Diskusia 2/2: Medailón

Filmová história scifi

Diskusia

Ray Janonoff
Poviedka sa mi čítala dobre, aj keď sem-tam sa jazyk zdal až príliš umelecký - napr. "strach jej obliekol kabát". Hodilo sa to do celkového štýlu, ale mne do záchodovej scény nie. Dievčatá medzi sebou nepotrebovali toľko spisovnosti, pri rozhovore s dospelými to nevadilo, tam je pochopiteľné, že sa snažia hovoriť inak.
Ostatné veci mi v podstate dávali zmysel - farár po xy prípadoch zistil, že skutočný diabol sa objaví málokedy, preto najprv odporúča lásku, ktorá väčšinou pomôže. Veronike dospelí príliš neveria, dievčatá ju šikanujú - kto čaká, že z nej bude za desať minút superhrdina? Ja nie.
Plus Ema mohla prežiť, to by sa ešte len zosypala zakaždým, keď uvidí Veronikin medailón...:D
15.03.2023
Arcey
Páčila sa mi atmosféra v poviedke, tá bola skvelá. Aj spracovanie témy šikanovania a pomsta nenásytnej Emy. Trochu by som čakal viac od učiteľky, že si nedá len tak brnkať po nose a tiež pasáž s farárom by sa dalo skrátiť a zakomponovať lepšie. Záver hoci bol skvele napísaný, nedával zmysel. Čo potom, čo s mŕtvolou dievčaťa? To mi prišlo ako nedomyslené. Čítalo sa to fajn, aj keď miestami slovosled bolo treba prehodiť. Moje hodnotenie: 7/10
28.03.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.