Tono Stiffel

Som slovenský sci-fi autor venujúci sa hlavne poviedkovej tvorbe. Publikujem od roku 1998, kedy mi v časopise Fantázia vyšla prvá poviedka "Prejdi bránou a dotkni sa mojej duše", ktorá čitateľov zaujala. Spoločným menovateľom mojich poviedok sú láska a technika, čo predstavuje v slovenskom literárnom kontexte netypickú a originálnu kombináciu. Publikoval som vo viacerých časopisoch, zborníkoch a antológiách doma aj v zahraničí a bol som úspešný v mnohých literárnych fantastických súťažiach. V roku 2015 mi vyšla zbierka sci-fi poviedok Zabudnutý vesmír, ktorá sa za dva roky vypredala a tak tento rok vyšla vo vydavateľstve Hydra jej upravená a rozšírená reedícia, ktorá predstavuje súhrn mojej tvorby od roku 1998 po súčasnosť.

Info

Prezývka Tono
Web:
Členom scifi.sk: 12 rokov
Naposledy online: 7.06.2024
E-mail: antonovic@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 8
Články: 2
Poviedky: 2

Zbierka - ponúka

Tono Stiffel ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Tono Stiffel ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Tono Stiffel ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Hyperion v slovenčine! (recenzia)
Parádne napísana recenzia, akú si toto dielo zasluží :)
07.06.2024 13:01:17

Ruka
Pôsobivo vytvorená atmosféra, skombinovaná s dobrým a hravým nápadom. Vnútorne úvahy a prežívanie hlavnej postavy sú popísané pútavo a sugestívne. Možno občas priveľa opisov, ktoré spomaľujú gradáciu, ale inak dosť slušné. Nakoľko viem, že autorka bežne píše čiarky správne a robí odseky tam, kde treba, asi iba nesledovala čas a potom už nestíhala upraviť text do časového limitu ... a radšej ho rýchlo poslala, aby to nedopadlo ako v minulej PnP, keď celkom zaujímavý text ostal mimo súťaž, čo bola asi škoda :) Takže čiarky a formu ani nehodnotím.
02.02.2021 12:00:21

Kto zvíťazil v poviedkovej súťaži Martinus Cena Fantázie 2020?
Jasné... mám pocit, že som medzi vami od samého začiatku... keď sme ešte v 90-tych rokoch viedli so Šaňom nadšené debaty o Babylone 5 :) Inak ďalšia poviedka o časonautoch vyjde už čoskoro v hydráckej sci-fi antologii Zajtra bude včera.
15.11.2020 16:46:16

Nie až taká nežná revolúcia
Marek, paráda, páčilo sa mi to. Atmosféru si vykreslil presvedčivo, postavy sú plastické a zápletka zaujímavá. Úvod, ako má byť, hanbu to zbierke určite neurobilo :) Neviem, či si to doteraz nikto nevšimol, ale treba v texte opraviť chybu, ktorá asi vznikla pri nahadzovaní na web... týka sa italiky v tomto riadku: „Vyrážame!“ veliteľ posádky komandoval svojich podriadených. {i,text„Na miesta! Čakajte na pokyny z velenia!“}
20.11.2019 11:08:28

Kung fu steam punk film Tai Chi Hero
Presne tak, prva cast strasne kontroverzna (aspon pre neazijske krajiny), taky mix vsehochuti, ktory divak nevedel zaradit... pritom v azijskych krajinach vraj celkom hit a preto sa asi natocilo aj toto pokracovanie... ci si ho ale po tej jednotke pozriem este budem zvazovat...
20.04.2013 21:24:52

Minirecenzie

Tono Stiffel ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Space opera na slovenský spôsob (Mutácia z planéty Zem - recenzia)

Vydavateľstvo Hydra len nedávno publikovalo novú knihu od Kataríny Soyky Čavojovej a už tu máme na ňu recenziu :)

2 komentárov

Altered Carbon 2: Ľudský život ako zhluk bezvýznamných dát

Na Netflix vrazila druhá séria Altered Carbon. Poďme sa na ňu pozrieť trocha bližšie!

1 komentárov

Poviedky

Anjeli revolúcie

Mala revolúcia v novembri 1989 nejaký kľúčový okamih? Nakoľko bol dôležitý? Mala by revolúcia rovnaký priebeh, aj keby sa neudial? Štvrtá poviedka z antológie Iná nežná.

4 komentárov

Úskalia návratov

Tisícky parsekov vzdialená od domova sa umelá inteligencia jednej z posledných ľudských lodí snaží navrátiť svoj drahocenný náklad na domovskú planétu, kolísku ľudstva - Zem.

1 komentárov