8HitBoy

私の最大の趣味はアジアのポップカルチャーとチェスです。

Info

Prezývka HB
Web:
Členom scifi.sk: 2 roky
Naposledy online: 4.12.2022
E-mail: supermartinko@ymail.com
Facebook:
Instagram: https://www.instagram.com/8hitboy/
Twitter: https://twitter.com/stonefreestan
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 450
Články: 101
Poviedky: 25

Zbierka - ponúka

8HitBoy ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

8HitBoy ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

8HitBoy ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Čas vypadnúť
Nebolo to zlé, ale myslím, že to bude typický príklad toho, keď nejaký nápad v hlave autora vyzerá skvele (bol zaujímavý), ale autor ešte nemá úplne vypilovaný skill a nevie ho z hlavy preniesť 1:1 do poviedky. Zamakaj na tej priamej reči, to poznamenali ostatní veľmi dobre. Veľa čítaj, veľa píš. Základ na písanie máš slušný a rozhodne sa z teba môže postupne stať zaujímavý poviedkár.
24.07.2022 13:45:29

Posledné rande
Dalo sa to predvídať, jasné, ale sme v PnP, kde väčšinou človek nemá čas na vymýšľanie super originálnych nápadov. Takto sme dostali síce veľakrát prevarenú, ale overenú klasiku. Pozor na i/y! Na pomery PnP je to podľa mňa pomerne dobrá práca.
24.07.2022 10:55:25

Malá výzva
Klasický Xius, roztomilé, minimalistické, bezchybne napísané. Niekomu nemusí sadnúť fakt, že v tvojich textoch sa toho často stane naozaj málinko, sú skôr o nápade a atmosfére, ale na mňa to dosť funguje. Pekné :)
24.07.2022 10:15:13

Nevítaní hostia
Opäť text, v ktorom sa mi premisa a buildup páčili viac ako samotná pointa a vyvrcholenie. Zapracovanie pavúkoľudí mi prišlo príliš náhle, pomohol by možno keď tak nejaký foreshadowing, že o niečom podobnom sa už v meste hovorilo, prípadne že by našli nejaké pavučiny niekde... hocičo. Tak dôležitá a bláznivá scéna, ktorá je vlastne pointou celého príbehu, by nemala len tak padnúť z neba. Napísané je to celkom fajn, chcelo by to ale poriadny check, padlo mi do oka nejaké i/y.
24.07.2022 10:09:31

Stretnutie
Nemám čo vytknúť, vynikajúco napísané, zaujímavá pointa, dobré zapracovanie témy. Takto by mohli vyzerať všetky PnP-čky :)
24.07.2022 09:59:19

Minirecenzie

8
Očakávania boli vysoké a Mieruko-chan ich z väčšej časti napĺňa. Vizuál je výborný, design monštier aj napriek počiatočným obavám bezmála skvostný. Humor funguje bezchybne, vážnejšie polohy príbehu svedčia možno o kúsok menej, ale taktiež sú bez väčších problémov. Jedno z najlepších anime jesennej sezóny roku 2021.
9
Veľmi zaujímavý príbeh, ktorý šikovne mixuje témy rôznych sci-fi kultových klasík ako napr. Terminátor a Matrix. Vivy, androidka, naprogramovaná aby ľuďom prinášala radosť prostredníctvom svojho spevu, sa za asistencie robota z budúcnosti zaplieta do prichádzajúceho konfliktu medzi umelou inteligenciou a ľuďmi a pokúsi sa zabrániť jeho samotnému vzniku. Krásna animácia, výborná hudba, dobrý námet, skvelé spracovanie. Vivy jasne attackuje pozíciu anime roka.
9
Parádny seriál, ktorý získal už za kratučký čas svojej existencie kultový status. Premisa je podobná ako u skvelého anime Elfen Lied, čím sa tvorcovia absolútne netaja, avšak v tomto seriáli je premisa dievčaťa, ktoré utieklo z laboratória, v ktorom na ňom robili pokusy využitá a rozvinutá omnoho lepšie. Zaujímavé postavy, medzi ktorými pre mňa osobne vynikajú najmä Steve Harrington, ktorý si prechádza zaujímavým charakterovým vývojom z arogantného fracka na "babysittera" a šerif Jim Hopper, ktorý v sebe nachádza postupne ochrancu a starostlivého "otecka" pre mladú Eleven. Prvá séria excelentná, druhá veľmi dobrá, tretia najlepšia. Už teraz sa neviem dočkať štvrtej.
10
Výborné naviazanie na azda najlepšie anime všetkých čias. Knocking on Heaven's Door je možno najlepším "dielom" Cowboya Bebop a najlepšie zachytáva všetko, čo robí Bebopa Bebopom - kopa bitiek a prestreliek, do toho výborná bebopovská noir atmosféra. Tento film predstavuje kopu nových postáv, ktoré dokonale prevrátia životy našich hrdinov hore nohami. Tí sú presne takí, akých si ich pamätáme a akých sme si ich zamilovali. Spike nonšalantne flegmatický, Faye lenivá a poriadne drzá, Jet je klasicky rozvážnym adoptívnym oteckom všetkým členom posádky. Ed s Einom zabezpečujú najmä humornú stránku deja, keďže Ed tára hádam viac, než v ktorejkoľvek inej časti Bebopa vôbec. Všetci sú tak odlišní, ale pritom sú si tak blízki! Vynikajúce po všetkých stránkach. Pre fanúšikov seriálu absolútna povinnosť, ale viem si predstaviť, že film môže pre človeka doposiaľ Cowboyom Bebop nepobozkaného fungovať tiež - ako kvalitný scifi anime film. See you space cowboys...
9
X-Men ft. Zootropolis, a to všetko v parádnom vizuálnom kabátiku. Animácie a designy postáv sú na šialene geniálom leveli, hudba je vynikajúca, dej baví, záver prekvapí. Jedno z príjemných prekvapení roka 2020.

Poviedky

A dosť, ty kopa šrotu!

Poviedka obsahuje zopár spoilerov, menovite na Rockyho IV, Šiesty zmysel, Fight Club, Saw 1, The Others, JoJo part 4 a One Piece. Nebite ma prosím, varoval som vás.

4 komentárov

Veľmi pomalá zlodejina

Príbeh je dejovo zasadený do sveta nášho redakčného hrania Dungeons and Dragons.

2 komentárov

Bahniatková korunka

Fantastická poviedka, anonymné kolo

6 komentárov

Ona ľúbi pomaranče

mám svoj plán a na ňom zakladám, som sám sebe pán a nikdy neplytvám

8 komentárov

HB

HB

Zmiešané pocity

Toto aj tak nik nečíta

8 komentárov

HB

HB

Tinderkrémik

huhu ulala

5 komentárov