Spider-Man (2002)

Po tom, čo Petra Parkera uhryzne geneticky modifikovaný pavúk, sa z poslušného študenta na strednej škole stáva superhrdina s pavúčimi inštinktami, ktorý nakoniec musí bojovať proti zlu v našom svete.

Info

Slov. názov Spider-Man
Orig. názov Spider-Man
Hodnotenie 70 % (1 hodnotení)
Anotácia Po tom, čo Petra Parkera uhryzne geneticky modifikovaný pavúk, sa z poslušného študenta na strednej škole stáva superhrdina s pavúčimi inštinktami, ktorý nakoniec musí bojovať proti zlu v našom svete.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Filmová história scifi

Minirecenzie

Aldeberan @Aldeberan 31.10.2018 13:14:34
7
Prvý diel pókemberovskej raimiovskej trilógie, ktorý, spolu s X-Menami tril´giou, vyrobil súčasný trend superhrdinských filmov. Pamätám si ten ošiaľ, keď vyšiel tento Spider-Man. Boli sme práve vo veku, keď sme vyrástli z animovaného seriálu, no pókember stále žil v našich srdiečkach. A Raimi nám dal perfektnú výhovorku, prečo sa pozerať na komiksového hrdinu v kine/telke/počítači a necítiť sa ako trápne malé decko. Na tú dobu super efekty, soudtrack od Nickleback (vtedy ešte cool skupina, teraz je iba staré ironické meme) a dokonca trochu tej pseudofilozofie (Veľká zodpovednosť prináša veľkú moc... či tak nejako), dosť hlbokej na to, aby sa puberťák cítil, že má strašne hlboké myšlienky ale zároveň dosť jednoduchej na to, aby to pochopil. Film však bohužiaľ podľa mňa nezostarol moc dobre a vrásky až moc špatia kedysi krásnu tvár. Efekty sú zastaralé, film príliš „komiksový“, záplatka tak trošku trafená, podobne ako niektoré herecké výkony. Vhodné skôr na vysokoškolské hodiny popkultúry 21. storočia ako súčasť historického vývoja komiksových filmov, než skutočné nostalgické pozeranie.

Články

Filmová história sci-fi, časť 7. (2000-2010)

Tak ako literárne aj filmové sci-fi sa začiatkom milénia dostáva do krízy. Originálnych námetov je čoraz menej a filmovej produkcii dominujú adaptácie komiksov, počítačových hier ako aj množstvo pokra...

14 komentárov

Videá

Trailer - Official Trailer