Ukážka: Kristýna Sněgoňová - Krev pro divoženku

Už teraz si môžete v predpredaji kúpiť Krev pro divoženku od Kristýny Sněgoňovej. A ak sa neviete rozhodnúť, možno vám pomôže ukážka z knihy, exkluzívne priamo od autorky ;)
cyberstorm
Podporte scifi.sk
Krev pro divoženku. Prvé vydanie (Epocha, 2023)
Krev pro divoženku. Prvé vydanie (Epocha, 2023) Disclaimer
Rusalky, víly, meluzíny, divožienky, magicky nadané bytosti žijúce na okraji modernej spoločnosti a stále si strážiace svoje tajomstvá pred ľuďmi. Lenže s ľuďmi sa to má tak, že tajomstvo neznášajú a chcú zistiť aj to, čo by pre nich možno bolo lepšie nevedieť. Eliška Blažková slúži prvým rokom na malom sliezskom oddelení Centrály špeciálnych činností a jej snahou je práve jedno tajomstvo odhaliť. Ako to, že dokázala sama zabiť divožienku? Kde sa v nej taká sila vzala? A ako to zmení krehké spolužitie ľudí a víl?
Vitajte v špinavom svete víl, krvi, starej mágie, svete, ktorý z Kristíny Sněgoňovej urobil takmer cez noc hviezdu českej fantastiky.
Pokračovanie úspešného románu Krv pre rusalku.


Kristýna Sněgoňová
_
Kristýna Sněgoňová je tak trochu záhadná žena, mladá spisovateľka, ktorá sa pred niekoľkými rokmi vynorila odnikiaľ, aby následne začala s prehľadom víťaziť v žánrových súťažiach a dobývať jednu cenu za druhou. Je niekoľkonásobnou Lady Řádu fantasy aj Nositeľkou meča, víťazkou Ceny Karla Čapka a držiteľkou Mloka, rovnako ako súťaží typu Vidoucí a iných.
Svoju literárnu kariéru začala výhrou v súťaži O brahmíní vemeno poviedkou Zrůdy by měly držet spolu (2009) a po tvorivej pauze, počas ktorej sa venovala športu, napísala nespočet poviedok a noviel, pretože ocenenie vemenom zaväzuje. Pre radosť svojej rodiny z Vaultu šílené brahmíny napísala aj poviedku, ktorá sa stala základom pre Krev pro rusalku - volala sa Krvavý kožíšek a vzbudila vtedy len všeobecné sklamanie, že sa nejedná o dievčenské román o strate panenstva. Jej diela sú k nájdeniu v mnohých zborníkoch, v časopise Pevnost sa prvýkrát objavila ako víťazka súťaže Vidoucí s poviedkou Zadostiučinění (Pevnost 03/2015), v roku 2017 si to zopakovala s poviedkami O snílcích a snovačích (Pevnost 03/2017) a Sobotní směna (Pevnost 12/2017). Jej poviedky sa stále pravidelnejšie objavujú aj v antológiách, ako napríklad Ve stínu Říše (2017), kde ohromila a vydesila príbehom Na vlastní kůži, alebo vo voľnom pokračovaní antológie Ve stínu apokalypsy (2018).
V súčasnosti sa spolu s Františkom Kotletom podieľa na románovej sérii Legie. (epocha.cz)


Kristýna Sněgoňová - Krve pro divoženku
Séria: Krev pro rusalku #2
Vydavateľstvo: Epocha
Rok vydania: 2023
Vydanie: prvé
Jazyk: český
Počet strán: 496
Väzba: mäkká / brožovaná
Obálka: Lukáš Tuma
Ilustrácie: Žaneta Kortusová
ISBN: 978-80-278-0151-0


Odkazy:
Vydavateľstvo Epocha.
Vydavateľstvo Epocha. / Zdroj Disclaimer

cyberstorm

cyberstorm
Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB