Matrix - nové plagáty a plány aj pre IMAX

Práve dnes boli na svete uvedené najnovšie plagáty pre Matrix: Reloaded, ktore ponúkajú pohľad na hlavných hrdinov filmu. Okrem toho podľa najnovších správ Warner Bros. plánuje uvedenie filmu aj vo verzii pre kiná typu IMAX.
Panteón majstrov hrôzy
Marketingové oddelenie Warner Bros. nezaháľa a práve dnes uviedlo na verejnosti najnovšiu sériu medzinárodných plagátov pre film Matrix: Reloaded.
V náväznosti na predchádzajúce všeobecné postery pokračuje farebná téma s tmavým pozadím a padajúcimi znakmi matrixu. Na personifikovaných posteroch sú už ale v popredí tváre jednotlivých hlavných hrdinov tejto filmovej ságy: Neo (Keannu Reaves), Trinity (Carrie-Ann Moss), Morpheus (Laurence Fishburn) a agent Smith (Hugo Weaving). Odtiene tvárí sa pohybujú v svetlej škále, tomu zodpovedá aj líčenie a make-up.
Matrix Reloaded - Intl Poster - Neo Matrix Reloaded - Intl Poster - Neo
Matrix Reloaded - Intl Poster - Morpheus Matrix Reloaded - Intl Poster - Morpheus
Matrix Reloaded - Intl Poster - Trinity Matrix Reloaded - Intl Poster - Trinity
Matrix Reloaded - Intl Poster - agent Smith Matrix Reloaded - Intl Poster - agent Smith
Matrix Reloaded - Intl Poster - Neo a Trinity Matrix Reloaded - Intl Poster - Neo a Trinity
Matrix Reloaded - Intl Poster - Neo a Trinity 2 Matrix Reloaded - Intl Poster - Neo a Trinity 2
Okrem toho Warner Brothers publikovalo v americkom magazíne Variety správu o tom, že viac-menej zároveň s filmami uvedie na trh aj ich verziu pre kiná typu IMAX. V prípade prvého filmu Matrix: Reloaded by táto verzia bola k zhliadnutiu niekoľko týždňov po jeho svetovej premiére 15. mája 2003. U druhého filmu Matrix: Revolutions by to bolo ešte "revolúčnejšie". IMAX-verzia formátu 15/70 a normálna 35 mm by boli uvedené v ten istý deň, a to 5. novembra tohto roku. Bolo by to prvý krát v histórii filmu, kedy by boli uvedené obe verzie v ten istý deň.

Alexander Schneider

Alexander Schneider
Knižný a filmový recenzent, bývalý porotca súťaže Martinus Cena Fantázie, propagátor a predseda Združenia fanúšikov Babylonu 5 na Slovensku. Scifi, fantasy, horor: Herbert, Holdstock a Lumley.

Diskusia

Stano Lacko
Yo Agenti Smith-i su c00l, hoci si myslim ze oficialny poster bude u nas ten s Neom a Trinity
25.04.2003

Roland Axenberg
Je to tak, oficialny poster Matrix Reloaded je ten s Neom a Trinity, aj ked mne osobne sa viac pacila predosla seria s celymi postavami, tu vsetci vyzeraju ako voskove figuriny (aj ked ten napad z opacnym plynutim cisel v oficialnom postery sa mi zda super).
25.04.2003

Alexander Schneider
Čo sa týka bratislavského Kina Orange IMAX, práve som od nich k filmom Matrix dostal nasledujúce vyhlásenie: "Informacia o tom, ze dva diely Matrixu budu uvedene aj vo formate IMAX je spravna. Zatial vsak nevie ani samotny IMAX Corp., ci bude uvedeny v tomto formate len na americkom kontinente alebo aj v Europe. Matrix Reloaded pojde len v USA a Kanade. V sucasnosti prebiehaju rokovania o tom ci Matrix Revolutions (premiera november 2003 zaroven v 35mm kinach aj v IMAXoch) bude aj v Europe vo formate IMAX." ...čo pre nás neznamená nič iné, ako čakať, ako dopadnú rokovania na globálnej úrovni. (Rad by som touto cestou vyslovil marketingovemu oddeleniu kina Orange IMAX kompliment za rychlu odozvu. Dakujem.)
26.04.2003

Dušan "Muti" Kudrec (Anonym)
Práve som pozeral na Markíze Repčíka a ten povedal, že budú opakovať Matrix. Malo by to byť 23.mája. To znamená, že na TV si pozrieme (a obnovíme) originál a potom šup ho do kina na pokračovanie.
27.04.2003

Soona (Anonym)
Veľmi dobré. Neviem si vybrať, ktorý by mohol byť najlepší.
17.05.2003

Ty (Anonym)
ako dopadli rokovania o formate IMAX v Europe?
28.05.2003

ttrinity77 (Anonym)
mhm podla mna je to uplne coooooool film vsetkych cias a milujem ho je to pre na jak nabozenstvo :)
01.08.2003

Blade (Anonym)
Je to tak no,...
31.10.2003

Shane (Anonym)
Stare proroctvo hovori, ze budu na imaxe aj v europe a ja mu verim.
09.11.2003

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB