Diskusia 1/1: Podvedomie

Filmová história scifi

Diskusia

Veles
Úprimne, radšej by som asi prijal dve samostatné poviedky, každá by sa sústredila na jeden príbeh, ako jednu takto spojenú.
Nehovorím, že to bolo zlé, fo nie. Len to bolo podľa mňa trošku zbytočné. Ak by si sa sústredil len na jeden príbeh naraz, mohol by si viacej vecí vysvetliť. Či už to, ako je kožné že obrov nepriateľ má také zázračné regeneračné schopnosti. Alebo kto sú to tí kvadruplegici a či ten Rus, ktorého spomínaš je ten, čo odrezal a prišil hlavu psa na telo iného.
Nejaké chybičky tam boli, ale nič strašného podľa mňa. Trochu mi tam ale vadila veta: Nekončiace schodisko po nekonečnom čase konečne skončilo. Aj o tom anjelovi by som rád vedel viac.
Je to celkom dobré, ale kebg sa to sústredí len na jeden príbeh, bolo by to lepšie podľa mňa :)
04.03.2023
MartinB
Celkom ma vyrušovalo v uvádzacích vetách príliš časté "zahrmel obor". To mi stále viac a viac udieralo do očí. By som sa to trocha pokúsil obmieňať, prípadne sa to niekde určite dalo aj vynechať úplne. Inak vytknúť nemám čo. Hoci to nebola moja šálka kávy, hlavne tie časti s obrom ma nebavili, ale napísané to bolo celkom fajn, takže verím, že to niekoho môže pobaviť. Ten Grap mi trocha pripominal Venoma, alebo ten čip vo filme Upgrade.. Čo je mimochodom vyborny film, odporucam vsetkym. Hra tam Tom Hardy z Wishu.
04.03.2023
MartinB
Ta časť s Grapom ma ale bavila viac, takže keby to bolo postavene jednoduchšie, iba okolo tej prvej linie, bol by som spokojneší. Ale ako hovorím, niekomu sa to moze pacit takto ako to je, čiže to neber ako nejaku vytku
04.03.2023
Hieronymus
Mám s touto poviedkou presne ten istý problém ako Veles. Na jednej strane je to napísané dobre, na druhej strane nechápem rozhodnutie spojiť dve poviedky, ktoré sami o sebe môžu ponúknuť komplexný dej. Nechápem tiež prečo sa vlastne spojili tak, že jedna postava spadne do druhej. Hľadal som nejaké hlbšie prepojenie, nejaké náznaky, prečo sa to stalo tak, ako sa to stalo, ale neviem to nájsť. Pokiaľ to tam je a ja som to prehliadol, tak sa ospravedlňujem. Pokiaľ nie, tak to spojenie nastalo len preto, aby nastalo a to mi nedáva zmysel. Mohli sme mať dve dobré poviedky, ktoré by sa objavili v tomto a nasledujúcom kole, ale namiesto toho sme dostali dva príbehy v jednom balení, oba vyvolávajú veľa otázok (prečo sa šuhaj s Grapom nedostali k netu skôr, keď sa to, podľa všetkého, neodohráva v postapo svete), na ktoré nedostaneme odpovede. Na jednej strane to chápem, lebo som si overil rozsah poviedky a z hľadiska počtu znakov sa blížila k hranici, takže na veľké vysvetlenia nebol priestor. Tým sa však vraciam k tomu, že prečo sa autor rozhodol spojiť tieto dve poviedky, ktoré boli tým pádom povrchné a veľa vecí zostalo nevysvetlených.
Škoda, príbehy mali potenciál, takto sa navzájom potopili.
05.03.2023
Fefe
Ahojte, ďakujem za komentáre. Ako úplne prvé by som rád povedal, že to naozaj neboli dve poviedky, ktoré som spojil od jednej. Moje nápady občas bývajú strelené a keďže moja tvorba je založená na obrazoch, ktoré vytvára moja predstavivosť, tak konkrétne táto poviedka vznikla z posledného obrazu. Bol to pocit veľkej úľavy a zároveň novej hrozby, ktoré sa odohrali v postapo modernom svete. S rytierom, odseknutou hlavou "generála". To bol úvodný a zároveň záverečný obraz, na ktorom poviedka začala. Vznikli dva svety, ktoré fungovali ako samostatné celky a to ako a prečo sa spojili malo byť jasné až na konci. Nie vždy všetko asi funguje tak ako to autor naplánuje a vidí vo svojej hlave. Musím však tiež priznať, že poviedka je približne o tretinu dlhšia a bola pre podmienky súťaže prispôsobená, čo jej (ako už teraz tuším) ubralo na kvalite. Dúfam, že mi to odpusíte :)
05.03.2023
Veles
Občas tiež píšem poviedky len podľa jednej scény (alebo dokonca len podľa názvu :D ) takže ti rozumiem. Teraz som zvedavý, koľko informácií sme stratili pri tom orezávaní? Možno potom to dáva väčší zmysel. Takto tá posledná scéna je síce dobrá, no to čo jej predchádza je dosť nesúrodé :)
05.03.2023
Ray Janonoff
Priznávam, že som bol trochu zmätený celým prostredím, nielen striedaním rovín, ale to sa stratilo pri obliekaní prešívanice - hurá, písal to niekto, kto vie, ako sa vrství zbroj!
Neskôr som si uvedomil, že tých skvelých detailov je tak veľa, že za ne namiesto pridávania body uberiem, čo je fakt škoda, pretože vieš, o čom píšeš. Ja to viem tiež, lenže čo zvyšok čitateľov? Veci ako unterhaw alebo sila na priečke príbehu podľa mňa nič nedávajú - a možno by tých pár znakov pomohlo niekde inde.
Teraz hodnotím priemerne, ale dúfam, že máš v zálohe aj niečo historické alebo čisto fantasy.
13.03.2023
Lucika
Ako spomínali aj vyššie, viac by sa mi to páčilo rozdelené na dve poviedky. Nápady to malo, len to takto v kope pôsobilo na mňa trochu chaoticky
14.03.2023
Olex
Ahoj,
páčilo sa mi, že si spojil fantasy a sci-fi. V tej fantasy časti bolo mnoho zaujímavých bytostí, v sci-fi časti ma zaujal námet. Ale na takú krátku poviedku príliš postáv a málo informácií. Chcelo by z toho urobiť aspoň novelu a poriadne prepojiť postavy obra a Podvedomia.
28.03.2023
Arcey
Poviedka mala toľko veľa veci nevysvetlených, že sa celkový dojem z nej stratil niekde v priemernosti. Neustále skákanie z jednej vyprávačšskej roviny do druhej ma nesmierne vyrušovalo a ani som dobre nepochopil načo to bolo dobré. Podľa mňa je veľmi zbytočné v rámci jednje poviedky meniť vyprávača, okrem toho v ICH forme je tam príliš veľakrát slovo som - to sa dá preformulovať tak, aby to aj bez som vyznelo lepšie. Akosi som sa nevedel stotožniť so žiadnou postavou. Štylistika je celkom fajn, len si daj nabudúce pozor na také chyby ako úvodzovky mimo dialógu, chyby v slovách a odporučil by som sa pozrieť aj na čiarky. Moje hodnotenie: 5/10
28.03.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.