Diskusia 1/1: Až kým ich smrť nerozdelí

Podpor scifi.sk 2 % z dane v roku 2024

Diskusia

Veles
Ani toto mi nejako nesadlo, ten humor u mňa nezabodoval. Zase tam boli chyby v čiarkach a zaujímalo by ma, prečo sú bodky uprostred niektorých viet. Tipujem že je to preklep, ale dosť to reže oči. A všetky tie odkazy na rôzne veci, či už Star Trek, Greta, alebo aj zablokovanie Suezu... Nepobavilo ma ani jedno z toho. A zaujímalo by ma, ako dokázal prepašovať Tamagoči? Nepýtam sa kde ho mal schované, skôr ako si ho so sebou zobral.
Za mňa jedna zo slabších poviedok tohto kola, minimálne zatiaľ teda. Uvidíme, čo prinesie druhá polovica.
05.01.2023
kadas97
...táto poviedka mi pripomínala Silvestrovský program Petra Marcina...čertova one-man show s vtipom v každej vete. Podľa mňa to nefungovalo.
05.01.2023
Hieronymus
Začnem pozitívnym. Je to krátke a začiatok bol dobrý.
Potom som pochopil, že každá veta má byť vtipná a v tomto bode ma to začalo unavovať. Nevravím, že nič nebolo vtipné, ale viac nebolo ako bolo. Keď sa objavila slečna s motorovou pílou, tak som sa ešte snažil v tom hľadať nejakú myšlienku, akokoľvek šialenú, ale nič neprichádzalo. Pripadá mi to ako, keď každý nápad napíšeš na malý papierik a keď máš tých papierikov sto, pomixuješ ich v kýbli a potom z hrste, ktorú z neho vyberieš vyskladáš príbeh. Je tu toho veľa, ale dokopy to nemá myšlienku.
06.01.2023
BaconBacon
Žiaľ, musím súhlasiť s kolegami vyššie. Prakticky bez deju a vtipy na úrovni tretej cenovej. ALE, ak mám niečo vyzdvihnúť, tak písanie. Vôbec nepíšeš márne. Poviedka sa čítala dobre, nezadrhávala nikde. Síce hodnotím podpriemerne, ale nie pre kvalitu písania, ale pre celkový príbeh. Určite vytvor niečo ďalšie a skús sa orientovať viac na myšlienku ako na vtip.
06.01.2023
Ray Janonoff
Za mňa je to tak pol na pol. Približne toľko vtipov by som vypustil a mohlo ma to držať s úsmevom. Takto som prevracal očami a premýšľal, či si to Veles po Červenej čiapočke zopakoval:D
Súhlasím ale aj s tým, že sa to čítalo celkom dobre.
06.01.2023
Veles
Ray, toto je moc aj na mňa :D Plus nie som fanúšikom Star Treku :D
06.01.2023
Arcey
Humorná poviedka, ktorá už od začiatku sa snaží byť vtipná za každú cenu až v konečnom výsledku pôsobi trápne. Ako niektoré vtípky sú celkom ok, ale vyzneli by oveľa lepšie, keby neboli tak hromadne a možno by to chcelo viac ich premyslieť. Ale to už napísali kolegovia v podstate všetci do jedného. Mne osobne tam najviac vadilo príliš veľa prídavných mien. Príklad: mladý miništrant, neviem, do kostola nechodím, som ateista, ale sú aj starí miništranti? Kostolné ticho - ak by to bolo inde, malo by význam urobiť dôraz, že sa to odhráva inde, ale ak je klasická kresťanská svadba tak sa odohráva na 99% vždy v kostole, takže stačilo by iba Ticho na začiatku vety. A tak by som mohol pokračovať ďalej, tých príkladov je tam veľa. A čo sa týka deja, v podstate tam ani nebol, aj keď príchod Satana bolo zaujímavé. Prečo má však na sebe oblek zo Star Treku? Prečo v pekle čakajú Grétu? Vôbec to nebolo vysvetlené, pôsobilo to ako päsť na oko, príliš lacne a prvoplánove. Taký humor, urobím si prču zo všetkého okolo a ani sa nezamyslím či to dáva zmysel alebo nie. Radil by som text poškrtať a skrátiť na jednu tretinu dať tomu údernú myšlienku. Bodky, čiarky a kostrbaté vety vadili aj mne. Ako keby autori nemali záujem o to, aby poviedky vyzerali, čo najlepšie.
Hodnotím: 5/10
24.01.2023
Martin Chabada
Ďakujem za komentáre. Kritika je na to, že nás posúva ďalej.
Určite nepovažujem tento "kúsok" za vrchol mojej tvorby. Je to len taký úlet. Mal zostať naveky uväznený v útrobách počitača. Jednej betareaderke, ktorá moje sci-fi veľmi neobľubuje, sa to však nesmierne páčilo. Urobil som teda experiment. Anonymné kolo som zvolil zámerne. :-)
P.S.: Prirovnanie k silvestrovskému programu Petra Marcina ma pobavilo najviac. :-)
07.02.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.