Môj príbeh o zázračnej rastline

PnP
Filmová história scifi
Bol krásny štvrtok. Krásny nebol iba preto, lebo svietilo slniečko, ale preto, lebo som pri tradičnej prechádzke krásnou Trnavou našiel dar. Prepáčte, že o všetkom neustále hovorím, že je to krásne, ale som prostý chlap. Krajšie to proste vyjadriť neviem.
Dar, ktorý som našiel, bola izbová rastlina. Jej mečovité, špicaté listy mohli mať dobrých osemdesiat centimetrov. Nepreháňam. Mal som problém ju udržať v rukách. Našiel som ju pri smetiakoch na jednom sídlisku a okamžite som vedel, že nemôže skončiť na skládke. Veď to bola Aloe Vera, všetkým známa liečivá rastlina.
Tak som s ňou kráčal a stretával ľudí. Uponáhľaných, do seba ponorených ľudí, ktorí by možno potrebovali jej pomoc, avšak každý z nich od nás len odvracal zrak. Stretol som napríklad mladé dievča, mohlo mať tak tridsať, tridsaťpäť, na tvári malo začervenané miesta, pravdepodobne sa jednalo o akýsi ekzém.
"Prosím, odtrhni si list z mojej Aloe," ponúkol som jej. "Kľudne aj viac, možno ti pomôžu."
Odvrátila sa odo mňa a pridala do kroku.
Uvidel som mladíka s oparom na ústach. "Páči sa, chlapče, isto ti pomôže. Zober si jeden list a potom si šťavu z neho prikladaj na to miesto na ústach. Ani sa nenazdáš a..."
Ani som sa nenazdal a mladík bol preč. Vyparil sa skôr, než som stihol dopovedať vetu.
A takto to pokračovalo ďalej. Oslovoval som ľudí, ktorým by rastlina mohla pomôcť, ľudí, čo mali viditeľné problémy, no nikto z nich o jej pomoc nestál. Sklamaný som sa nakoniec pobral domov. Prešiel som staničný park, lávku, potom ešte zopár metrov a bol som doma.
Spolubývajúci ma privítali s dobrým vínkom, uvoľnili mi miesto na starej, dotrhanej, no teplej deke a konečne som sa posadil. Bol to dlhý deň. Nie taký krásny, ako som chcel, ale nesťažujem sa. Veď som našiel dar. Aloe som položil pred seba a povedal spolubývajúcim, že si z nej môžu kedykoľvek odtrhnúť.
"Pomôže vám to vyliečiť vaše rany, ekzémy, suchú pokožku, ba aj omrzliny," informoval som ich.
Veru tak aj bolo. Kedykoľvek títo ľudia potrebovali, odtrhli si z Aloe Vera kúsok listu a liečili ním svoje problémy. A nielen fyzické.
Táto rastlina bola naozaj zázračná.

MartinB

MartinB
Autor, ktorý píše o tom, čo ho baví. Ak tým pobaví aj ostatných, dodá mu to ešte väčšiu motiváciu sa zlepšovať. Inak je to finalista súťaže Literárny Zvolen 2023 a víťaz Fantastickej poviedky 3. kola v roku 2023.

Diskusia

B.T. Niromwell
Páčil sa mi začiatok, ako si rozprávať sám zo seba uťahuje. Len škoda toho konca, že je taký úplne jednoduchý.
25.02.2023
Veles
Začiatok bol dobrý, len celé mi to príde ako začiatok niečoho väčšieho. Viem že je to výzva, napísať viacej. Myslím si že by stálo za to pokúsiť rozpísať tento nápad.
25.02.2023
BaconBacon
Taká klasika. Príbeh jednoduchý - neurazí, neohúri, nepadne sa z neho na kolená, ale prečíta sa ľahko ako pierko. Ja ako rodený trnavák viem presne kade šiel hlavný hrdina s rastlinou, o to viac som príbeh precítil a vedel som si ho lepšie vizualizovať. Príjemné, oddychové čítanie.
26.02.2023
Arcey
Jednoduchá poviedočka, dobre sa čítala, ale dojem nič moc. Nič extra, čo by ma nejako chytilo tam nebolo. Keby v závere bola nejaká informácia, ktorá by celkový dojem zmenila na niečo iné, ako sa zdalo od začiaktu, bolo by to údernejšie. Inak, nemusí sa aloe vera nejako špeciálne extrahovať, aby malo zdravé účinky? To fakt stačí prikladať si rastlinu, alebo to bol iba fantasy motív?
26.02.2023
MartinB
Aloe bola skutočne zázračná a keby boli ľudia iní, bez predsudkov a mnohých ďalších "keby", mohla im pomôcť. to len taká myšlienka. Arcey - myslím, že aloe aj keď si len odtrhneš a potieraš si miesto tou šťavičkou, tak pomôže.
26.02.2023
MartinB
A vďaka za komentáre všetkým
26.02.2023
Ak sa chcete zapojiť do diskusie, musíte najprv poviedku ohodnotiť.