Diskusia 1/1: Hyperion v slovenčine! (recenzia)

Filmová história scifi

Diskusia

Alexander Schneider
Od Simmonsa je úžasné asi všetko (určite siahni po Ilium). Musím priznať, že keď som Hyperiona čítal, prišiel mi ako taká autorská masturbácia v štýle "aha, čo všetko dokážem", keď prepína z jedného žánru do druhého bez mihnutia oka. Je to ale ozaj vynikajúce dielo a záver som nečakal, takže mu to vyšlo. ;) Inak - super recenzia, páči sa mi, že nemíňa priestor pre vysvetľovanie jednotlivých príbehov putujúcich postáv.
05.06.2024
Roland Axenberg
Su nejake informacie ci bude prelozeny aj Pad Hyperionu?
05.06.2024
jemiplano
@Šaňo: pôjdem teraz po Simmonsovi ako hladný vlk. Očaril ma, lebo to vie a vymasturboval sa nado mnou vcelku efektívne :D a dík za pozitívne slová k recenzii. Snažím sa vyhýbať spoilerom :P
@Roland: myslím, že ak by Lindeni nevydalo celú sériu, strelili by si do nohy. minimálne ja to od nich očakávam :) ale určite pre rozhodnutie Áno/Nie dôležité čísla z predajov
05.06.2024
Tono Stiffel
Parádne napísana recenzia, akú si toto dielo zasluží :)
07.06.2024
Adhara
Mám rozporuplné pocity po prečítaní tohto aj druhého dielu. Začiatok nijako chytľavý, potom, ako došlo na jednotlivé osudy postáv, to začalo byť dobré, zaujímavé. Na rozdiel od iných Simmonsových kníh som najprv nevnímala problémy s motiváciou postáv. Záhady pribúdali a pribúdali, ale prístup postáv k nim bol jasný a zrozumiteľný. Zhruba od príbehu Lamie toho na mňa ale začalo byť priveľa, motivácia posledných dvoch rozprávačov už išla akosi pomimo mňa, rušili ma nekonzistencie v uvedených údajoch, verše a sústavné odkazy na históriu (ani jedno nemám v beletrii rada).
Simmonsov svet je, podobne, ako v Ílione, síce pekne šialený, ale vážim si množstvo detailov univerza aj postáv, ktoré uviedol.
17.06.2024

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.