Nejasné hranice (2024)

Dokážu dve úplne odlišné civilizácie žiť v mieri? V roku 2138 sú ľudia slabou, bezvýznamnou civilizáciou, slepo tápajúci na okraji šatchranskej ríše. Z ničoho nič sa ale ich núdzový signál ozve z miest, kde by rozhodne nemali byť. Vesmírny vojak Kchrat sa napriek rozkazu, že má ľudskú loď aj s posá...

Info

Slov. názov Nejasné hranice
Orig. názov Nejasné hranice
Hodnotenie Ešte nehodnotené
Anotácia Dokážu dve úplne odlišné civilizácie žiť v mieri? V roku 2138 sú ľudia slabou, bezvýznamnou civilizáciou, slepo tápajúci na okraji šatchranskej ríše. Z ničoho nič sa ale ich núdzový signál ozve z miest, kde by rozhodne nemali byť. Vesmírny vojak Kchrat sa napriek rozkazu, že má ľudskú loď aj s posádkou zanechať svojmu osudu, vydá vrak preskúmať. Na mieste nájde nielen znepokojujúce stopy, ktoré prezrádzajú, že ľudia nemusia byť takí nevinní, ako sa tvária, ale aj jednu preživšiu. Radová navigátorka Erin Marthenová sa tak zrazu ocitá vydaná napospas cudzincovi, ktorý pripomína monštrum ako vystrihnuté z hororu. Aby však zabránila vojne a raz sa dostala domov, musí sa uprostred cudzej civilizácie naučiť správať ako zodpovedná veľvyslankyňa. Ale sú ľudia vôbec schopní a ochotní komunikovať s mimozemskými desivými netvormi? Alebo má každá strana svoje hranice?
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Filmová história scifi

Články

Knihy mesiaca: apríl 2024

Trocha neskôr, ako sme plánovali, no napriek tomu je to tu. Najlepšie a najzaujímavejšie tituly za mesiac apríl 2024 :) A čo zaujalo vás?

0 komentárov

Ukážka: Marie Domská – Nejasné hranice

Česká scifi tvorba dostala nový prírastok v podobe Nejasných hraníc, prvého zväzku cyklu Kchrat od Marie Domskej.

0 komentárov