Čo už vieme o seriáli Good Omens

Keď už máme ten dátum premiéry (či nahodenia na streamovaciu službu) televíznej adaptácie románu Good Omens, poďme si zhrnúť, čo už o nej vlastne vieme.

Dátum premiéry:

Vo štvrtok 14. februára sa objavila správa, že táto recesistická apokalypsa podľa Terryho Pratchetta a Neila Gaimana sa začne 31. mája 2019. Vtedy sa na streamovacej službe Amazon Prime objaví všetkých šesť hodinových dielov. Miniséria je koprodukciou Amazonu a BBC a o scenár a produkciu sa postaral samotný Neil Gaiman.

O čo pôjde?

Dobré znamenia - Plagát / Zdroj Disclaimer

Kto román z roku 1990 čítal, vie, že ide o humorné poňatie biblickej apokalypsy. V príbehu teda vystupujú anjeli, démoni, jasnovidci, lovcovia čarodejníc, jazdci apokalypsy, pekelné psiská, antikrist, bankári na teambuildingu a ďalšie príšery.

Pre ostatných je tu synopsa:

Podľa proroctiev čarodejnice Agnes Nutterovej, neznámej, no nepochybne najexaktnejšej jasnovidky v dejinách ľudstva v sobotu nastane koniec sveta. Áno, budúcu sobotu, tesne pred večerou. Armády dobra a zla sa mobilizujú, Atlantída sa vynára z moja, jazdci apokalypsy sa chystajú do práce. Anjel Aziraphale a démon Crowley však už nejaký ten čas žijú medzi ľuďmi a z nadchádzajúcej zmeny nie sú príliš nadšení. A okrem toho sa vďaka zmätkom, ktoré pred dvanástimi rokmi nastali v pôrodnici, niekde stratil Antikrist...

Videá

Pozrite si oficiálny trailer:

Good Omens - Trailer - 1 Disclaimer

Tvorcovia sa s nami už zároveň podelili aj o to, ako budú vyzerať úvodné titulky:

Good Omens - Úvodné titulky - Úvodné titulky Disclaimer

A niekedy v lete zverejnili aj toto krátke video z natáčania:

Good Omens - Produkcia - Featurette z natáčania Disclaimer

Obsadenie

Medzi hercami sa nájde kopa zaujímavých mien. Už od roku 2017 vieme, že Michael Sheen si zahrá anjela Aziraphala a ako démon Crowley sa predstaví jeden z najpopulárnejších Doktorov David Tennant.

Dobré znamenia - Scéna - Michael Sheen a David Tennant / Zdroj Disclaimer

V Good Omens, samozrejme, museli obsadiť aj úlohu Boha. Ten výnimočne nebude černoch, ale hlas mu prepožičia žena, držiteľka Oscara Frances McDormand.

Dobré znamenia - Frances McDormand prepožičia hlas Bohovi / Zdroj Disclaimer

Ďalej sa v seriáli objaví Derek Jacobi z Gladiátora, komik Jack Whitehall, Miranda Richardson, čiže Rita Skeeterová z Pottera, Adria Arjona z True Detective či Mark Gattis, známy zo Sherlocka a Doctora Who ako herec i scenárista.

Najväčšie prekvapenie však prišlo 13. februára, keď tvorcovia oznámili, že Satan bude mať rovnaký hlas ako drak Smaug, a teda ho nenahovorí nik iný ako Benedict Cumberbatch.

Dobré znamenia - A Satana nahovorí Benedict Cumberbatch / Zdroj Disclaimer

Kto všetko sa v Good Omens ešte objaví, si môžete prečítať tu.

Pocta Terrymu Pratchettovi

Dobré znamenia - Autori podpisujú Good Omens v roku 1991 / Zdroj Disclaimer

Terry Pratchett sa adaptácie Good Omens už nedožil. Ale v seriáli sa predsa len objaví. V Aziraphalovom kníhkupectve totiž nechýbajú jeho knihy a na vešiaku visí jeden z jeho ikonických klobúkov. Tu je video.


YaYa
Má rovnako rada bosorky na metlách aj vesmírne lode. Pre scifi.sk najmä recenzuje knižky a dohliada na pravopis a gramatiku.

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB