Diskusia 2/2: Vražda na planéte Kreos

Filmová história scifi

Diskusia

MartinB
a vlastne aj ten nadpis Allulah som tam dal preto, aby vyzerala dolezitejsie pre "hrdinu". tiež nad roznymi napovedami som premyslal, ako napr. v uvode - Ak sa má stať zločin, som ten, kto si s tým zločinom poradí. to je taky dvojzmyslel že potrebujete vraždu? poradím si s ňou :D
02.03.2023
Veles
Tu je podľa mňa krásne vidieť problém, keď autor vie presne, čo sa stane, kto je kto a pozná skutočnú zápletku. Teraz to nemyslím nejako ofenzívne potom, aby si si nemyslel :D Neviem, možno si to poslal niekomu na betaread, ale ak by si to poslal napr. mne, hneď by som ti to povedal, pre čitateľa to nemusí byť také zjavné. Sám som s tým mal (a občas stále mám) problém.
03.03.2023
MartinB
hej, ta miera prezrádzania a neprezrádzania informácií je doslova alchýmia. ťažko ju začínajuci autor odhadne
03.03.2023
Ray Janonoff
Zo začiatku ma to bavilo, ale ako bolo spomenuté, rýchlo to prešlo - až na Skey-gej, čo mi pripomenulo Joea Špinu :D
Nad príbehom som sa zamýšľal asi toľko ako hlavný hrdina, takže mi vysvetlenie na prvýkrát stačilo, než som videl komentáre.
Desať stupňov ma iritovalo, až príliš to odkazovalo na naše prostredie - ale načo sme potom na inej planéte? Ale možno to nemal byť vtip, len som to zle pochopil.
09.03.2023
Kasiopejka
Poviedka ma bavila, mala zaujímavý nápad, len v tom konci som sa trocha stratila. A tiež ma trocha mrzí, že sme sa o planéte nedozvedeli viac.
11.03.2023
Lucika
Mám rada detektívky, celkom dobre sa to čítalo, len mi trochu vadilo, že tam všetci stále hovorili o sexe :D Koniec sa mi páčil, len, ako spomínali už aj vyššie, hodilo by sa nejako ináč naznačiť spojenie medzi Allulah a detektívom. Cez to tetovanie mi to vôbec nedošlo.
14.03.2023
MartinB
Vďaka za komentáre, ľudia :) @Lucika, aj som rozmyslal, ze to tam viac rozpisem, ale nakoniec som to tam nechal len tak visieť, aby bola hlavna myšlienka poviedky to, že to urobil on. To ich spojenie nepovazujem v tejto poviedke za až take dolezite. Islo mi o to najskor prekvapit, ze ta vrazda sa este nestala a druhe prekvapenie, ze to urobí on. Tu allulah som tam nechal len tak v naznakoch, aby si ludia potrapili hlavicky aj :D
14.03.2023
Lucika
No koniec ma prekvapil, takže to ti vyšlo :) určite skús ešte dakedy napísať detektívku
15.03.2023
Olex
Ahoj,
celkom zaujímavá postavička toho detektíva „Aroganta“. Mohla by to byť dobrá poviedka, ak by si na nej ešte popracoval. Okrem toho, čo píšu čitatelia vyššie, by som ešte navrhla, aby mal detektív nejakú pridanú hodnotu, niečo kvôli čomu by ho čitatelia mali radi.
16.03.2023
Arcey
Po štylistickej stránke pecka. Mnohí začínajúci autori majú v ICH forme prehnane používať slovo som, tu sú jednotlivé opisy prostredia, postáv a deja zvládnuté na jednotku. Čo sa týka logiky a jednotlivých častí poviedky, je to horšie. Nepochopil som prečo si poviedku rozdelil na dve pomenovnaé kapitoly, ak nerátam ten úvod. pokojne si mohol všetky scény necahť rozdelené pomocou hviezdičiek a bolo by to fajn. Čo sa týka hlavnej postavy, príde mi ako príliš dokonalý a na miesto svojej roboty si sexuje s podozrivou a podobne. Chýba mi tu kus napätia a zapojenie dôvtipu ak má ísť o najlepšieho detektíva. Posledná časť bola pre mňa najviac zmätočná. Veľmi slabo bolo vysvetlené, že hlavný hrdina vlastne videl budúcnosť - nápad je fajn, len to chce viac vysvetlovačiek a nie vybafnúť to na čitateľa z ničoho nič. Moje hodnotenie: 7/10
28.03.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.