Hieronymus

Nadšený autor

Info

Prezývka Pavel Švantner
Web:
Členom scifi.sk: 26 dní
Naposledy online: 6.12.2022
E-mail: psvantner2388@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 5
Články: 0
Poviedky: 1

Zbierka - ponúka

Hieronymus ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Hieronymus ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Hieronymus ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Lesom
Veľká vďaka za komentáre. No, kde začať... Opisy sú ťažkopádne, lebo je slepý, nemohol som to opisovať klasicky, musel som si predstaviť, ako by svoje okolie vnímal slepý človek, ale zároveň, aby nebolo z opisov očividné, že nevníma okolie zrakom, lebo som chcel, aby to bol zvrat. To som mohol zvládnuť výrazne lepšie, ale chcel som si skúsiť, čo z toho viem vytiahnuť. Hlavná postava bola opísaná dosť slabo, dúfal som, že by to pomohlo atmosfére, ale je pravda, že som si dodatočne uvedomil, že som o nej nepovedal dokopy nič. No a k tomu dievčatku... reálne som vždy, keď to po sebe čítal, počul v hlave vetu, že jej zašuchotal odev, keď zdvihla ruky k ušiam a podľa toho Raiv vedel, že si ich zakryla. :D
15.11.2022 01:48:08

Na stope démonov
Toto sa mi fakt páčilo, má to svoju atmosféru, nápad so psom zákona je trocha haluz, ale ok, určite stráviteľné. Tých postáv je tam fakt veľa, priveľa na to, aby si ich človek držal v hlave na tak malom priestore. Skús to všetko nahádzať do niečoho väčšieho, ak ich naozaj potrebuješ toľko do poviedky, tak im daj šancu sa viac ukázať v napríklad hore uvedenej novele, alebo z toho daj rovno román. Inak super.
15.11.2022 01:29:35

On musí prežiť
Mám podobný názor ako Olex. Opis situácie cez dialógy je na jednej strane dynamický, na druhej strane to potom znie neprirodzene. Ďalšia vec zmena chodu dejín odstránením jednej osoby. Ono to nikdy nie je o jednej osobe, ale o celom aparáte okolo nej. Nie je to také jednoduché. Páčilo sa ako poviedka odsýpala. Napriek tomu, čo som napísal o opise situácie cez dialógy, tak sa mi páčilo dávkovanie informácii. Necítil som sa zahltený faktami. Celkovo som mal dobrý dojem z poviedky.
15.11.2022 00:58:16

Tunel
Mám trošku problém s tým, že sa dievča len tak vrhlo do "ohňa", lebo z toho ako si ju opísala by som nepovedal, že je toho schopná. K tomu potlesku, ktorý aj mne trocha vyskočil, asi by stačilo rovno napísať, že teatrálne zatlieskal, splnilo by to účel. Boh zla mi prišiel slabý, troška nezúčastnený, ako niekto, kto túto pozíciu zdedil, ale moc ho nebaví. Ale páčilo sa mi to, pretože je z teba cítiť potenciál. Začiatok bol úplne ako už spomenutý Karika. Malo to presne takú atmosféru, aké majú jeho romány. Taktiež výber prostredia, ktoré môže človek aj reálne navštíviť je dobrý nápad. Nabudúce stačí len popracovať viac s postavami a bude to super.
15.11.2022 00:33:15

Štyria muži, jeden príbeh
Nebolo to zlé. Vystavať to na dialógoch je fajn, celé to prebiehalo plynulo. Jediné čo mi trochu vadilo bolo, že postavy zneli rovnako, hovorili rovnakým, alebo veľmi podobným hlasom. Keby si nenapísal, kto hovorí, tak by som bol v tom, že rozpráva jedna osoba. Možno by pomohlo, keby niektoré postavy používali opakujúce sa parazitické slová, žargón a svojské označenia pre bežné veci (napríklad krígeľ volať kýbeľ a pod.). Potom koniec. Pre mňa rozpačitý. Ťažko sa mi verí tomu, že Waupee zdržal supervraha na tak dlhú dobu, že Jack zmizol až niekam do lesa, hlavne, keď supervrah predtým vybavil väčšinu osadenstva baru za pár sekúnd. A to, že narazil v lese práve na chatku, kde sa nachádzal supervrah je fakt trošku klišé. Na druhej strane, keby v tom liste nemecký kanibal napísal, že sa vráti a zabije chlapov, ktorí po ňom išli, a ich rodiny a potomkov, tak by to aj dávalo zmysel. A možno je Wendigo a može si robiť, čo chce :D V každom prípade a napriek všetkému, čo som napísal, sa mi poviedka páčila.
14.11.2022 21:45:56

Minirecenzie

Hieronymus ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Hieronymus ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Lesom

Ocitol sa tam, kde nikto nechce byť.

6 komentárov