Temné tiene (2012)

V roku 1752 sa Joshua a Noami Collinsoví rozhodli spolu so svojim synom Barnabášom odísť z anglického Liverpoolu a začať svoj nový život v Amerike. Ale ani cesta za oceán im nepomohla zbaviť sa ich rodinnej kliatby. O dve dekády neskôr sa Barbabáš (Johny Depp) stáva pánom sveta - teda alebo aspoň me...

Info

Slov. názov Temné tiene
Orig. názov Dark Shadows
Hodnotenie 70 % (1 hodnotení)
Anotácia V roku 1752 sa Joshua a Noami Collinsoví rozhodli spolu so svojim synom Barnabášom odísť z anglického Liverpoolu a začať svoj nový život v Amerike. Ale ani cesta za oceán im nepomohla zbaviť sa ich rodinnej kliatby. O dve dekády neskôr sa Barbabáš (Johny Depp) stáva pánom sveta - teda alebo aspoň mestečka Colinsport v americkom štáte Maine. Je bohatý, mocný playboy, ktorý si dovolí čokoľvek... až do chvíle, keď spraví chybu a zlomí srdce Angelique Bouchard (Eva Green), bosorke v pravom slova zmysle, ktorá ho za to prekľaje, spraví z neho upíra a upáli ho zaživa. O dve storočnice neskôr je Barnabáš oslobodený zo svojho väzenia a prežíva do sveta, ktorý sa zmenil. Je rok 1972 a jeho pôvodný domov, Collinwood Mannor je ruina, ktorú obývajú divní pozostalí jeho rodiny. Matriarcha rodiny Elizabeth Collins Stoddard (Michelle Pfeiffer) sa teda rozhodne zavolať psychiatričke Dr. Julii Hoffmanovej (Helena Bonham Carter), aby pomohla rodine s jej problémami.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Barnabas Collins Johnny Depp
Angelique Bouchard Eva Green
Elizabeth Collins Stoddard Michelle Pfeiffer
Roger Collins Jonathan Lee Miller
Filmová história sci-fi časť 9. (2010-2020)

Minirecenzie

B.T. Niromwell @Niromwell 03.10.2018 17:00:01
7
Nádherný oddychový film, ktorý sa vôbec neberie vážne, presne podľa môjho gusta. Originálne spojenie sedemdesiatych rokov s upírom, klasická zápletka, rodinné tajomstvo... Nie je to najlepší film na svete, ale ani sa na to nehrá. Depp nie je za krásavca a Eva Green podáva úžasný výkon, rozhodne je highlightom celého filmu. Rola záporáčky jej úplne sadla, vyhrala sa s ňou, možno práve preto, že takéto veci hráva po menej. Určite treba skúsiť.

Videá

Trailer - 1

Ďalšie objekty v ságe