spacenews

Podpor scifi.sk 2 % z dane v roku 2024
Jedno potvrdenie a pár administratívnych krokov z tvojej strany nám pomôže robiť ešte lepšie veci pre fantastiku na Slovensku. Aj ty môžeš prispieť na odmeny autorom a autorkám vo výzve Fantastická poviedka, podporiť online scifi.skony a naše streamy alebo fungovanie samotného webu scifi.sk!
Budúcu sobodu a nedeľu hosťuje Výstavište Brno sviatok nadšencov filmov, seriálov, komiksov a hier s primárne sci-fi a fantasy tematikou! Comic-Con Junior, známy český festival popkultúry pre dospelých, mládež a rodiny s deťmi, odtajnil posledné novinky v programe.
14.10.2023 10:01 Alexander Schneider Magazín - Akcie 0
Chcete vedieť, kedy poletia Česi na Mesiac? Ako vyhrať literárnu súťaž? Ako vyniknúť v cosplay scénke na cone? Alebo si chcete len vychutnať pôžitok z naživo hraných rolových hier s redakciou scifi.sk? To všetko nájdete tento víkend na online Letnom scifi.skone 2023!
28.07.2023 6:31 Alexander Schneider Magazín - Akcie 1
Zaujímaví hostia a hostky, množstvo stolových hier či tvorivých dielní ale aj divadelné predstavenie – to všetko môžu účastníci jedenásteho ročníka festivalu popkultúry, vedy a hier PegasCon zažiť už tento víkend v Prešove.
Ako tvorca Babylonu 5 už niekoľko dní dopredu avizoval na sociálnych sieťach, dnes sme sa od neho konečne dočkali uverejnenia prvých informácií o pripravovanom doteraz (a aj naďalej ešte trochu tajnom) projekte z univerza Babylonu 5.
Seriálový fenomén s názvom Mia a ja si za 10 rokov od svojho vzniku získal srdcia miliónov detí na celom svete. Teraz sa chystá na priemiéru aj v kinách na Slovensku.
Tolkien hýbe svetom. A peňaženkami fandomu, takže nie je prekvapením, že po cross-overoch s inými frančízami, ako napr. Warhammer 40K alebo Transformers, sa výrobca hry Magic: The Gathering rozhodol licencovať aj možnosť realizovať sadu kariet tejto svetovo najúspešnejšej kartovej hry s obrazovým a textovým materiálom zasadeným do Stredozeme.
Nástupníčka trónu panstva Forthyn jedného dňa zmizne. Na jej nájdenie je najatá skupina vyslúžených dobrodruhov – legendárna Borderlandská Štvorka. Nie všetkým z nich sa ale chce do tejto misie. A veru, temnota severu je zákernejšia, ako si vedeli predstaviť.
Debutová fantasy novela slovenskej autorky Kristíny Mišovičovej sa zmieta v detských chorobách, no netrénovanému oku detského čitateľstva, ktorému je určená, to asi až tak veľmi vadiť nebude.
Minulý týždeň vydavateľstvo Paseka vydalo poslednú 7. časť komiksu Křídový panáček. Krátka séria od Vojtěcha Matochu a ilustrátora Karla Osohu je voľným pokračovaním knižnej trilógie Prašina, nadchne však aj tých, ktorí a ktoré knihy nečítali.