Diskusia 1/1: Plešaté svetlušky

Podporte scifi.sk

Diskusia

BlackTom
Prudko originálne a za mňa zatiaľ topka! Uvidíme, čo prinesie zajtrajšok...
Chválim!
06.03.2024
Veles
Táto poviedka mi príde ako taký nevlastný brat predošlej poviedky. Podobný žáner (humorné fantasy), podobní hrdinovia, o ktorých si myslíme že sú to trtkovia, ale nakoniec odhalia svoje schopnosti... Tu mi trochu vadilo nadmerné využívanie výkričníkov, najmä na začiatku mi prišlo že po sebe až kričia. Inak sa to ale dobre čítalo, super práca :)
07.03.2024
Monika Kandriková
Veľmi mi zapasoval ten koniec - nečakala som pointu tohto typu. Za nápad ťažké body hore. V prostriedku by som trošku prestrihala, lebo sa mi zle liezlo cez mnohé vety, ale to môže byť iba otázka vkusu. A, prosím, už nikdy takto: Veď ste práve priznal... Celkovo však veľmi príjemné prekvapenie, len som si tak klikla a vypadlo na mňa čosi, čo má hlavu aj pätu a bavilo.
07.03.2024
Hieronymus
Super, podobne kvalitné ako predchádzajúca poviedka. Dobre sa to čítalo, pointa fajn, dobrá robota.
08.03.2024
Lucika
Parádna poviedka :) pobavila som sa, námet bol veľmi originálny. Len by ma zaujímalo, čo také povedal rodičom, keď náhle zmenili názor. Či to kvôli peniazom? :D
11.03.2024
Scarecrow
Ďakujem za komentáre :) Lucika, rodičia zmenili názor kvôli peniazom. A Veles, ver tomu alebo nie, tých výkričníkov tam bolo ešte viac :D Skúsil som aj dať väčšinu preč, ale potom mi to nesedelo. V mojej predstave totiž na začiatku síce vyslovene nekričia (okrem chudáka Sama, ktorému sa obracia život hore nohami), ale ďaleko od toho nemajú. V hlave som si to predstavoval tak, že veľa viet bolo „zvolaných“.
11.03.2024
Ray Janonoff
Rozuzlenie, pri ktorom všetko krásne zapadne, prinieslo bod navyše oproti podobnej aj ostatným poviedkam - stáva sa tak mojím osobným víťazom. Páčila sa mi kombinácia tradičných znalostí (upíri) s netradičným uchopením fungovania mágie a spojením všetkého cez vtipné vykreslenie rytierov. Určite je tu potenciál na ďalšie príbehy s takto schopnými hrdinami.
24.03.2024
Martin Hlavňa
Poviedka sa mi veľmi páčila. Nápad s magickým systémov čerpajúcim z tuku je kreatívny. Trošku mi uchádza význam plešiny, a mrzí ma, že učeň ako taký do deja výraznejšie nezasiahol. Okrem toho, že priniesol zopár dialógov bol dosť pasívnou postavou a dej by sa veľmi nezmenil, ak by rytier proste sám prišiel do hostinca hľadať upírov (a dajme tomu, že by sa tam stretol a dal do reči s chlapcom). Inak, ale žiadne výčitky nemám, príbeh sa čítal dobre a pekne ma to vtiahlo do deja.
26.03.2024

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.