Prvý pohľad na novú B5 RPG

Mongoose Publishing predstavilo na svojich stránkach prvýkrát novú RPG - Babylon 5. Čo to bude, aká budúcnosť túto hru na hrdinov čaká? To ukáže asi len čas...
Podpor scifi.sk 2% dane
Babylon 5 - RPG - Factbook Babylon 5 - RPG - Factbook
Babylon 5 - RPG - Factbook Disclaimer
Mongoose Publishing, výrobca hier na hrdinov (RPG) už začiatkom tohto roku uviedol správy, že v máji vydá "hru-o-ktorej-sa-zatiaľ-nesmie-hovoriť". Koncom februára sa ukázalo, že pôjde o Babylon 5 a na diskusnom fóre Mongoose Publishing sa strhla búrlivá diskusia o tom, ako hru urobiť čo najlepšie, aby bola jednak hrateľná a na druhej strane dostatočne realistická. A teraz, na konci apríla to vyzerá tak, že Mongoose si naozaj necháva záležať na perfektne odvedene práci.
Prvá kniha pravidiel, ktorá vyjde koncom mája 2003, bude obsahovať nielen faktografickú príručku o vesmíre Babylonu 5, ale aj základné pravidlá pre hru. Tieto budú založené na licencii D20, čiže pre náhodu a rozhodovanie sa bude používať 20-stranná kocka. (Či je to pozitívum alebo nie, to vám sám teda nepoviem... ale Mongoose tvrdí, že licenčné pravidlá boli prispôsobené presne Babylonu 5 ako hre, aby bola čo najrealistickejšia.) Okrem toho bude hra obsahovať aj systém úrovní pre vývoj postáv, no tie vám tiež neurobia z postavy superhrdinu a prežitie na stanici bude dosť zložité. Čo sa týka rás, tak bude otvorená celá škála od pozemšťanov cez Minbariov až po Narnov či Centauri. Okrem toho sa v faktografickej časti bude nachádzať detailný popis nielen celej stanice ale aj jednotlivých národov či osobností na jej palube.
Za tento prvý zväzok, ktorý bude obsahovať 304 (!) plnefarebných strán v tvrdej väzbe, zaplatíte USD 44,95 (okolo SKK 1700,-).

Alexander Schneider

Alexander Schneider
Knižný a filmový recenzent, bývalý porotca súťaže Martinus Cena Fantázie, propagátor a predseda Združenia fanúšikov Babylonu 5 na Slovensku. Scifi, fantasy, horor: Herbert, Holdstock a Lumley.

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB

(1993)

Babylon 5