Ďalšie filmy roku 2012 II.

Február sa láme na dve polovice a tak je na čase aby som uzavrel môj prehľad vlaňajšími filmami. A hneď na začiatku si posvietim na majstra Burtna a jeho nie príliš Temné tiene...
Juraj Búry
Podporte scifi.sk
Dark Shadows - Poster - 1
Lockout - Poster - 2
Amazing Spider-Man, The - Poster - 5
Resident Evil: Retribution - Poster - 2
TEMNÉ TIENE (r. Tim Burton)
Komediálna pocta americkej hororovej tradícií. Škoda že tradičný „burtonovský“ vizuál sa akosi vytráca. Vlastne celý film je nemastný-neslaný a prepchatý. Je to ako keď Psíček s Mačičkou piekli tortu. Zopár vydarených vtipov to fakt nezachraňuje. Možno keby to poňali ako trilógiu, dopadlo by to lepšie, takto je to len priemerný film.
ÚTEK Z MS-1 (r. James Mather, Stephen St. Leger)
Určite Vás neprekvapí, keď sa priznám, že mám rád akčné B-čka. Hlavne keď je to sci-fi. Toto je tiež ten prípad. Vlastne je to Die Hard vo vesmíre a s prezidentovou dcérou. Plusy: kopec vtipných hlášok, sympatický hrdina a akcia. Mínusy: málo krvi a výbuchov. Keďže ide o európsky film, má to trochu iný nádych ako bežná Hollywoodska produkcia. Ak máte tiež radi tieto veci, určite si to nenechajte ujsť.
MUŽI V ČIERNOM 3 (r. Barry Sonnenfeld)
Nevtipné. A to mám rád „časovky“ a som ochotný im všeličo odpustiť. No chýbal tu pocit ohrozenia , hrdinovia mi boli ukradnutý... Aspoň že triky to malo solídne a dalo sa na ne dívať.
AMAZING SPIDER-MAN (r. Marc Webb)
Každý, kto čítal aspoň jedno číslo komiksovej predlohy vie, že Spider –man nie je klasický superhrdina. Hlavne ak na poličke máte (tak ako ja) všetky zatiaľ preložené čísla jeho Ultimate variácie (ktorá je skutočnou predlohou pre tento film). Je to skôr príbeh o dospievaní jedného tínedžera, ktorý má zhodou okolností aj pavúčie schopnosti. Film je presne taký istý. Silný v romantickej a civilnej linke, tá hrdinská už trochu zaostáva. Dáva to zmysel, keď si uvedomíme, že Marc Webb je režisér vynikajúcej indie romance 500 day of Summer. Za seba môžem povedať, že som bol spokojný, ale pokiaľ nepoznáte predlohu a Emma Stone vám nestačí, ostaňte si pri nemastnej – neslanej Ramiho verzií. Táto nová Vám nemá čo ponúknuť.
MACÍK / TED (r. Seth MacFarlane)
Pokiaľ ste fanúšikmi Family Guy ,alebo Mili Kunis, nenechajte si to ujsť. Dobre, miestami je to nevkusné, nevtipné a ale má to svoje silné momenty, hlavne ak máte radi takýto typ humoru. Ja nie, ale nemôžem povedať, že som sa nebavil. Bavil, ale nie dosť a vždy. Proste priemer. Tuto to nechavam, lebo oživený plyšák mi príde ako dosť fantastická záležitosť.
REBELKA (r. Mark Andrews, Brenda Chapman)
Spojenie Pixaru a Disney nakoniec nedopadlo tak zle, akoby sa mohlo zdať. Jasné, Rebelka nie je „pixarovsky“ iná, ale od klasickej disneyovky má poriadne ďaleko (nespieva sa tam a chýba tomu idealizovaný princ). Na druhej strane, emócie, ktoré film vyvolá sa s emóciami filmov Wall-E, Hľadá sa Nemo alebo Toy Story nemôžu porovnávať. Nie je to však škoda, lebo mnohé vynahrádza podmanivá animácia (od tej ryšavej hrivy sa nedajú odtrhnúť oči) a nádherný soundtrack. Navyše mám slabosť pre silné ženské hrdinky a škótsku prírodu. Nevynechajte ju, aj vám sa bude páčiť.
RESIDENT EVIL 5: ODVETA (r. Paul W.S. Anderson)
Musím sa priznať, že filmy tohto režiséra mám veľmi rád. Sú to čisté gulity pleasure B-čka ako hrom, ale esteticky dotiahnuté k dokonalosti. Tak isto mám rád túto sériu, ktorej najlepší diel natočil niekto iný (Russell Mulcahy – Resident Evil 3: Zánik). Tento diel ma však mierne sklamal. A začalo to tak dobre... Znovu sme mali možnosť vidieť sado-maso klub na výlete medzi šialene zmutované zombie. To by bolo fajn, keby sa to vydalo cestou Underworldu - veľa akcie, minimum hovoreného slova. Dialógy sú tak neskutočne tupé, že som mal chuť rozbiť si hlavu o stenu. Postavy teda pôsobia dojmom neživých bábik a ste nesmierne radi keď umrú. Čím bolestivejšie, tým lepšie. Aspoň na to umieranie sa dalo pozerať. Priemer. S pachuťou. Už sa o ďalší RE začínam aj ja obávať.
A toto by bolo na dnes všetko. Zopár "nefantastických" kúskov mozete nájsť aj na mojom blogu. Samozrejme, že som videl ešte zopár kusov s rokom výroby 2012 ( Mass Effect: Paragon Lost alebo skvelá Chata v horách – tým sa budem venovať niekedy inokedy), ale myslím si, že tento zoznam nám nateraz stačí. A čo vy? Ktoré filmy minulého roku vás najviac oslovili alebo sklamali?

Juraj Búry

Juraj Búry
Mám veľa čiernych vlasov, kocúra a plyšového pavúka. Väčšinou sa mocem v Nitre, alebo po kopcoch a hradoch. Strašne rád sa hrám, čítam a pozerám a potom o tom premýšľam. Pôsobím mladší ako v skutočnosti som.

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.