Tono Stiffel

Som slovenský sci-fi autor venujúci sa hlavne poviedkovej tvorbe. Publikujem od roku 1998, kedy mi v časopise Fantázia vyšla prvá poviedka "Prejdi bránou a dotkni sa mojej duše", ktorá čitateľov zaujala. Spoločným menovateľom mojich poviedok sú láska a technika, čo predstavuje v slovenskom literárnom kontexte netypickú a originálnu kombináciu. Publikoval som vo viacerých časopisoch, zborníkoch a antológiách doma aj v zahraničí a bol som úspešný v mnohých literárnych fantastických súťažiach. V roku 2015 mi vyšla zbierka sci-fi poviedok Zabudnutý vesmír, ktorá sa za dva roky vypredala a tak tento rok vyšla vo vydavateľstve Hydra jej upravená a rozšírená reedícia, ktorá predstavuje súhrn mojej tvorby od roku 1998 po súčasnosť.

Info

Prezývka Tono
Web:
Členom scifi.sk: 9 rokov
Naposledy online: 15.11.2020
E-mail: antonovic@gmail.com
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 6
Články: 1
Poviedky: 2

Zbierka - ponúka

Tono Stiffel ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Tono Stiffel ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Tono Stiffel ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Kto zvíťazil v poviedkovej súťaži Martinus Cena Fantázie 2020?
Jasné... mám pocit, že som medzi vami od samého začiatku... keď sme ešte v 90-tych rokoch viedli so Šaňom nadšené debaty o Babylone 5 :) Inak ďalšia poviedka o časonautoch vyjde už čoskoro v hydráckej sci-fi antologii Zajtra bude včera.
15.11.2020 16:46:16

Nie až taká nežná revolúcia
Marek, paráda, páčilo sa mi to. Atmosféru si vykreslil presvedčivo, postavy sú plastické a zápletka zaujímavá. Úvod, ako má byť, hanbu to zbierke určite neurobilo :) Neviem, či si to doteraz nikto nevšimol, ale treba v texte opraviť chybu, ktorá asi vznikla pri nahadzovaní na web... týka sa italiky v tomto riadku: „Vyrážame!“ veliteľ posádky komandoval svojich podriadených. {i,text„Na miesta! Čakajte na pokyny z velenia!“}
20.11.2019 11:08:28

Kung fu steam punk film Tai Chi Hero
Presne tak, prva cast strasne kontroverzna (aspon pre neazijske krajiny), taky mix vsehochuti, ktory divak nevedel zaradit... pritom v azijskych krajinach vraj celkom hit a preto sa asi natocilo aj toto pokracovanie... ci si ho ale po tej jednotke pozriem este budem zvazovat...
20.04.2013 21:24:52

Prometheus - recenzia
...Technologicky backround prepracovany a v mnohom inovativny. Naznaky a nezodpovedane otazky mi vobec nevadily (skor spravne posteklily fantaziu a rozvetvili moznosti). Pri tomto filme odporucam jednoznacne na to ist do kina (nekvalitne kinoripy vam tu atmosferu a pocit uzasu nenavodia). Ked som po filme (bol som na nom s priatelom scifistom - znalcom a fajnsmekrom) pozrel na priatela, obaja sme sa zhodli, ze tych 7,30 za to tentoraz stalo :)
08.06.2012 00:06:15

Prometheus - recenzia
Saso, plny suhlas, vyborna recka. Ja som bol spokojny... dostal som to, co som od toho aj cakal, takze sklamany som urcite nebol. Ak od toho ale niekto caka nieco na sposob prveho Votrelca (ci nebodaj este s primesou Blade Runnera), tak pravdepodobne trochu/dost sklamany bude. Ridley sa urcite za ten cas trochu posunul, v niecom dospel a z toho filmu to trochu vidno. Niektore prudsie seky a skoky su logickym dosledkom desiatok vystrihnutych minut, ale podla mna to este stale bolo dost konzistentne a logicke (reziserska verzia velmi nedockavo ocakavana). Bal som sa trochu toho mnozstva tmavych zaberov, z ktorych 3D okuliare ubrali tiez slusnu porciu jasu, ale nakoniec to bolo vcelku v pohode. (Ked som par krat skusmo pri temnejsich scenach zlozil okuliare, bolo som prekvapeny jasnostou obrazu... asi ho prejasuju, aby vyrovnali stratu jasu na okliaroch)...
08.06.2012 00:05:51

Minirecenzie

Tono Stiffel ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Poviedky

Anjeli revolúcie

Mala revolúcia v novembri 1989 nejaký kľúčový okamih? Nakoľko bol dôležitý? Mala by revolúcia rovnaký priebeh, aj keby sa neudial? Štvrtá poviedka z antológie Iná nežná.

4 komentárov

Úskalia návratov

Tisícky parsekov vzdialená od domova sa umelá inteligencia jednej z posledných ľudských lodí snaží navrátiť svoj drahocenný náklad na domovskú planétu, kolísku ľudstva - Zem.

1 komentárov