spacenews

Filmová história scifi
Online časopis scifi.sk prichádza s výzvou na prijímanie poviedok do prvej antológie kvír fantastiky na Slovensku. V tejto chceme dať priestor zaujímavým hlasom, témam či autorstvu, ktoré bude mať takto priestor a šancu predostrieť vlastnú víziu tohto subžánru.
Na AnimeShow 2024 sme reprezentovali scifi.sk nielen prednáškami, ale aj aktivitami v našom stánku, ktorý ste mohli nájsť na poschodí DK Ružinov! Mali ste tak nielen možnosť stretnúť sa s redakciou, podebatovať, ale dokonca aj zapojiť sa do kresliacej aktivity spojenou s hrou.
23.04.2024 13:58 Alexander Schneider Magazín - Akcie 0
Z čista jasna sa na YouTube objavila prvá šestica krátkych filmov od štúdia BlackMilk, za ktorých stojí najmä španielsky kameraman a tvorca MacGregor. Pôsobivé krátke sci-fi filmy sú plné zaujímavých nápadov, ktoré vám určite budú evokovať mnohé klasické diela.
15.04.2024 22:12 Alexander Schneider Magazín - Video 0
Jedno potvrdenie a pár administratívnych krokov z tvojej strany nám pomôže robiť ešte lepšie veci pre fantastiku na Slovensku. Aj ty môžeš prispieť na odmeny autorom a autorkám vo výzve Fantastická poviedka, podporiť online scifi.skony a naše streamy alebo fungovanie samotného webu scifi.sk!
Popri svojom veľkom bratovi Comic Cone v Prahe je brnenský festival síce mladšia, ale o nič menej zaujímavá akcia. S hereckými hviezdami zahraničných ako aj českých televíznych a filmových produkcií, dvoma hernými zónami, viacerými prednáškovými miestnosťami a vynikajúcou organizáciou sa jedná o udalosť, ktorú by ste vo festivalovom kalendári nemali vynechať.
06.11.2023 19:02 Alexander Schneider Magazín - Akcie 0
Budúcu sobodu a nedeľu hosťuje Výstavište Brno sviatok nadšencov filmov, seriálov, komiksov a hier s primárne sci-fi a fantasy tematikou! Comic-Con Junior, známy český festival popkultúry pre dospelých, mládež a rodiny s deťmi, odtajnil posledné novinky v programe.
14.10.2023 10:01 Alexander Schneider Magazín - Akcie 0
Chcete vedieť, kedy poletia Česi na Mesiac? Ako vyhrať literárnu súťaž? Ako vyniknúť v cosplay scénke na cone? Alebo si chcete len vychutnať pôžitok z naživo hraných rolových hier s redakciou scifi.sk? To všetko nájdete tento víkend na online Letnom scifi.skone 2023!
28.07.2023 6:31 Alexander Schneider Magazín - Akcie 1
Zaujímaví hostia a hostky, množstvo stolových hier či tvorivých dielní ale aj divadelné predstavenie – to všetko môžu účastníci jedenásteho ročníka festivalu popkultúry, vedy a hier PegasCon zažiť už tento víkend v Prešove.
Ako tvorca Babylonu 5 už niekoľko dní dopredu avizoval na sociálnych sieťach, dnes sme sa od neho konečne dočkali uverejnenia prvých informácií o pripravovanom doteraz (a aj naďalej ešte trochu tajnom) projekte z univerza Babylonu 5.
Seriálový fenomén s názvom Mia a ja si za 10 rokov od svojho vzniku získal srdcia miliónov detí na celom svete. Teraz sa chystá na priemiéru aj v kinách na Slovensku.