Diskusia 1/1: Čierna Annis

Podporte scifi.sk

Diskusia

Hieronymus
Mno... napísané fajn, aj príbehovo by to bolo v pohode, nebyť toho konca.
Mám málo informácii, aby som pochopil, prečo sa stalo, čo sa stalo. Aký bol význam toho gumidžúsu, ktorý dostal od stareny? Aký mala význam vražda Locka? Vôbec mi nie je jasné, ako by to malo prebiehať, keď by všetko išlo ako malo. Lebo, ako sa zdá, tak junák spravil všetko správne, ale nakoniec to zakapalo na tom, že meškal? Taktiež sa tam naznačuje niečo s temnotou, do ktorej padala jeho duša kvôli tej vražde, ale nechápem, čo to má znamenať. A prečo si vlastne striga vybrala Adriu ako svoju nástupkyňu? Iné baby sa jej rozkladali v jaskyni, ale Adria bola asi v niečom iná, v čom?
Škoda, toto mohla byť fajná hororová poviedka, takto to pre mňa na konci stratilo atmosféru, lebo som ničomu nechápal.
02.03.2024
ama_rilla
Poviedka bola napísaná dobrým, zaujímavým štýlom. Na začiatku vo mne vyvolala zvedavosť, vtiahla ma do deja. Celkom slušne v úvode budovala atmosféru strachu a napätia. To je jej veľké plus. Problém ale mám s dejom. Ak som tomu správne pochopila, tak hlávnu hrdinku mohlo zachrániť to, ak by nebola panna. S týmto jej ale jej milovaný z neznámeho dôvodu nechce pomôcť. To je prvý neuveriteľný motív, pretože nevieme, prečo to nie je pre neho ok. Ľúbia sa, chcú byť spolu, on ma jednoduchý spôsob, ako hrdinke pomôže... no odmieta to. Predstavila som si, že to asi nie je pre neho morálne v poriadku, no následne vražda je pre neho prijateľnejšia... čo je zvláštne, ale nejako by sa to ešte dalo uhrať. Dostal teda nejaký zázračný nápoj, spáchal vraždu -prečo? Aby ho striga nezabila? Mala to byť ochrana? Dajme tomu, že mala. Prečo ale potom ho neochránila pred jeho milou, ktorá ešte nebola ani plne premenená? Mne by nevadilo, že vlastne sa nič nepodarilo, nedalo sa to zvrátiť...ale vadilo mi to,že záveru chyba aspoň nejaký vnútorný hoj, napätie, nejaká dilema... je to škoda, lebo sa to čítalo ozaj veľmi dobre.
02.03.2024
Veles
Túto poviedku si mi posielala dávnejšie na betaread, ak sa nemýlim. Neviem už ale kedy to presne bolo, ani čo všetko sa v nej zmenilo.
Napísané to bolo dobre, čítalo sa to bez problémov. Koniec trochu hapruje. Príde mi to tak, že si to možno dlhšie prerábala/strávila viac času nad tým, takže automaticky vieš čo sa stalo/prečo to nevyšlo. Mne sa to isté už tiež zopár krát podarilo, že som čitateľom niečo nevysvetlil poriadne a potom mohli len rozmýšľať nad tým, čo sa vlastne stalo.
03.03.2024
Lucika
Veles to vystihol :/ viackrát som nad tým sedela a v hlave som mala dejové linky, ktoré som chcela dať von iba v náznakoch, ale zjavne mi to nevyšlo tak ako som chcela :D
Keď vypil odvar, musel spraviť nejaký zlý čin, po ktorom by sa mu duša poškvrnila a len vtedy by sa mu otvoril priechod v jaskyni.
Čo sa týka Adrie, nepovažovala som za také dôležité vyzdvihnúť nejaké jej vlastnosti alebo niečo, pre čo si Annis vybrala práve ju. Malo to byť proste tak, že skúšala nájsť svoju nasledovníčku a jednoducho ona jej sedela najviac. A navyše tým, že to bolo písané z pohľadu Svena, on aj tak nemal ako vedieť, prečo si vybrala práve ju. A pochybujem, že by mu to Annis prezradila ;)
To, že s Adriou nechcel spať, som si tiež myslela, že stačí odôvodnenie, že to proste nechcel za takých okolností. Veď príbeh sa odohráva hneď po útoku. A navyše, o tomto sa bavili tesne predtým, než ju uniesla Annis. Takže ani nebol čas na zmenu názoru :)
Na druhej strane to, že bol ochotný spraviť taký čin, že dokázal niekoho zabiť, malo zdôrazniť jeho lásku k nej. Keď sa tak veľmi bál, že ju navždy stratí, urobil by čokoľvek, aby ju mal naspäť.
No každopádne, pripomienky beriem, ten koniec nebol zrejme najšťastnejšie napísaný.
10.03.2024
Martin Hlavňa
Pre mňa to bola ľahko nadpriemerná poviedka, ale koniec prišiel aj mne taký nijaký. Záležitosť s odvarom a vraždou som nemal problém pochopiť. Čítalo sa mi to dobre, pekne ma vtiahlo do deja. Z logiky ma najviac asi vyrušilo, keď sa zobudil spotený, skôr by som čakal, že celú noc presedí niekde pri sviečke a bude rozmýšľať, čo má robiť. Takto, pre mňa ostal zdegradovaný trochu ten šok, keď ju nestihol zachrániť.
12.03.2024
Tom Hotep
Pripadám si, ako by som dohral nejaké RPG a dostal sa do najhoršieho možného konca. Obluda neporazená a milá stratená. Naviac teraz sú tie potvory dve! Poviedka nebola vôbec zla, ten koniec bol trocha neuspokojivý, ale tak nemusia byť vždy len happy endy. Čo ma však naozaj otravovalo boli dve mená: Annis a Adria. V záverečnej konfrontácií sa mi strašne plietli a ja som nevedel, kto je kto.
23.03.2024
Scarecrow
Za mňa pekná poviedka, no ako už písali aj ostatní, ten koniec bolo treba vysvetliť trošku viac :) Samozrejme nie nejak natvrdo, ale v náznakoch. Alebo som len ja nechápavý :D
Inak sa mi to páčilo :) Temná atmosféra bola pekne vybudovaná
06.04.2024

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.