Diskusia 1/1: Sochy boha Thauma

Podporte scifi.sk

Diskusia

Veles
Kratšie, ale dobré. Páčilo sa mi to :)
25.11.2023
YaYa
Veľmi bohatý príbeh, do PNP sa ani nezmestil, takže by si zaslúžil prerábku. Scény by lepšie vynikli v dlhšom texte a nemuselo by sa vynechať vyvolávanie ducha, čo ma v tej chvíli trochu sklamalo. Ak by si sa do toho pustila, možno dievčatám daj iné mená, také, aby sedeli k tej mytológii. Ale je to super komplexné na hodinu :)
25.11.2023
Lucika
Ďakujeem :) som rada, že sa páčilo. Tie mená som ozaj mohla dať lepšie a veru som aj to vyvolávanie chcela písať, ale som sa bála, že nestihnem dopísať koniec :D možno sa teda k tomu raz vrátim :)
25.11.2023
BlackTom
Tie škreky harpyjí som fakt počul!
25.11.2023
Ray Janonoff
Neviem sa rozhodnúť, či sa mi páči, že som musel googliť bohov - teda či je dobré, že to nie je totálna grécka klasika (kam ma dostali až harpyje), alebo oceňujem originalitu :)
K menám sa prikláňam tiež, s Irinou som už hľadal prepojenie niekde na Kyjevskú Rus.
A vlastne aj tie splašky ma trochu vyviedli z konceptu, spomínala sa dedina, ak by to boli Atény alebo Rím, spojím si to s kanalizáciou. Oceňujem zaujímavé vloženie ekologickej témy, hoci to z Iriny robí prvú aktivistku na svete:D
A detail - meč zastrčený za opasok len tak môže cinknúť o kameň, to áno. Lenže ak predtým neprereže opasok, môže zraniť človeka - takisto koňa, keďže predtým jazdila. Meč by mala v pošve, tá môže byť okovaná, hoci to už nebude cinknutie.
Detail detail - "ostrá hrana sa zafarbila" - viac by sa hodilo ostrie sa sfarbilo, resp. ostrie čepele. Aj preto, že zdôraznenie "ostrá hrana" je zvláštne, meč má len ostré hrany. Ak má jednu stranu tupú, je to niektorý špecifický variant a tupou sa aj tak nikto rezať nebude:)
26.11.2023
B.T. Niromwell
Má to peknú fantasy atmosféru aj mytológiu, len je to dejovo obrovské na to, aby sa to zmestilo do mikropoviedky, takže máme až priveľa vecí, čo si musíme domyslieť, a zároveň je to vlastne veľmi priamočiare, v zásade čokoľvek, čo treba, aby sa stalo, sa bez nejakých komplikácií, až na ten jeden útok harpye vo final battle, aj stane. Tu by naozaj pomohlo sústrediť sa na menší úsek deja.
26.11.2023
Tom Hotep
Nájdu sa tam neduhy, ale keďže pravdepodobne vznikli pod vplyvom limitovaného času, tak ich nebudem riešiť. Zaujímavý nápad, vybrať harpie ako poslov božieho hnevu. Celkom originálne. Celkovo by stálo za to vziať celý tento námet a spraviť z neho plnohodnotnú poviedku. Potenciál to má.
26.11.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.