Vojna starého muža (2005)

John Perry urobil na svoje sedemdesiatpäťky dve veci. Najprv navštívil hrob svojej ženy. Potom vstúpil do armády. Dobrá správa je, že sa človek dostal ku hviezdam. Na druhú stranu existuje len málo planét vhodných k životu - a mnoho cudzích rás o ne s nami bojuje. Takže ľudstvo bojuje. Ďaleko od Ze...

Info

Slov. názov Vojna starého muža
Orig. názov Old Man's War
Hodnotenie 90 % (1 hodnotení)
Anotácia John Perry urobil na svoje sedemdesiatpäťky dve veci. Najprv navštívil hrob svojej ženy. Potom vstúpil do armády. Dobrá správa je, že sa človek dostal ku hviezdam. Na druhú stranu existuje len málo planét vhodných k životu - a mnoho cudzích rás o ne s nami bojuje. Takže ľudstvo bojuje. Ďaleko od Zeme už desaťročia zúri brutálne, krvavé a neúprosné boje. Samotná Zem je v bezpečí. Väčšina jej zdrojov je v rukách koloniálnej obranných síl, a každý vie, že akonáhle nastane čas odísť na odpočinok, môže sa pridať. KOS nestojí o mladých ľudí, chce ľudí, ktorí majú desaťročia skúseností a zručností. Akonáhle opustíte Zem, už nikdy sa nevrátite. Dva roky si odslúžim v bojoch, a ak prežijete, môžete sa usadiť na jednej z ťažko získaných planét. John Perry sa chápe tejto príležitosti. Myslia si, že vie, čo ho očakáva. Ale naozajstný boj, svetelné roky od domova, je ďaleko ťažšie, než si dokáže predstaviť, a čo sa z neho stane, je ešte oveľa neskutočnejší.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Filmová história scifi

Minirecenzie

Roland Axenberg @martiner 07.08.2021 12:09:18
9
Popri Hviezdnej pechote a Nekonečnej vojne jasná TOP 3 knižných military scifi. Zatiaľ čo Heinlein militarizmus vyzdvihuje a Haldeman ho naopak kritizuje, Scalzi bere vojnu ako nutné zlo. Spolu je to však ultimátna trilógia o vojne, armáde, jej potrebe, či naopak absurdnosti a taktiež skvelá ukážka vývoja scifi literatúry od klasiky cez modernu až k postmoderne.

Články

Sci-fi bestsellery 21. storočia: Už ste ich prečítali?

Vonku zúri coronavírus, takže čo takto pár tipov na čítanie?

0 komentárov

Sfilmuje Netflix Vojnu starého muža?

Spoločnosť Netflix vyjadrila záujem o adaptáciu military space opery {b,Old Man's War} (č. ako {b,Válka starého muže}) od {b,Johna Scalziho}.

0 komentárov

SyFy seriály - prehľad projektov

SyFy chystá nové seriály. A nepôjde o žiadne slaďučké fantasy pre násťročné upíro fanynky, ale o riadne nadupané scifi a a space opery!!!!

2 komentárov