Hieronymus

Nadšený autor

Info

Prezývka Pavel Švantner
Web:
Členom scifi.sk: 142 dní
Naposledy online: 31.03.2023
E-mail: psvantner2388@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 27
Články: 0
Poviedky: 3

Zbierka - ponúka

Hieronymus ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Hieronymus ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Hieronymus ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Pochod za malé duše
V pohode, veď je to len poviedka a nepáčila sa ti, nie je sa za čo ospravedlňovať. A máš úplnú pravdu, je tam toho neskutočne veľa a verím, že to človeka vie zavaliť. Urobil som tú chybu, že som poviedku nenapísal skôr a nenechal ju trošku odstáť. Teraz vidím, že by bolo fajn veľa osekať. Ďakujem za tie body, čo si mi dal a že si to napriek všetkému zvládol až po trinásty odsek. Vďaka Olex za komentár, cením si to.
30.03.2023 23:46:08

Medailón
Páčila sa mi atmosféra a ako to bolo napísané. Príbeh je taký klasický, kde hlavný antagonista zažije absolútnu hrôzu pred smrťou a čitateľa to poteší, lebo v to dúfa celý čas. Koncept, ktorý nesklame a tu sa mi páčil. Ema je dokonale zlá postava, trosku až prehnane, ale prečo nie. Škoda pasáže s kňazom, prišla mi nevyužitá. Je tam najprv naznačené vyháňanie diabla, ale skončí to odporúčaním viac ľúbiť dcéru. Kňaz, ktorý musel v minulosti vykonať rituál, aby očistil dušu od zla, zrazu spochybňuje, že to, čo zažíva malé dievča, môže byť reálny problém. Takéto niečo by som čakal od výchovného poradcu. Potom to strašidlo v skrini. Nechápem rozhodnutie dať strašidlu na ruku medailón, lebo to zákonite spraví zo strašidla jej mamu a potom sa človek pýta, že prečo sa jej teda Veronika bojí. V texte síce je, že dievča cíti, že je to jej mama, ale zároveň tam cíti aj niečo iné, lenže to sa dá vysvetliť tým, že jej mama je proste mŕtva a jej prítomnosť v reálnom svete (alebo jej schopnosť doňho vstúpiť), môže vyvolávať zmiešané pocity, že jej dcéra cíti jedno aj druhé. Pokiaľ to nie je jej mama, prečo má ten medailón? Toto by bolo treba vysvetliť. Ďalším problémom je postava Veroniky. Nehýbe dejom, je tam ako taká bábika, s ktorou si každý robí, čo chce. Keď od Emy rázne vypýtala medailón, tak som si vravel, že možno má nejaký plán, ako sa jej pomocou strašidla zbaviť. Nestalo sa tak. Ema sa vlastne zabila sama a Veronika medzitým zmeravená ležala na posteli. Keby využila strašidlo, tak by to síce bolo klišé, ale aspoň by potešilo, že sa konečne niekomu postavila. Škoda, že príbeh nebol viac prepracovaný, ale atmosféra to pekne potiahla. Pekná práca.
10.03.2023 14:06:15

Pochod za malé duše
Super, ďakujem za komentáre. Hej, s množstvom informácií v prvej časti som to prehnal, aj som si uvedomoval, že je to asi cez čiaru, ale na koniec som si povedal, že to bude hádam v pohode :D Nabudúce to lepšie nadávkujem. S tým vymenením prvej a druhej časti to nie je zlý nápad, len si nie som úplne istý, či by to udalo správny tón celej poviedke, kontrast by tam bol tak či tak, ale ťažko povedať. V každom prípade som rád, že sa to páčilo a miestami pobavilo. :)
09.03.2023 21:45:48

Slnko vyšlo na západe
Bolo to veľmi dobré, melancholické, trocha som tam cítil Starship troopers, trocha dieselpunk, trocha Na západe nič nové. Čítalo sa to dobre, atmosféru podporovali básne, ktoré sa mi tam hodili. Mal som problém s básnikom a tou jeho vetnou skladbou, mohol si pokojne ubrať ešte viac, ale chápem, že si šiel po kontraste. Ďalšia vec je, že koniec mi prišiel prehnaný, vzhľadom na to, čo sa dovtedy v poviedke stalo a čo v nej bolo naznačené. Nechcem tým povedať, že je zlý, ale aj násilie v poviedke by malo byť gradované a tento koniec mi prišiel ako priveľký skok, ktorý prišiel tak trocha z ničoho. V každom prípade sa mi to páčilo.
08.03.2023 19:13:52

Medzi nebom a peklom
Je to pekne napísané, dala si si záležať. Dej mi nie úplne sadol, nemyslím si, že si dievča zaslúžilo peklo, ale to som proste ja a môj názor. Tiež som ti dal kopu bodov.
07.03.2023 17:21:22

Minirecenzie

Hieronymus ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Hieronymus ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Pochod za malé duše

Človek by neveril, čo všetko sa môže udiať v rámci jedného pochodu...

6 komentárov

Baskumin

PnP

5 komentárov

Lesom

Ocitol sa tam, kde nikto nechce byť.

6 komentárov