Knihy

Najlepší autori/ky

Najlepšie knihy

Por. Názov knihy Hod.
1.Duna10,0
2.The Seven Deaths of Evelyn Hardcastle10,0
2.Enderova hra10,0
2.Kirké10,0
2.Pomníky zimy10,0

Najnovšie články

Vonku zúri coronavírus, takže čo takto pár typov na čítanie?

Komiks funguje ako bežná kniha – vyberiete si žáner, ktorý je vám sympatický, zvolíte si tému, rozsah, krajinu pôvodu, autora a pri troche šťastia sa môžete doň začítať okamžite.

Občas sa zdá, že YA literatúra v Čechách zažila svoj vrchol, a potom príde princezná Elena, ktorá vás núti prehodnotiť svoj názor.

Temná, takmer apokalyptická YA séria z pera mladučkej Kalyn Josephsonovej začína nezáživne...

S komiksovou produkciou sa roztrhlo vrece aj u nás. Možno sa vám to nezdá, ale vydavateľstvá, akými sú napr. Albatrosmedia a Slovart, už od minulého roka pomaly a postupne vsúvajú do svojej ponuky všelijaké komiksy.

Mierne ueletené, gendrovo vyvážené či nebezpečne odvážne - aj takéto vedia byť hrdinky Noelle Stevensonovej, komiksovej autorky s výrazným zmyslom pre čierny humor!

Najnovšie recenzie

Divoký západ. Prestrelky. Peklo. Záchrana sveta. Kopec zábavy a k tomu ešte Lovecratov mýtus.

České vydavateľstvo Carcosa nám prináša už tretiu knihu od kráľa bizarnej fikcie, Carltona Mellicka III. Tentokrát sa prenesieme do sveta, ktorý zažil zotročenie ľudskej rasy inteligentnými hračkami.

Na knihe Nepriatelia Urdisu ma na prvý pohľad zaujala obálka, potom synopsa, no najviac zo všetkého ma zaujalo, že som o nej nikdy predtým nepočula.

V tejto recenzií sa pozrieme na ďalšie osudy Lyry, hrdinky Temných hmôt. Jej literárny otec Philip Pullman, ako vždy doposiaľ, sľubuje naozaj skvelé čítanie.

Na zborník zo súťaze MCF sa vždy teším. Tento rok mi jeho prečítanie trvalo trošku dlhšie. Nielen kvôli povinnostiam, ale trošku bolo to aj tým, že zborník z roka na rok priberá na objeme a obsahu, čo je potešujúce.

Recenzní ohlédnutí za novinkou Petry Slovákové o cestování v čase a náctiletém namlouvání.

Vaše hodnotenia

cyberstorm @cyberstorm
9
Aby som bol uprimny, knihu som cital pred nejakymi dvoma rokmi. Spominam si, ze spociatku mi tam dost vadila pritomnost upira, ktory tam nejak jednoducho nepasoval. Ako stupal pocet stran, casom som si nielen ze nan zvykol, ale tato postava sa stala organickou sucastou knihy. Nakolko mam rad tento styl knih, tj. zmes space opery a hard SF (osobne preferujem stupnicu tvrdosti, na vrchole ktorej je stale neotrasitelny Greg Egan coby dokonaly diamant),m prisiel som si na svoje. za mna 9/10
cyberstorm @cyberstorm
10
Poul Atreides. Muad'Dib. Kwisatz Haderach. Duna. Melanž. Bene Gesserit. Barón Harkonnen. A červy! To najlepšie, čo sa kedy v oblasti science fiction napísalo. A to nepreháňam! Cena Hugo a k tomu úplne prvá cena Nebula v histórii, niekoľko miliónov predaných výtlačkov, pravidelné umiestnenie na špici všetkých možných rebríčkov, jeden celovečerný film, jeden nedokončený, dve televízne minisérie, počítačové, stolové a kartové hry, komiksy, a večná inšpirácia pre mnohé ďalšie diela (napr. Star Wars). A k tomu päť kvalitných pokračovaní, no žiaľ i pár tých menej kvalitných. Pre mňa osobne v oblasti písanej fantatsiky stále neprekonané Numero Uno!
B.T. Niromwell @Niromwell
9
Podivní sú oveľa viac ako Xmani minulosti. Originalita týchto poviedok je dychberúca - žiadne klasiky ako pľuvanie ohňa, ale ľudia, čo sa menia na ostrovy, hovoria s duchmi (inak, podľa mňa je duchárska poviedka najlepšia v zbierke) a podobne. Príbehovo vás niektoré poviedky zaujmú viac, iné menej, ale v každej sa nájde veľmi zaujímavý a originálny element.
cyberstorm @cyberstorm
10
Ak existuje v science fiction literatúre kniha, ktorá je manifestom Novej vlny, tak Ľavá ruka tmy by bola asi najvýznamnejším kandidátom. Kniha toľko krát oceňovaná, vyskutujúca sa vo väčšine rebríčkoch SF kníh na prvých pozíciách. Úprimne povedaná, ANO. Toto je vážna kniha, zaoberajúca sa spoločnosťou vzdialených planét, stojaca na sociológii a politike a nie na akčných scénach vesmírnych bitiek, možno troška pomalšia ale o to viac provokatívnejšia. Veď v 60-tych rokoch, kedy bola Amerika ešte celkom prudérnou krajinou, v nej otvorene rozoberá sexualitu! Le Guinová sa aj touto navždy zapísala do análov science fiction literatúry. 100%!!!
Kei @kei
10
Druhý diel za prvým nezaostáva, dá sa povedať, že je aj o chlp lepší.