Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny (2018)

Na konci prvej časti bol mocný čarodejník Gellert Grindelwald (Johnny Depp) zajatý a uväznený. Ako sa však zaprisahal, podarí sa mu utiecť a začne zhromažďovať svojich prívržencov. Mnohí z nich však netušia, aký je jeho skutočný plán – ovládnuť svet bežných smrteľníkov za pomoci „čistokrvných“ čarodejníkov. Aby mu v tom zabránil, povoláva mocný Albus Dumbledore (Jude Law) na pomoc svojho bývalého študenta, magizoológa Mloka Scamandera (Eddie Redmayne). Ten pomoc prisľúbi, netuší však, aké nebezpečenstvá naňho striehnu.

Info

Slov. názov Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny
Orig. názov Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
Hodnotenie 72 % (9 hodnotení)
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený

Osoby a obsadenie

Minirecenzie

Kaze @vnika55 25.11.2018 14:54:01
Osobne si myslím že vo filme bolo veľmi veľa nelogickosti. Kopu vecí ktoré sa stali v prvom diele sa tvarime že sa nestali a nedostaneme ako divák ani vysvetlenie prečo. Samotné fantastické zvery boli rozkošné a bolo dobre aj CGI.
Ľudmila @Ludmila34 24.11.2018 10:48:50
Po tom, čo som si pozrela prvú časť, som sa druhej nevedel dočkať. Dvojka je ešte lepšia než jednotka, radí sa k mojim obľúbeným filmom. Som rada že zacali natáčať aj tieto filmy, pretože by mi bolo ľúto, ak by svet HP skončil.
Jani @Jani 23.11.2018 21:31:42
Jednotka mi svojou nekomplikovanosťou a zábavnosťou sadla. Tu pri všetkej snahe o osudovosť (ktorá nie že by nebola dobre naznačená) bolo toľko zmätených a zložitých dejov, ktoré nikam neviedli, že som nestíhal sledovať, čo postavy robia, kam idú a prečo a ktorá je ktorá. Čo musím pochváliť sú predstavitelia hlavných mužských postáv na čele s Jude Lawom, ktorý je dojemne Dumbledorovský. Zlý nebol ani Johny Depp, ktorý bol vo svojich posledných filmoch viac-menej tragický.
Barbora @ezityrae 23.11.2018 17:51:21
Je to jeden z najlepších filmov ktoré som kedy videla. Úžasné obsedenie, skvelá zápletka a vďaka poslednej scéne sa už neviem dočkať nového dielu. Grindelwald je možno záporná postava ale podobne ako u Lokiho, nedá sa ho nemilovať
Barbora @Barbi 23.11.2018 16:13:31
Nebolo to zlé a bavil som znova aj pri dvojke. Zatiaľ čo v prvom diely sme sa zoznámili hlavne s postavami a všelijakými tými fantastickými zvermi, pokračovanie je trochu iné. Chýba mu ťah na bránku, priamočiarejší a priehľadnejší príbeh a aj nejaké pamätihodné akcie, ktoré mala séria o Potterovi snáď v každom diely. Osobne si myslím, že s tohto hľadiska dvojka nebude väčšine po chuti, ale mňa to bavilo, mám rád tento čarodejnícky svet a aj keď tomu chýba lepší príbeh, bavil som sa aj tak, pretože postavy spoľahlivo ťahajú film v pred. Na postavu Mloka som si v prvej časti trochu zvykal no tu mi už prišiel viac v pohode. Čo sa týka nových postáv zaujme hlavne Grindelwald, ktorý vyzerá byť podobne silným protivníkom ako Tom Riddle a aj atmosféra celého filmu sa zmenila viac v temnejšiu. Humor sa s filmu nevytráca, kedže je tu stále vtipný tučko Kowalski, ale jeho pomenej.
Diana @Diana 23.11.2018 16:01:26
Prvá tretina filmu bola príliš zdĺhavá, pár scén bolo zbytočných, snáď preto, aby sa predstavili postavy a tiež pre divákov, ktorí nevideli jednotku. Film nabral na obrátkach, akonáhle sa objavil starý, známy Rokfort s Dumbledorom ktorého stvárnil charizmatický Jude Law. Film mal šmrnc a aj skvelého záporáka Johnyho Deppa. Z hľadiska kvality hercov bolo pokračovanie ďaleko lepšie než jednotka. Aj keď príbeh nie je uzavretý a niektoré scény sú ľahko predvídateľné oceňujem, že je tam menej scén ala Pokémon - Chyť ich všetky.
Daniela Nôtová @Dananas 23.11.2018 10:59:14
Ako skalný fanúšik Potterovskej ságy som sa tešila aj na druhú časť fantastických zverov. Aj keď Johnny Depp, predstaviteľ Gellerta Grindelwalda, trčí pomaly z každého filmu, na kvalite neubral. Práveže pôsobí nenásilne. Film celkom páčil, aj keď po jeho celkovom zhodnotení som mala pocit, že toho chceli povedať naraz tak veľa a miestami to bolo silené. Pravdupovediac sa ale neviem dočkať na ďalší diel, ked pôjde do kín.
Ria @Ria_94 23.11.2018 10:44:11
Aj keď sa všade možne po nete môžete dočítať negatívnych ohlasov na film, skalného fanúšika sveta Harryho Pottera neodradí nič, aby tento film miloval. Ani občasné nepresnosti s knihami (napríklad fakt, že podľa pôvodneho príbehu Dumbledore nikdy nevyučoval obranu proti čiernej mágii). Veľa scén mi pripomínalo scény z Harryho Pottera (napríklad Grindelwaldov útek), napriek tomu som však sledovala film so zatajeným dychom, občas aj s výbuchmi smiechu. Pre nezainteresovaných divákov môže byť dej mierne chaotický, ale fanúšikovia budú po celý čas v obraze. Okrem nečakaného zvratu na konci, ktorý položil na kolená aj mňa. Asi prvýkrát v živote sa mi stalo, že som odmietala odísť z kinosály, kým mojim "spolutrpiteľom" nepoviem celý príbeh, prečo to nemôže byť pravda. Už len pomyslenie na prežitie 2 rokov bez knižného spoileru čakaním na ďalší diel ma ubíja :(
Milan Smolka @minko69 23.11.2018 10:10:58
Ďalšia dávka kúziel z čarodejníckeho sveta J.K. Rowlingovej ukáže čarodeja Gellerta Grindelwalda v pravom svetle a odhalí jeho zámery, ktoré boli v prvej časti pentalógie divákovi skryté. Samotný film však nedáva príliš priestor fantastickým zvieratám, ako v prvej časti. Napriek tomu vizuálne a audiovizuálne pôsobivý zážitok zauzlí ešte viac už tak zložitú zápletku. Vrcholí nečakaným odhalením a zástupom nových kúzelníkov a kúzelných bytostí. Film tak dávkuje napätie a dláždi cestu ďalšej časti.

Videá

Trailer - v kinách od 15. novembra
Trailer - Konečný trailer
Trailer - Fantastic Beasts - extended trailer
Produkcia - FANTASTIC BEASTS: THE CRIMES OF GRINDELWALD – Back To Hogwarts Featurette