Ukážka: Pavel Fritz - Studené světlo hvězd

Pavel Fritz v spolupráci s vydavateľstvom Epocha vydáva novú zbierku science fiction poviedok.
cyberstorm
Filmová história scifi
Studené světlo hvězd. Obálka prvého vydania (Epocha, 2021).
Studené světlo hvězd. Obálka prvého vydania (Epocha, 2021). / Zdroj Disclaimer
Aký je to pocit, prehľadávať vrak dávno nezvestnej kozmickej lodi? Aký je to pocit postupovať s jednotkou výsadkárov proti potvorám, čo vyhubili väčšinu ľudstva?
Na stránkach tejto knihy stretnete beštiu z labyrintu, preskúmate záhadný umelý mesiac a odkryjete tajomstvá jedného veľmi vzdialeného masového hrobu. Po boku palubného kňaza navštívite Saturnov mesiac Titan a s plukovníkom Kruzelem sa vylodíte na mýtmi opradenej planéte 808.
A verte či nie, dôjde aj na lásku pod hviezdami.
Astronauti, prieskumníci aj ostrieľaní mazáci z ozbrojených zložiek. Hoci každému z nich rozdal osud iné karty, všetci hrajú poker o to najcennejšie. Desať surových príbehov z mrazivého vesmíru, s ktorých hrdinami by ste nemenili.
Pavel Fritz v spolupráci s vydavateľstvom Epocha vydáva novú zbierku science fiction poviedok, pri ktorých bude mraziť.
V knihe nájdete nasledujúce poviedky:
Pláž
Bestie
To, co milovalo Arthura Brookse
Lovci vraků
Archa zrůd
Čau zítra
Zahrada slepců
Mrtví od Krakenova moře
Roky naší lásky
Kam plují harmy

Pavel Fritz Quoteblock
Pavel Fritz Quoteblock Disclaimer
Pavel Fritz (*1970) je profesiou biológ, zarábajúci si na chlieb medzi prístrojmi (či skôr papiermi) virologického laboratória. Rovnako je chronický Pražák, zriedka prekračujúce hranice rodného mesta.
Záujem o fantastiku ho sprevádza od detstva, ale s písaním začal až v strednom veku. Prvým počinom z jeho dielne bol scifi román Letka 307 (2012), vojnový denník stíhacieho pilota Johna Cardery, zvádzajúceho boj v zákernom viacrozmernom hyperpriestore, kde psychická záťaž predstavuje rovnako nemilosrdného protivníka ako nepriateľskí letci. Nasledoval hard scifi román Přístav u řeky Styx (2015), sledujúci pohnuté osudy vedeckej expedície na Jupiterovom mesiaci Europa. Tento surový príbeh z podmorskej základne si vyslúžil nomináciu na cenu Akadémie SFFH v kategórii "najlepšia pôvodná česká alebo slovenská kniha ". O rok neskôr mu vyšla poviedková zbierka Archa zrůd (2016), žánrovo kombinujúca sci-fi, fantasy a horor, ktorá získala nomináciu na cenu Aeronautilus v kategórii "kniha roka". Zatiaľ posledným dielom je poviedková scifi zbierka Studené světlo hvězd (2021).
Okrem uvedených titulov vydal rad samostatných poviedok, s ktorými sa môžete zoznámiť napríklad v časopise XB-1, zborníkoch zo série Žoldnéři fantasie či antológiách Ve stínu Říše (poviedka nominovaná na cenu Aeronautilus v kategórii "poviedka roka") a Legendy: Praga caput regni.
Do budúcnosti plánuje vydať obsiahly fantasy román o trojici kúzelníckych učňov. (epocha)

cyberstorm

cyberstorm
Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Súvisiace objekty SFDB

Diskusia

cyberstorm
Na toto sa celkom teším...
25.04.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB