Seriálova Sféra?

Chystá sa televízny seriál podľa Crichtonovho románu!
cyberstorm
Podporte scifi.sk
Podľa najnovších správ chystá kanál HBO seriálovú adaptáciu kultového románu Sphere autora Michaela Crichtona.
Michael Crichton
Michael Crichton / Zdroj Disclaimer
Román popisuje stretnutie ľudí s podmorským vrakom neznámej vesmírnej lode. To že nič nie je také ako sa zdá umocňuje fakt, že na vraku sa nachádza dokonale hladká guľa neznámeho pôvodu a nečakaných vlastností.
Sphere. Prvé vydanie knihy a jej preklady.
Sphere. Prvé vydanie knihy a jej preklady. Disclaimer
Rovnomenná kniha predčasne zosnulého Michaela Crichtona (1942 - 2008), ktorý je okrem iného autorom predlohy legendárneho Jurského parku či Kmeňa Andromeda, patrí k autorovým známejší dielam a vyšla v 1987. V roku 1998 sa dočkala sfilmovania s Dustinom Hoffmanom, Samuel L. Jacksonom a Sharon Stone v hlavných rolách. Treba uznať, že hoc sa hviezdne osadenie nepremietlo do žiadnych nominácií a film si ledva na seba zarobil, ide o zaujímavý snímok v duchu 90-tych v duchu snímkov ako The Abyss, Event Horizon, Solaris či omnoho skoršej 2001: A Space Odyssey.
Sphere. Scéna z filmu.
Sphere. Scéna z filmu. / Zdroj Disclaimer
Pre pravoverných fanúšikov scifi je super, že po klasike siahli práve producenti z HBO na čele s Denise Thé (Westworld, Gotham, Terminator: The Sarah Connor Chronicles), ktorá bude figurovať ako showrunner. Na tvorbe seriálu by sa popri Warner Bros Television mali podieľať aj spoločnosti Kilter Film (Jonathan Nolanom a Lisa Joy) a Team Downey (Robert Downey Jr. a Susan Downey).
Index očakávania: 8/10

cyberstorm

cyberstorm
Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Súvisiace objekty SFDB

(1998)

Sféra

(1987)

Sféra

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.