8HitBoy

私の最大の趣味はアジアのポップカルチャーとチェスです。

Info

Prezývka HB
Web:
Členom scifi.sk: 2 roky
Naposledy online: 3.07.2022
E-mail: supermartinko@ymail.com
Facebook:
Instagram: https://www.instagram.com/8hitboy/
Twitter: https://twitter.com/stonefreestan
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 442
Články: 96
Poviedky: 24

Zbierka - ponúka

8HitBoy ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

8HitBoy ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

8HitBoy ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

ON
Celkom zaujímavé. Najsilnejší bol pre mňa, paradoxne, úvod, ktorý bol emotívnejší, než ten fatálny záver, ktorý naopak pomerne vyprchal do prázdna a chýbal mi tam oný pomyselný zlatý klinec. Z formálnej stránky vytknem asi moment, kedy ma chýbajúca čiarka prinútila vrátiť sa späť a prečítať si vetu ešte raz: "Naposledy, keď som bola pritom nespala som takmer dva týždne." Inak pekné, fajns a to čítalo, držíš dlhodobo kvalitu.
26.06.2022 21:25:46

Adamove osobné peklo
Bolo to vtipné na štýl Cabin in the Woods, hranie sa s čitateľom, absurdné zmeny deja. Drobné štylistické chybičky sú odstrániteľné. Záver vo mne nenechal taký wow efekt ako vo Velesovi, ale bolo to príjemné. Fajn čítanie.
26.06.2022 21:17:45

Kézar
Nepáčila sa mi prvá veta, zahltil si nás kopou mien a informácií, ktoré pôsobia chaoticky, zmätočne a čitateľa skôr odradia, než namotajú na prečítanie textu. V podobnom duchu sa niesol i zvyšok poviedky, akokoľvek pôsobivý bol jej rozsah. Kopa mien, v deji som sa stratil. Došlo mi, že zrejme nadväzuješ na niečo, čo si už napísal v minulosti, aj v takom prípade by ale bolo vhodné vysvetliť aspoň základné premisy, aby poviedka fungovala aj samotná. Nepáčili sa mi niektoré priame reči, ktoré nepôsobili úplne prirodzene, ale to je v pohode, každému niekedy ujde. Celkovo to nebolo vôbec zlé a máš moje uznanie nad dĺžkou tejto poviedky, ale nefungovalo to na mňa tak, ako si zrejme dúfal, že by mohlo.
26.06.2022 21:11:15

Trochu dažďa
Bolo to pomerne fajn. Nepáčili sa mi momenty, kedy si nám mohol lepšie opísať, ako niečo vyzerá alebo pôsobí. Démonický je síce pekné prídavné meno... ale čo si pod tým máme predstaviť? Použitie takéhoto slova pôsobí trošku lenivo. Záver nemusel byť taký akčný a možno by vyznel lepšie. Po formálnej stránke bol text pomerne čistý a dobre čitateľný. Ďakujem za príjemný zážitok.
26.06.2022 21:04:35

Peklo je plné
Rozsah pekný! Vyrušovalo ma opakovanie slov a množstvo nepríjemných kratučkých viet hneď v úvode textu. Pointa vtipná, ale záverečná veta/scéna mohli vypáliť lepšie, takto ostáva vo mne ako čitateľovi istá mini vnútorná nespokojnosť so záverom. Bolo to ale pekné čítanie.
26.06.2022 20:59:48

Minirecenzie

8
Očakávania boli vysoké a Mieruko-chan ich z väčšej časti napĺňa. Vizuál je výborný, design monštier aj napriek počiatočným obavám bezmála skvostný. Humor funguje bezchybne, vážnejšie polohy príbehu svedčia možno o kúsok menej, ale taktiež sú bez väčších problémov. Jedno z najlepších anime jesennej sezóny roku 2021.
9
Veľmi zaujímavý príbeh, ktorý šikovne mixuje témy rôznych sci-fi kultových klasík ako napr. Terminátor a Matrix. Vivy, androidka, naprogramovaná aby ľuďom prinášala radosť prostredníctvom svojho spevu, sa za asistencie robota z budúcnosti zaplieta do prichádzajúceho konfliktu medzi umelou inteligenciou a ľuďmi a pokúsi sa zabrániť jeho samotnému vzniku. Krásna animácia, výborná hudba, dobrý námet, skvelé spracovanie. Vivy jasne attackuje pozíciu anime roka.
9
Parádny seriál, ktorý získal už za kratučký čas svojej existencie kultový status. Premisa je podobná ako u skvelého anime Elfen Lied, čím sa tvorcovia absolútne netaja, avšak v tomto seriáli je premisa dievčaťa, ktoré utieklo z laboratória, v ktorom na ňom robili pokusy využitá a rozvinutá omnoho lepšie. Zaujímavé postavy, medzi ktorými pre mňa osobne vynikajú najmä Steve Harrington, ktorý si prechádza zaujímavým charakterovým vývojom z arogantného fracka na "babysittera" a šerif Jim Hopper, ktorý v sebe nachádza postupne ochrancu a starostlivého "otecka" pre mladú Eleven. Prvá séria excelentná, druhá veľmi dobrá, tretia najlepšia. Už teraz sa neviem dočkať štvrtej.
10
Výborné naviazanie na azda najlepšie anime všetkých čias. Knocking on Heaven's Door je možno najlepším "dielom" Cowboya Bebop a najlepšie zachytáva všetko, čo robí Bebopa Bebopom - kopa bitiek a prestreliek, do toho výborná bebopovská noir atmosféra. Tento film predstavuje kopu nových postáv, ktoré dokonale prevrátia životy našich hrdinov hore nohami. Tí sú presne takí, akých si ich pamätáme a akých sme si ich zamilovali. Spike nonšalantne flegmatický, Faye lenivá a poriadne drzá, Jet je klasicky rozvážnym adoptívnym oteckom všetkým členom posádky. Ed s Einom zabezpečujú najmä humornú stránku deja, keďže Ed tára hádam viac, než v ktorejkoľvek inej časti Bebopa vôbec. Všetci sú tak odlišní, ale pritom sú si tak blízki! Vynikajúce po všetkých stránkach. Pre fanúšikov seriálu absolútna povinnosť, ale viem si predstaviť, že film môže pre človeka doposiaľ Cowboyom Bebop nepobozkaného fungovať tiež - ako kvalitný scifi anime film. See you space cowboys...
9
X-Men ft. Zootropolis, a to všetko v parádnom vizuálnom kabátiku. Animácie a designy postáv sú na šialene geniálom leveli, hudba je vynikajúca, dej baví, záver prekvapí. Jedno z príjemných prekvapení roka 2020.

Poviedky

A dosť, ty kopa šrotu!

Poviedka obsahuje zopár spoilerov, menovite na Rockyho IV, Šiesty zmysel, Fight Club, Saw 1, The Others, JoJo part 4 a One Piece. Nebite ma prosím, varoval som vás.

3 komentárov

Veľmi pomalá zlodejina

Príbeh je dejovo zasadený do sveta nášho redakčného hrania Dungeons and Dragons.

2 komentárov

Ona ľúbi pomaranče

mám svoj plán a na ňom zakladám, som sám sebe pán a nikdy neplytvám

8 komentárov

HB

HB

Zmiešané pocity

Toto aj tak nik nečíta

8 komentárov

HB

HB

Tinderkrémik

huhu ulala

5 komentárov

HB

HB

Kyberpatoky

Nechce sa mi, nestíham. Dojdite na Planétu Weeb.

4 komentárov