District 9 (2009)

V roku 1990 sa nad Johannesburgom objaví obrovská vesmírna loď zničenej mimozemskej populácie, prezývanej Garnáti. O dvadsať rokov neskôr prvotné nadšenie ľudstva upadlo. Utečenecký tábor, v ktorom boli mimozemšťania ubytovaní, sa zmenil na militarizované geto nazvané Okrsok 9. Tu v špine sú mimozem...

Info

Slov. názov District 9
Orig. názov District 9
Hodnotenie 90 % (1 hodnotení)
Anotácia V roku 1990 sa nad Johannesburgom objaví obrovská vesmírna loď zničenej mimozemskej populácie, prezývanej Garnáti. O dvadsať rokov neskôr prvotné nadšenie ľudstva upadlo. Utečenecký tábor, v ktorom boli mimozemšťania ubytovaní, sa zmenil na militarizované geto nazvané Okrsok 9. Tu v špine sú mimozemšťania utlačovaní a zneužívaní. V roku 2010 je muničná organizácia Multi-National United poverená vyprzdnením geta. Veliteľom projektu je Wikus van der Merwe. Počas tejto operácie je Wikus konfrontovaný s čudnou mimozemskou chemikáliou a musí sa spoľahnúť na jeho nových garnátových priateľov.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Wikus Van De Merwe Sharlto Copley
Grey Bradnam Jason Cope
Sarah Livingstone Nathalie Boltt
Katrina McKenzie Sylvaine Strike
Filmová história sci-fi časť 9. (2010-2020)

Minirecenzie

Stano Lacko @stano 19.01.2014 21:30:58
9
Brutálne zvládnuté scifi. Akcia, filozofia, morálka, žiaden pátos. Proste toto je film, ktorý by si mal pozrieť každý fanúšik scifi.

Videá

Ukážka - Pôvodný krátky film District 9

Ďalšie objekty v ságe