Diskusia 1/1: R.P.Z.

Filmová história scifi

Diskusia

MartinB
Príbeh mi prišiel taký jednoduchý, objavil sa ronin, zachranil ho pred bitkou a ukazal mu mamu. Napísané to bolo samozrejme zručne, ale na to, ze to bolo o mladom chlapcovi a ze mu zomrela mama, to vo mne nezanechalo emociu. mozno to chcelo sa viac pohrat s tym, ako ho nahanaju a on ma flashbacky na časy s mamou a tak.. aby som mal cas si s nim do konca vybudovat vztah a potom by to malo vacsi ucinok na mna. Ale napísané fajn, čítalo sa to prakticky samé.
05.03.2023
Hieronymus
Príjemná rozprávka. Dokonale priamočiara a pekne napísaná. Tiež musím priznať, že to bohvieakú emóciu zo mňa nevytiahlo, ale toto je presne ten typ príbehu, ktorý je objektívne dobrý, ale neviem ho doceniť, lebo nie som cieľovka. Musím však oceniť to, že takýto text vie spadnúť bahna afektovanosti, ale tu sa to držalo tak akurát na hrane a tiež je fajn, že autor dbal na detaily a Kibō-nokishi nie je random meno, ale znamená to Rytier nádeje, čo všetko pekne dokresľuje.
05.03.2023
Veles
Väčšinu vecí som ti povedal počas betareadu, tak to len zopakujem v skratke :D príbeh sa mi páčil, napriek tomu že Japonsko a ich kultúru moc nemusím. Napísané to bolo dobre, tam nie je čo vytknúť. Nejaké nedostaky tam boli. Kočkobus by som skôr pomenoval Mačkobus. A tá veta, v ktorej sa dozvedáme chlapcovo meno, mi stále príde trochu krkolomná. Inak veľmi pekná rozprávka :)
06.03.2023
BaconBacon
Mne sa páčilo prostredie Japonska aj názvy, ktoré boli k veci. Príbeh jednoduchý, ale nevadilo. Asi by sa mi tiež páčili viac spomienky na mamu pri naháňačke, presne ako spomínal MartinB, rovnako by som možno pritlačil na chlapcov zloduchov a zavesil by som ich, napríklad na strom za trenky. Zaslúžili by si. :)
Inak príjemná rozprávka.
09.03.2023
Kasiopejka
Vo mne naopak príbeh chlapca dokázal vzbudiť emócie. Veľmi príjemne sa mi poviedka čítala.
11.03.2023
Ray Janonoff
Šú šú Tomy... počkať, iná rozprávka:D
Bolo to fajn, aj keď sa prikláňam k tej strane, u ktorej to až tak veľa nevyvolalo - na rozdiel od tej PNP s Kubom.
Len nechápem, prečo to bol rušeň - akože jasné, rozprávka - ale ak bol predtým človek, prečo skončil ako stroj? Mohol ostať ako človek, duch, ešte aj zviera by mi vzhľadom na Japonsko prišlo okej - ale ten rušeň mi nijako nepasuje:D
13.03.2023
Lucika
Mne sa to tiež veľmi páčilo, bolo to milé, malo to peknú atmosféru :) Pozastavila som sa len nad tým, keď prišli na cintorín, že nešiel k hrobu svojej mamy. Čakala som, že tam pôjde.
14.03.2023
Olex
Ahoj,
príbeh ide ako po masle, aj napriek tým tragickým okolnostiam. Chýbajú mi ďalšie vrstvy. Ale to sú moje preferencie, iným môže takto spracovaný príbeh vyhovovať.
23.03.2023
Arcey
Všetkým ďakujem za komentáre. Malo ísť o jednoduchý príbeh, možno akúsi rozprávku, ktorá aj napriek pochmurným okolnostiam skončí dobre a plné nádejou, že sa dajú všetky príkoria prekonať. Prostredie bolo pôvodné slovenské a malo sa odohrávať v lese za sídliskom, kde bývam, nakoniec som to zamenil za Japonsko, lebo sa mi to tak viac hodilo. S emóciami je to rôzne u každého, čo jedného chytí za srdce, druhému nemusí nič hovoriť. Záleží aj od prežitých a aktuálnych nálad či nastavenie duše. Teší ma že poviedka sa vám čítal príjemné a dá sa povedať bez zádrheľov. Tak isto sa mi páči, že ste si niektorí všimli zakomponované detaily, ktoré neboli iba tak ale snažil som sa ich premysllieť, ako sa len dalo.
28.03.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.