Scifi.sk.on už dnes!

Chýbajú vám cony? Nezúfajte!!! Pozrite si náš mini online con na jedno popoludnie, ktorý práve prebieha!
Filmová história scifi
Sme scifisti, fantasti, fanúšikovia popkultúry, geekovia a nerdi. Sme rojkovia snívajúci o iných svetoch. Radi sa stretávame a debatujeme, no rok 2020 nie je veľmi naklonený týmto aktivitám. Prvý tohtoročný a zároveň posledný slovenský con bol februárový Pegascon v Prešove. A odvtedy pretieklo veľa piesku.
Preto sme sa u nás v scifi.sk rozhodli spraviť menší jednodňový online con, ktorý bude, aspoň dúfame, malou náplasťou na chýbajúce celovíkendové stretnutia, na ktoré sme si zvykli.
Scifi.sk.on nájdete na twitch.com/scifisk. V rámci jedného poobedia si vypočujete prednášky, rozhovory ale i zasúťažíte v kvíze.
scifi.sk.on
scifi.sk.on Disclaimer
A aký je teda program?
Scifi.sk.on začína o 13:00 oficiálnym privítaním, po ktorom vás pozývame si vypočuť Aldebaranovu prednášku o Vesmírnych impériách. Potom sa porozprávame s Ivanom Aľakšom na tému Cena Fantázia, ktorú už dlhé roky organizuje. O 16,00 si vypočujeme súhrn toho najzaujímavejšieho z oblasti domácej i svetovej fantastiky za rok 2020. Pokračujeme diskusnou dvojhodinovkou. V prvej polovici Alexander Schneider vyspovedá organizátorov slovenských conov, kým v tej druhej bude rečniť so zástupcami domácich vydavateľstiev fantastiky na tému Vydavateľstvá v čase corony.
Hodinu na to nám Lívia Hlaváčková porozpráva ako zabiť vymyslenú postavu tak, aby to malo logiku a najmä efekt. Líviu vystrieda teoretik žánru Juraj Malíček, ktorý nám čo to porozpráva o prechode fantastiky z ghetta do hlavného prúdu. Záver bude patriť tím, ktorí sa radi boja - po deviatej večernej vás pozývame hororový kvíz :O
Celý program inkl. s anotáciami si môžete pozrieť na tomto mieste.
Tak čo? Strávite s nami jedno sobotné popoludnie? Ak áno, budeme sa na vás tešiť!
Viac čerstvých informácií o našom online cone nájdete v udalosti na Facebooku!
A nezabudnite, pozerajte más na twitch.com/scifisk
Váš scifi.sk tím ;)

cyberstorm

cyberstorm
Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB

(2020)

scifi.sk.on