Vojna starého muža (2005)

John Perry urobil na svoje sedemdesiatpäťky dve veci. Najprv navštívil hrob svojej ženy. Potom vstúpil do armády. Dobrá správa je, že sa človek dostal ku hviezdam. Na druhú stranu existuje len málo planét vhodných k životu - a mnoho cudzích rás o ne s nami bojuje. Takže ľudstvo bojuje. Ďaleko od Ze...

Info

Slov. názov Vojna starého muža
Orig. názov Old Man's War
Hodnotenie Ešte nehodnotené
Anotácia John Perry urobil na svoje sedemdesiatpäťky dve veci. Najprv navštívil hrob svojej ženy. Potom vstúpil do armády. Dobrá správa je, že sa človek dostal ku hviezdam. Na druhú stranu existuje len málo planét vhodných k životu - a mnoho cudzích rás o ne s nami bojuje. Takže ľudstvo bojuje. Ďaleko od Zeme už desaťročia zúri brutálne, krvavé a neúprosné boje. Samotná Zem je v bezpečí. Väčšina jej zdrojov je v rukách koloniálnej obranných síl, a každý vie, že akonáhle nastane čas odísť na odpočinok, môže sa pridať. KOS nestojí o mladých ľudí, chce ľudí, ktorí majú desaťročia skúseností a zručností. Akonáhle opustíte Zem, už nikdy sa nevrátite. Dva roky si odslúžim v bojoch, a ak prežijete, môžete sa usadiť na jednej z ťažko získaných planét. John Perry sa chápe tejto príležitosti. Myslia si, že vie, čo ho očakáva. Ale naozajstný boj, svetelné roky od domova, je ďaleko ťažšie, než si dokáže predstaviť, a čo sa z neho stane, je ešte oveľa neskutočnejší.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Panteón majstrov hrôzy

Články

Sci-fi bestsellery 21. storočia: Už ste ich prečítali?

Vonku zúri coronavírus, takže čo takto pár typov na čítanie?

0 komentárov

Sfilmuje Netflix Vojnu starého muža?

Spoločnosť Netflix vyjadrila záujem o adaptáciu military space opery {b,Old Man's War} (č. ako {b,Válka starého muže}) od {b,Johna Scalziho}.

0 komentárov

SyFy seriály - prehľad projektov

SyFy chystá nové seriály. A nepôjde o žiadne slaďučké fantasy pre násťročné upíro fanynky, ale o riadne nadupané scifi a a space opery!!!!

2 komentárov