Diskusia 1/1: Záchrana

Filmová história scifi

Diskusia

Veles
Dve postapo poviedky po sebe :) Táto sa mi ale páčila oveľa viac, asi všetko tu bolo vykreslené lepšie, ale možno je to len môj osobný názor. Twist som vytušil už asi v prvej tretine, ale zážitok mi to nepokazilo. Páči sa mi Júliina prirodzená reakcia keď ho zabila. To s tými kryokomorami mi pripomenulo začiatok Fallout 4 :D
Len by ma zaujímalo, ako to vysvetlia zvyšku populácie? A naozaj ich vyberali náhodne? Alebo ich vyberali, a preto do projektu vybrali asistenta doktora a nie doktora?
05.05.2024
ama_rilla
Tiež sa mi z tých dvoch poviedok táto páčila viac. Hlavne časť odkedy ich natlačili do vlaku bola nepríjemne zlovestná. Mínusom poviedky sú podľa mňa dialógy, na tých by bolo treba popracovať, prídu mi také nejaké nasilu.
06.05.2024
MartinB
Zaujímavé, mne sa napríklad prvá postapo poviedka páčila oveľa viac. Neviem, čím je to, zrejme mi písanie tu prišlo mierne "amatérskejšie", netvrdím, že amatérske, len v porovnaní s predchádzajúcou poviedkou o stupeň menej vypísané. Dialógy mi akosi nešmakovali. A prvá postapo mi prišla tajomnejšia, tým pádom pre mna zaujímavejšia. Mozno je to aj tym, ze su dve postapo po sebe a clovek porovnava a jednu si automaticky dava pred druhu. V mojom pripade je tato druha.. Poviedka samozrejme nie je zla, ma svoju kvalitu a pisana je zretelne, iba pre mna nie je taka originalna ako predchadzajuca.
06.05.2024
Hieronymus
Určite lepšia poviedka ako tá predtým. Dialógy sú síce strojové, ale celkovo mám z postáv lepší pocit. Aj dej je lepší, aj keď scéna s bitkou o jedlo mi príde trochu ako klišé. Taktiež fakt, že počas noci zmizne tretina populácie nie štátu, ale planéty a vláda očakáva, že to bude v pohode, mi príde pritiahnuté za vlasy. Presne ako píše Veles, ako to vysvetlia ostatným ľuďom? Pochybujem, že by sa niekde neprevalilo, že vlastne popravili tretinu populácie, lebo do niečoho tak veľkého musí byť zahrnutý veľký počet ľudí a je nemožné, aby všetci držali jazyk za zubami. Hlavne, keď tam vyberú niekoho, kto je s nimi nejako spriaznený a nechceli by aby umrel.
06.05.2024
ama_rilla
Osobne si myslím, že v čase nedostatku jedla by bolo väčšine ľudí jedno kam zmizla časť populácie. Keď ide o prežitie, hodnoty sa dosť menia :D
08.05.2024
Hieronymus
Tak ale tretina populácie? :D
09.05.2024
Martin Chabada
Pekné postapo.
Mne osobne sa hlavne nezdá uveriteľnosť konceptu, že spoločnosť je schopná organizovať let na Mars, keď nedokáže zabezpečiť ani dostatok potravy.
11.05.2024

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.