HB

Venujem sa najmä recenzovaniu fantasy, anime a mangy. Milujem steampunk, gotické horory a film noir. Rád píšem poviedky. Som samozvaný predseda Fanklubu JoJo's Bizarre Adventure na portáli scifi.sk.

Info

Prezývka HB
Web:
Členom scifi.sk: 317 dní
Naposledy online: 21.10.2020
E-mail: supermartinko@ymail.com
Skype:
Facebook:
Instagram: https://www.instagram.com/martinove.recenzie/
Twitter: https://twitter.com/hitboy192
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 110
Články: 18
Poviedky: 12

Zbierka - ponúka

HB ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

HB ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

HB ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Žena od jazera - Eva a jej rodina
A viem, raz píšem že ťa to nebaví, potom že ťa to baví. Chcem, nech vieš, že verím tomu druhému :P
11.10.2020 19:26:17

Žena od jazera - Eva a jej rodina
Ahoj! Konečne som si utriedil myšlienky ohľadom tvojej série Žena od jazera. Mohla by to byť fakt zaujímavá séria poviedok, ale viacero problémov ju zráža na kolená - rozpíšem v bodoch. 1. Je to obrovský, nevábny blok textu. Miestami to pôsobí až ako nejaký experimentálny prúd vedomia. Ťažko sa tým prehrýzť, odrádza to. Navyše tvoje vetné konštrukcie sú často úplne holé vety, až mám pocit že teba samotnú nebaví rozprávať nám ten príbeh, čo je škoda. 2. Niektoré časti príbehu sú podané neskutočne skratkovito. Preskakuješ rôzne kauzality. V troch riadkoch sa niekto narodí aj dospeje aj rovno oznámiš čo robil v živote, dobre že tam rovno aj neumrie. Máš v hlave bod A - začiatok, bod B - koniec a ty to vždy celé spojíš rovnou čiarou bez odbočiek. Hraj sa s čitateľom, hraj sa s jazykom, rozprávaš príbeh, nekrájaš flák mäsa :) 3. Nelogickosti. A že ich tam je. Dievča sa narodí zrazu bum je z nej geniálny vojenský stratég. Ako? Prečo? ČO? Nie, fakt nie. 4. Chyby, preklepy, nespisovné slová. Snáď netreba vysvetľovať. Vidím na tebe ale neskutočnú chuť písať, rozprávať príbehy. Zdá sa, že ťa to baví a máš aj kusisko trpezlivosti, vymyslieť a napísať niečo takto dlhé. Veľa ďalej píš, skús na sebe zamakať a bude to lepšie. Určite si prečítam aj ďalšie diely. Drž sa a neber si to príliš osobne, naozaj sa snažím len pomôcť.
11.10.2020 19:23:46

LIRIS - pokračovanie
Ahoj! Tak oproti prvému dielu sa v tomto toho stalo o poznanie viac, čo na jednej strane dodalo príbehu potrebnú dynamiku, po ktorej som minule trošku volal, na druhej strane sa mi zdalo, akoby si daktoré procesy rozprávania príbehu zbytočne unáhlila a nemali takú šancu vyniknúť/nejako emocionálne s čitateľom zatriasť. Spoznávame Liris v inej polohe, zisťujeme že k Janomovi niečo cíti (čo si podľa mňa mohla budovať o kúsok dlhšie a nie len to podať čitateľovi ako fakt, PS: " ktorý Liris nenechával ľahostajnú" sa mi príliš nepozdáva, neviem či sa to tak hovorí, viac by mi tam pasovalo "nenecháva ľahostajnou") a že je v podstate dosť nechutne utláčaná. Spoznávame ju aj ako ženu, resp. že ju tak vidia ostatní. Opäť ale, scéna s odhalením pŕs je síce šokujúca, ale bez nejakého build-upu je taká že "ok, pokrčenie plecami". Šokuje, ale hneď na ňu zabudneš. Pokojne sa s nami viac pohrávaj, naznačuj, postupne stupňuj. Písanie príbehu nie je programovací jazyk s nulami a jednotkami - opis, veľká akcia, opis, opis, veľká akcia. Nedávaj nám všetko rovno na striebornom podnose! :) Z formálnej stránky vytknem opäť priamu reč, úvodzovky už nejdem navrhovať, beriem to tak, že pomlčky sú tvoj štýl, ale prosím, aspoň ich oddeľuj enterom, bude sa to výrazne lepšie čítať. Ako päsť na oko na mňa pôsobilo slovo sloboda celé veľkými písmenami, neprišlo mi to tam potrebné. A teda pochvala na záver - dejovo je to podľa mňa veľmi zaujímavé. Nie je to štýl, ktorý bežne čítam, ale osudy postáv ma zaujímajú a chcem vedieť čo bude ďalej. To je presne to, čo u čitateľa chceš vyvolať, čiže je to super. Prosím ale, skús aspoň zvážiť moje návrhy, netvrdím, že sú jediné správne, ale podľa mňa by mohli byť aspoň trošku nápomocné. Drž sa, teším sa na ďalšie poviedky!
11.10.2020 17:17:55

Jak dobrá jsou Dobrá znamení?
Knihu radím medzi moje najobľúbenejšie diela fantastiky. Seriál som dopozeral relatívne nedávno a musím súhlasiť, veľmi zaujímavé spracovanie, páčilo sa mi. Čoskoro sa k nemu určite vrátim a pozriem si to celé odznova :)
08.10.2020 16:50:00

Výnimoční
Mal som nutkanie sa opäť vrátiť k tejto poviedke a znovu zdôrazniť ako úžasný je ten hlavný nápad. Táto poviedka si zaslúži viac lásky od miestneho publika.
07.10.2020 12:09:32

Minirecenzie

HB ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Poviedky

HB

HB

Anjel strážny

Má anjela strážneho každý, alebo si ho treba zaslúžiť? Naša hrdinka to dnes večer zistí!

4 komentárov

HB

HB

Pramienok vlasov

Veríte na gravitáciu? Nemyslím tým interakciu medzi dvomi telesami, skôr takú metaforickú, medziľudskú. Niektorí ľudia majú skrátka napísané v hviezdach, že sa majú stretnúť a ovplyvniť navždy svoje ž...

5 komentárov

HB

HB

Zarathustra so žltými fúzmi

Ako si história zapamätá jeden z najväčších mozgov všetkých čias?

7 komentárov

HB

HB

Hubokaust

Kto by nemal rád praženicu s hríbami?

9 komentárov

HB

HB

(Takmer) lekárkou a misskou

Majka je šikovné dievča, ktoré je pekné, obľúbené, má dobré známky a čaká ju svetlá budúcnosť. Alebo nie?

4 komentárov

HB

HB

Návrat

I tried guys.

6 komentárov