Matrix (1999)

Počítačový hacker Thomas Anderson narazí na záhadných rebelov, od ktorých sa dozvedá skutočnú pravdu o svete okolo neho a jeho poslaní.

Info

Slov. názov Matrix
Orig. názov Matrix, The
Hodnotenie 97 % (3 hodnotení)
Anotácia Počítačový hacker Thomas Anderson narazí na záhadných rebelov, od ktorých sa dozvedá skutočnú pravdu o svete okolo neho a jeho poslaní.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Morpheus Keanu Reeves
Trinity Laurence Fishburne
Agent Smith Carrie-Anne Moss
Cypher Gloria Foster
Filmová história scifi

Minirecenzie

xius @xius 28.01.2021 12:52:03
10
Co je to Matrix? Matrix je dvojhodinova cyberpunkova jazda plna kreativnej akcie a stylovych postav! Co scena, to ikona a to sa aj s odstupom casu rozdychava tazko. Matrix zostarol so ctou a je paradnym prelomom medzi rozpravkovostou 90. rokov a temnotou po roku 2001.
B.T. Niromwell @Niromwell 04.10.2018 13:34:28
10
Tento film vo mne vyvolal dokonalý WOW efekt. Je z éry, keď filmy ešt enemali tri hodiny a spätne, keď sa na to pozriete, veľa sa tam toho neudeje, pôsobí ako dobre sfilmovaná poviedka. Záver je síce trošku cheesy, ale určite vám dá veľa podnetov na rozmýšľanie..
Šaňo aka Babcom @axolos 02.03.2009 00:29:24
9

Články

Matrix: Ressurections - čo všetko zatiaľ vieme?

O Matrixe 4 sa hovorí už dlhšiu dobu. Poďme si teda spolu zhrnúť známe informácie

0 komentárov

100+ robotov v science fiction! (5/5)

Dočkali sme sa! Prinášame posledný diel robotickej série. Za tie dva týždne, čo sme so sériou článkov začali, sme vás zoznámili s vyše stovkou robotov, androidov a kyborgov najrôznejších druhov, osob...

1 komentárov

Filmová história sci-fi, časť 6. (1990-2000)

Koniec milénia znamená aj koniec jednej éry sci-fi filmov plných skvelých nápadov, bombastických akčných scén a prelomových efektov. Prichádza posledné obdobie, po ktorom už nič nebude také ako predtý...

16 komentárov

Matrix z Lega k 10. výročiu filmu

Áno, je to už desať rokov, čo bratia Wachowski zmenili natrvalo kinematografiu s ich kultovým dielom - Matrix. Napriek okrúhlemu jubileu na sviečok na torte je Matrix ale tak moderný ako pri jeho prem...

2 komentárov

Matrix v štýle nemého filmu

Ako by vyzeral Matrix, ak by ho natočil v roku 1905 Charlie Chaplin? Túto otázku si postavili aj herci z ruskej komediálnej skupiny Big Difference (Большая Разница) a hneď si na ňu dali aj odpoveď.

7 komentárov

Videá

Trailer - Matrix Trailer HD (1999)