8HitBoy

私の最大の趣味はアジアのポップカルチャーとチェスです。

Info

Prezývka HB
Web:
Členom scifi.sk: 4 roky
Naposledy online: 19.06.2024
E-mail: supermartinko@ymail.com
Facebook:
Instagram: https://www.instagram.com/8hitboy/
Twitter: https://twitter.com/stonefreestan
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 470
Články: 114
Poviedky: 28

Zbierka - ponúka

8HitBoy ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

8HitBoy ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

8HitBoy ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Beštia a Svadba
Pekné, v tomto kole som bol viackrát vlastne spokojný. Neviem, ktorý z vás vyhrá a či vyhrá peniaze, alebo "len" tričko, ale až na tú jednu slabučkú poviedku som bol inak vlastne so skoro každou (minimálne čiastočne) spokojný. Fajn napísané, dobre sa to čítalo, ďakujem.
01.06.2023 13:40:43

Zlodeji životov
Napísané to nie je nejako zle, ale dalo by sa s tým hrať. Pre začiatok by sa dalo určite rozbiť tie veľké bloky textu na niečo ľahšie stráviteľné pre čitateľa. Premisa fajn, ale tiež už bola veľakrát prevarená. Potenciál určite máš, píš ďalej!
01.06.2023 13:29:20

Maya
Výborné. Dobrá atmosféra, zručne napísané, prekvapivá pointa. Adept na víťaza kola :)
01.06.2023 11:59:47

Slnko
Toto kolo som nejaký mäkší než obvykle a aj tu hodnotím vysoko. Super nápad. Chcelo by to ešte dotiahnuť chybičky (u viet typu "Ako sa cítiš, Stvoriteľ" vždy dávaj pred to oslovenie čiarku!), ale prižmúrim oči a dám veľa bodov. Držím palce.
01.06.2023 10:21:51

Pod vŕbou košatou
Páčilo sa mi to! Námet, jazyk, postavy, celkový pocit po dočítaní. Fakt ma poviedka potešila, dal som relatívne vysoké hodnotenie.
01.06.2023 10:10:00

Minirecenzie

8
Očakávania boli vysoké a Mieruko-chan ich z väčšej časti napĺňa. Vizuál je výborný, design monštier aj napriek počiatočným obavám bezmála skvostný. Humor funguje bezchybne, vážnejšie polohy príbehu svedčia možno o kúsok menej, ale taktiež sú bez väčších problémov. Jedno z najlepších anime jesennej sezóny roku 2021.
9
Veľmi zaujímavý príbeh, ktorý šikovne mixuje témy rôznych sci-fi kultových klasík ako napr. Terminátor a Matrix. Vivy, androidka, naprogramovaná aby ľuďom prinášala radosť prostredníctvom svojho spevu, sa za asistencie robota z budúcnosti zaplieta do prichádzajúceho konfliktu medzi umelou inteligenciou a ľuďmi a pokúsi sa zabrániť jeho samotnému vzniku. Krásna animácia, výborná hudba, dobrý námet, skvelé spracovanie. Vivy jasne attackuje pozíciu anime roka.
9
Parádny seriál, ktorý získal už za kratučký čas svojej existencie kultový status. Premisa je podobná ako u skvelého anime Elfen Lied, čím sa tvorcovia absolútne netaja, avšak v tomto seriáli je premisa dievčaťa, ktoré utieklo z laboratória, v ktorom na ňom robili pokusy využitá a rozvinutá omnoho lepšie. Zaujímavé postavy, medzi ktorými pre mňa osobne vynikajú najmä Steve Harrington, ktorý si prechádza zaujímavým charakterovým vývojom z arogantného fracka na "babysittera" a šerif Jim Hopper, ktorý v sebe nachádza postupne ochrancu a starostlivého "otecka" pre mladú Eleven. Prvá séria excelentná, druhá veľmi dobrá, tretia najlepšia. Už teraz sa neviem dočkať štvrtej.
10
Výborné naviazanie na azda najlepšie anime všetkých čias. Knocking on Heaven's Door je možno najlepším "dielom" Cowboya Bebop a najlepšie zachytáva všetko, čo robí Bebopa Bebopom - kopa bitiek a prestreliek, do toho výborná bebopovská noir atmosféra. Tento film predstavuje kopu nových postáv, ktoré dokonale prevrátia životy našich hrdinov hore nohami. Tí sú presne takí, akých si ich pamätáme a akých sme si ich zamilovali. Spike nonšalantne flegmatický, Faye lenivá a poriadne drzá, Jet je klasicky rozvážnym adoptívnym oteckom všetkým členom posádky. Ed s Einom zabezpečujú najmä humornú stránku deja, keďže Ed tára hádam viac, než v ktorejkoľvek inej časti Bebopa vôbec. Všetci sú tak odlišní, ale pritom sú si tak blízki! Vynikajúce po všetkých stránkach. Pre fanúšikov seriálu absolútna povinnosť, ale viem si predstaviť, že film môže pre človeka doposiaľ Cowboyom Bebop nepobozkaného fungovať tiež - ako kvalitný scifi anime film. See you space cowboys...
9
X-Men ft. Zootropolis, a to všetko v parádnom vizuálnom kabátiku. Animácie a designy postáv sú na šialene geniálom leveli, hudba je vynikajúca, dej baví, záver prekvapí. Jedno z príjemných prekvapení roka 2020.

Články

Comic-Con Prague 2024: Reportáž

Pražský Comic-Con sa pomerne rýchlo vypracoval na stálicu medzi českými a slovenskými festivalmi popkultúry. Na pomery našich dvoch krajín ponúka čosi takmer neuveriteľné – obrovský festival plný zahr...

0 komentárov

To najlepšie za rok 2023: Anime

Aký bol rok 2024 na poli japonského anime? Pozrime sa na to!

0 komentárov

Trampoty pokémonskej delegátky (recenzia)

Prednedávnom na Netflixe pribudla kratučká miniséria zo sveta pokémonov, fenoménu nášho detstva. Väčšine z vás mohol tento kúsok uniknúť a veru, je to škoda. Pokémon Concierge je totižto jedným z najk...

0 komentárov

O tom, ako pavúk chcel meniť svoj osud (recenzia)

Do kín sa pred časom dostalo pokračovanie veľmi vrúcne prijatého animovaného Spider-Mana, tentokrát s podtitulom "Cez paralelné svety". Podarilo sa mu splniť očakávania fanúšikov?

0 komentárov

Kuriérka, ktorá obstála skúšku času (recenzia)

Bratislavské Kino Nostalgia nám umožnilo rozlúčiť sa na veľkom plátne s klasickou ghibliovkou Doručovacia služba slečny Kiki. A veru že to bol skvelý zážitok!

0 komentárov

Poviedky

Blesky tresky

Ahoj!

9 komentárov

Pre a proti

Ajojte

8 komentárov

Mľask, mľask

ahojko

6 komentárov

A dosť, ty kopa šrotu!

Poviedka obsahuje zopár spoilerov, menovite na Rockyho IV, Šiesty zmysel, Fight Club, Saw 1, The Others, JoJo part 4 a One Piece. Nebite ma prosím, varoval som vás.

4 komentárov

Veľmi pomalá zlodejina

Príbeh je dejovo zasadený do sveta nášho redakčného hrania Dungeons and Dragons.

2 komentárov

Bahniatková korunka

Fantastická poviedka, anonymné kolo

6 komentárov