Knihy

Najlepší autori/ky

Por. Autor/ka Hod.
1.Andy Weir10,0
2.Isaac Asimov10,0
3.Frank Herbert10,0
4.Sergej Lukjanenko10,0
5.Jan Hlávka10,0

Najnovšie články

Sir Terry Pratchett vytvoril úžasný vesmír, Plochozem, na ktorej sa odohrávajú tie najneuveriteľnejšie príbehy.


Diváci sa môžu tešiť do kín v novembri 2026.


Nové vydanie Devíti nocí, pokračovania Devíti dní, ktoré tento rok vyšlo vo vydavateľstve Epocha, nás privádza do bezútešnej postapo budúcnosti.


Po úspechu elektronickej podoby Vŕb sa malé české vydavateľstvo Medusa na čele s Romanom Tilcerom rozhodlo vydať aj fyzickú podobu najslávnejšieho Blackwoodovho diela!


Kultový príbeh Jonathana Edwarda Durhama v českom vydaní s ukážkou!


Včera vyšiel v slovenčine nový Lovecraft! Tentoraz vydavateľstvo Sol Noctis siahlo po knihe Prípad Charlesa Dextera Warda a iné obludnost, kde okrem titulného románu nájdete aj šesť ďalších poviedok.

Najnovšie recenzie

Atlas pekla je temná zbierka šiestich poviedok, ktorá spája peklo, horor, dark fantasy a silný worldbuilding.


Po odvážnom Sudetenlande sa Leoš Kyša rozhodol otvoriť ďalšiu pálčivú tému. Veď čo hýbe dnešnou spoločnosťou, akciovými trhmi a viac ako umelá inteligencia a čo vytvára viac kontroverzií?


Zlatá éry science fiction priniesla svetu mimoriadne veľké množstvo hodnotných diel. Clifford D. Simak bol svojho času považovaný za jednu z najväčších postáv žánru. Svoje kvality dokázal skvelým románom Mesto a jeho nasledovník, román Prestupná stanica právom získal prestížnu cenu Hugo za rok 1964.


Pokusy o syntézu fantasy a sci-fi dopadajú rôzne. Vernor Vinge vytvoril unikátny svet, v ktorom oba žánre koeexistujú a dokonale sa dopĺňajú. Galaktická spoločnosť stojí v kontraste so stredovekou civilizáciou. Mocné AI entity zatieňujú inteligentné svorky psov. Ako dopadol román ocenený cenou Hugo za rok 1993?


Jeden z najznámejších autorov sci-fi súčasnosti prichádza so sviežou novelou o zmene klímy, húževnatosti prírody a hlavne o osude obyčajného človeka v smrteľnej Zóne.


Na slovenský trh sa dostala štvrtá porcia diela H. P. Lovecrafta v domácom jazyku. Dostali sme opäť temnú dávku hororu? Zistíte v nasledujúcej recenzii.

Vaše hodnotenia

B.T. Niromwell @Niromwell
5
Nuž ani neviem, či by som ti mohla s čistým svedomím odporúčiť, aby si čítal ďalej. Ono je to veľmi zvláštne. Po asi 50 strán som tiež zvažovala, že to odložím a viac neotvorím. Má to skvelé nápady a vtipné momenty a autor sa s tým skutočne vyhral i po štylistickej stránke, lenže to extra násilie hlavne na začiatku ma fakt odrádzalo. Čím ďalej, tým je ho menej (alebo som si len zvykla?), ide to viac po deji a tajomne, lenže v konečnom dôsledku je to hra na efekt pre veľmi špeficikú skupinu čitateľov, plná klišé a preexponovaných drsňáckych scén, a ja nie som úplne cieľovka. Čo ma zároveň zamrzí, lebo ono naozaj vidno, že to napísal niekto veľmi inteligentný a veľmi schopný, tak si v duchu nadávam, prečo takí autori nenapíšu niečo, čo by sadlo môjmu vkus?
cyberstorm @cyberstorm
8
Hlavného hrdinu vo vzdialenej extrémne pokročilej budúcnosti najmú aby niečo ukradol, no ona sám najskôr musí získať späť svoje spomienky a osobnosť, ktorá mu to umožní. Takže pred samotnou krádežou najskôr iná...krádež. Kvantový zlodej je veľmi zaujímavá kniha, prepchaná hypertechnológiami, čo ju miestami robí ťažko čitateľnú a neprehľadnú, na strane druhej zasa exotickú a extrémne farebnú. Samotné dobrodružstvo sa miestami vlečie, miestami nadskakuje ako splašený kôň a inde šprintuje. mne osobne sa kniha páčila ale stále mi tam niečo chýbalo, sám neviem čo. Škoda len, že druhý diel v preklade nevyšiel. 8/10
soyka @soyka
10