Odměna z pekla - ukážka

Keď zomrie lovec odmien, veľa radosti ho v pekle nečaká. Koniec-koncov, sám za života nepatril medzi žiadnych svätuškárov. Ak však dostane pekelnú ponuku na vykúpenie, a to od samotného Satanáša, nezaváha ani na sekundu.
Podporte scifi.sk
Odměna z pekla. Obálka prvého českého vydania (Fantom Print, 2020)
Odměna z pekla. Obálka prvého českého vydania (Fantom Print, 2020) Disclaimer
Smith je jeden z tých lovcov odmien, čo svojich zákazníkov odovzdávajú spravodlivosti radšej mŕtvych ako živých. Je s tým menej komplikácií. Lenže hneď ako sa človek dostane príliš blízko k dynamitovej patróne, rýchlo na smrť zmení názor. Zvlášť, keď ho v posmrtnom živote víta čakáreň v predpeklí. V takejto situácii chlap prikývne aj na fušku pre samotného Satana, ak z toho vyplýva nádej na vykúpenie. Satanovi totiž niekto fušuje do remesla. Tentoraz v ospalom mestečku, odkiaľ Smith práve prišiel a kde sa miestny tyran Quill zapredal Prastarým z inej dimenzie. Aj zlo má rado poriadok a v tomto prípade ho má rohatému zabezpečiť práve Smith. Len sa musí vybavený pekelnými darmi vydať z Pekla späť do Falling Rock, mesta, kam môže vstúpiť každý, ale nikto sa z neho nevracia ...
Joe Richard Harold Lansdale
Joe Richard Harold Lansdale / Zdroj Disclaimer
Bratia Joe a John Lansdaleovci majú za sebou každý bohatú sólovú dráhu v žánrovej literatúre od detektívok po fantasy a horor, spoločných projektov ale do konca dotiahli len niekoľko. Jedným z nich je Odmena z pekla, kde obaja popustili uzdu svojej láske k westernu a zombíkom. Výsledkom je drsný a Lovecraftom inšpirovaný príbeh o lovcovi odmien Smithovi, ktorý sa po smrti ocitne v pekle a vôbec sa mu nepáči, čo tam vidí. A tak radšej vezme zákazku od Satana, za ktorej úspešné vybavenie by si mohol vyslúžiť aj vykúpenie.

cyberstorm

cyberstorm
Fanúšik scifi, knižný recenzent. Poviedkový beta-reader a porotca poviedkových súťaží scifi.sk, koordinátor Poviedok na počkanie.

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB