jurinko
Ash, vek autora nie je faktor, ktory sa vyzaduje pri registracii, takze to nemame ako oznacit :-). Ale toto bolo take akesi - typicke. Mas pravdu, autor sa asi narodil v 21. storoci. Dal som 1
06.08.2012
kAnYs
"pomôžete mi s opravou vynálezu stačí iba prehodiť polaritu" YESSSS! Skoro ako Star Trek :) No pobavil som sa teda. Nieje k tomu moc co dodat. Vsetko zle. Pribeh, stylistika, dialogy, gramatika. 1.
08.08.2012
Aldeberan
no, nahodou, prave ta polarita mi pripomenula Doctora Who a slavne "reverse the polarity of neutron flow". viz: http://youtu.be/yLD03bU5R5M
08.08.2012
Filip Fox
Ďakujem za povzbudivú kritiku ale teraz k veci ja som sa rozhodol napísať moju prvú humornú scifi poviedku ktorá by hlavne vyhovovala mladým čitateľom nepoužil som tam zbytočnosti a ani som to zámerne nerozširoval veď usudte sami posledné poviedky čo sú tu je o vrahoch, robotích samovrahoch, netvoroch, únoscoch ... preto som sa rohodol napísať konečne niečo humorné a takto ma zlynčujete :) a čo sa jedná o tie čechizmy som z polovice moravan takže mám niekedy aj taký prízvuk a aj tak píšem a ani si to neuvedomuji ale v pohode mám rád kritiku a ja sa zabávam na tej vašej, mňa to neodradí v práci a BUDEM V TOM POKRAČOVAŤ a čo sa jedna o čitanie kních citujem z príspevku od Ash "aby menej pozerali televízne kanály s českým dabingom a viac čítali knihy v slovenskom jazyku.
10.08.2012
Filip Fox
A povzbudil by som ich, pretože príbeh čpie sitkomovými prísadami, ale aspoň tam nejaký je" to tak na toto ti odpoviem ja knihy čítam, áno znie to neuveriteľne ale ja ich čítam aj keď nie slovenské skôr české tie sú lepšie a Asimova ale nerozumím slovu sitkomové prísady čo tým myslíš? Jediný ktorý poznám sú Simpsnovi a M*A*S*H, TV moc nepozerám tak ma pouč.To by bolo asi tak všetko no a na záver by som dodal že všetci dumáte o mojom veku to že ste napsali že som sa narodil v 21. stor. ma urazilo ja som sa narodil v menej známom roku 1995. Tak a to je vše dúfam že má porazíte v humorných sci-fi, už teraz sa nemôžem dočkať ako zareagujete nad týmto príspevkom :)
10.08.2012
Ash
OK. Skúsim teda trochu konštruktívnej kritiky v podobe seriálu. Časť prvá: Príbeh. Podstata tvojho príbehu je jednoduchá - neodskúšaný prístroj zastaví čas v meste, čo umožní partii postáv zabávať sa a robiť neplechu (ak sa tak dá lúpež v banke označiť). Fajn. V detailoch však príbeh nedrží pokope a v jednom kuse padá na hubu. Je to sled nesúrodých scénok (preto mi to pripomínalo sitkomy), ktoré sa snažia byť vtipné, no práve preto brzdia a kúskujú dej. Navyše rozprávač jednostaj skáče z prítomného času do minulého a späť. A pointa - ak to má byť veselá príhoda pre deti, je neodpustiteľné prejsť miliónovú krádež pokrčením pleca a tvárením sa, že sa nič nestalo.
10.08.2012
Lenona
Od začiatku mi text pripomínal skôr divadelný výstup, akýsi vtip, písaný a hraný pre maturitný večierok. Postavy vyskočia spoza závesu, prehodia pár viet a v duchu "Červeného trpaslíka" sa pustia vystrájať neplechu, lebo môžu a nikto im v tom nedokáže zabrániť.
S komikou je to ťažké. Oveĺa ťažšie než s tragédiou, v ktorej platia určité všeobecné princípy. To, čo jednému príde ohromne smiešne a zábavné, inému vôbec nie alebo to bude považovať za trápne. Keď si pozrieš staré grotesky/nemé/, tak tam podobne uletené veci stvárali/torty do tváre, sťahovanie nohavíc, facky, kopance do zadku, lúpeže/ a ľudia sa na tom v kinách ohromne zabávali.
Neviem, či by si ich k tomu dnes primäl práve týmto.
10.08.2012

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.