Ukážka: Fonda Lee - Nefritová válka

Minulý týždeň vydal brnenský Host román Nefritová válka, druhý diel skvelej série Sága Zelených kostí.
cyberstorm
Podpor scifi.sk 2 % z dane v roku 2024
Nefritová válka. Prvé české vydanie (Host, 2024)
Nefritová válka. Prvé české vydanie (Host, 2024) / Zdroj Disclaimer
Druhý diel oceňovanej ságy prináša boj o rodinu, česť aj nadvládu nad celou metropolou.
Neľútostný spor o nadvládu nad hlavným mestom a zásobami zázračného nefritu, ktorý po stáročia dodáva vycvičeným Zeleným kostiam nadprirodzené schopnosti, pokračuje a narastá do nových rozmerov.
Medzitým sa za hranicami Kekonu schyľuje k vojnovému konfliktu a o ostrovný národ sa začnú zaujímať mocné cudzie vlády aj zločinecké syndikáty. Nefrit, najcennejší zdroj Kekonu, im totiž môže priniesť obrovské bohatstvo — alebo prepožičať výhodu potrebnú na zrazenie konkurencie na kolená.
Rodina Kaulov, ohrozená zo všetkých strán, musí uzavrieť nové, nebezpečné spojenectvo, stretnúť sa s nepriateľmi v najtemnejších uličkách aj najvyšších mrakodrapoch. A dokonca odložiť vlastnú česť v záujme prežitia klanu - a všetkých Zelených kostí na Kekonu.

Fonda Lee
_
Fonda Lee (1979) je kanadsko-ázijská autorka sci-fi a fantasy. Narodila sa a vyrastala v Calgary v Kanade. Po škole navštevovala Stanfordskú univerzitu, kde získala titul v oblasti obchodu a manažmentu. Predtým, ako sa stala spisovateľkou na plný úväzok, pracovala ako firemná strategička. Venuje sa bojovým umeniam, v ktorých drží čierny pás.
Jej prvými príspevkom do oblasti fantastiky boli YA scifi romány Zeroboxer (2015) a dvojica kníh Exo (2017) a Cross Fire (2018). Za svoju prvú knihu pre dospelých Jade City z r. 2017 (č. ako Nefritové město (Host, 2022)) získala World Fantasy Award a objavila sa aj medzi autormi 100 najlepších fantasy kníh všetkých čias podľa časopisu Time. Na úspech nadviazala v roku 2019 románom Jade War a sériu zakončila v roku 2021 knihou Jade Legacy.
Lee za svoju pomerne krátku literárnu činnosť získala mnohé ocenenia. Je trojnásobnou víťazkou ceny Aurora (kanadská národná cena za sci-fi a fantasy) a niekoľkonásobným finalistom cien Nebula Award, Locus Award a Oregon Book Award. (Wiki, Host)


Fonda Lee – Nefritová válka
Pôvodný názov: Jade War (2019)
Séria: Sága Zelených kostí #2
Vydavateľstvo: Host
Rok vydania: 2024
Vydanie: prvé
Jazyk: český
Počet strán: 648
Väzba: brožovaná/mäkká
Preklad: Filip Drlík
ISBN: 978-80-275-1828-9
Odkazy:
Logo nakladatelství Host Logo nakladatelství Host
Logo nakladatelství Host Disclaimer

cyberstorm

cyberstorm
Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB