Diskusia 2/2: Slnko vyšlo na západe

Filmová história scifi

Diskusia

Veles
Vidíš Ray, nad tým štúdiom som sa príliš nezamýšľal, musím sa z toho poučiť :D Ale v podstate by sa to dalo tak vysvetliť, že je to skôr niečo na spôsob zákopovej, stagnujúcej vojny, kde síce povolávajú dosť ľudí, ale nie všetkých. A to štúdium literatúry mohlo teorericky viesť ku práci propagandistu, keby som si to viac premyslel :)
A ten koniec s tými motoromi: Osobne som to v duchu vždy videl ako každé jedno bojaschopné lietadlo letí na poslednú misiu, z oboch strán. Ale aj pre efekt som ich tom toľko dal :D
09.03.2023
Ray Janonoff
Efektu rozumiem:)
Síce asi nepoznám žiadny reálny alebo vymyslený príklad zákopovej vojny, ktorá by nebola v konečnom dôsledku opotrebovávacia, ale ak to berieš napr ako kórejskú hranicu, potom chápem tiež.
Tak dodatočne mi ešte napadlo - štát, ktorý má zvládnutú plazmovú technológiu na úroveň ručnej zbrane by mohol mať aj niečo desivejšie, než atómovú bombu - hoci pre čitateľa našej doby robí pocit práve to. Inými slovami, to slovo plazmová môžeš vyhodiť a nič sa nestane:)
09.03.2023
Veles
Aj nad tým som premýšľal, ako to je s technológiou, ale nakoniec som si povedal, že to nie je až tak do očí bijúce. Plus som to tam zaradil, aby som mal aspoň o jeden scifi prvok viac :D
09.03.2023
kadas97
v prvom rade ma brutálne štval Zettar a jeho vyhrotené básnické črevo...myslím si, že príbehu by viac prospelo ak by si povedali ešte jednu historku z "akcie" namiesto básničiek a pesničiek. Našťastie na konci sa dostavil "wow-efekt" v podaní bomby. Neber to ako hejt, len mi táto poviedka nesadla do noty :)
10.03.2023
Kasiopejka
Aj keď nie som veľmi cieľovka takýchto bojových a vojnových scén, táto poviedka ma vtiahla do deja, mala dobrú atmosféru a takisto postava básnika bol zaujímavý nápad.
13.03.2023
ama_rilla
Tvoja poviedka sa mi páčila, resp. páčil sa mi štýl rozprávania, ktorý si zvolil. Malo to atmosféru, emóciu... no len potom keď sa začalo niečo diať, tak to hneď aj skončilo:D chyba mi v poviedke zápletka, trochu viac deja, trochu viac času do konca. Škoda.
13.03.2023
Lucika
Poviedka sa mi páčila, plynulo to tak jednoducho, ale atmosféra a koniec boli super :) štýl rozprávania básnika by sa mi viac hodil pre starého, ale rušivé to nebolo.
14.03.2023
Olex
Ahoj,
poviedka sa dobre čítala, páčila sa mi. Ak by som nepochádzala z juhu, kde ľudia hovoria tak, že slovosled je pozmenený, to básnické pojatie dialógov by mi asi vadilo. Pokiaľ by mala byť v poviedke poetika, neriešila by som to formou dialógov, ale napr. bla bla verše, Zavrel zošit, už ho oziabali prsty, premýšľal, ako strávi zbytok večera. A ešte do popisu priestoru a pocitov by som ju dala.
16.03.2023
Arcey
Bohužiaľ, mne táto tvoja poviedka nesadla, ale všimol som si, že si urobil pár zmien, ktoré som ti poradil, hlavne čo sa týka dialógov. Slobodník mi liezo strašne na nervy, fakt nemusel hovoriť ako básnik, pretože ten, kto má rád poéziu nemusí tak hovoriť stále. Takto mi prišiel, ako keby nebol úplne v poriadku a mal to v hlave pomiešané. Štylisticky je to výborné, čítalo sa fajn. Vzhľadom na pocit som dal ale málo bodov. Moje hodnotenie: 6/10
28.03.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.