Diskusia 1/1: Prekliata

Filmová história scifi

Diskusia

Veles
Príliš veľa krátkych viet, hlavne na konci. Pokojne by som aj rozvinul alebo dal do súvetí, nehodili sa mi tam. Boli tam aj chyby čo sa čiarok týkali, no najviac mi bilo do očí zamieňanie v za u. "Prstou" napríklad. Taktiež mictan nesedelo ranvej a zachumlám sa, to mi príde ako čechizmus.
Nápad celkom dobrý, no prevedenie ho sťahuje dole.
04.01.2023
MartinB
Na konci veta - Rozbehnutá striga nečakajúc tento pohyb do mňa narazí a vypadne z okna. - lepšie by bolo asi preletí cezo mňa alebo niečo v tom štýle.
Inak taká milá jednohubka
04.01.2023
Ray Janonoff
Nápad pekný, kto by tie situácie nepoznal? Úvod by som trochu rozsekal, podobne aj akčnú scénu, tú určite. Krátke vety, viac odsekov a určite nepoužiť "vysunúť" a varianty štyrikrát v šiestich vetách za sebou, k tomu zopakovať pazúre (pazúry, nie?) a zuby - napríklad: z nechtov sa stávajú pazúry, z úst vyrážajú ostré zuby, snažím sa premeniť svoje telo na čokoľvek ostré, špicaté...
Trochu mi chýbali informácie, čo sa stalo s babkou, že neodovzdala poznanie, resp. mamou (mali by mať schopnosti všetky v línii, nie? ak nie, prečo?).
Určite to chce prekopať a doladiť, ale rýchlo. Pretože život je krátky (to opakovanie sa mi páčilo asi najviac:)
04.01.2023
Arcey
Veľmi pekný nápad, bohužiaľ poviedka bola ušitá horúcou ihlou. Takže vedia zamordovať nejakú bosorku, ale nevedia docieliť, aby žena, ktorá zdedila čarodejnícke schopnosti sa stala členkou spolku bez toho, aby ju preklili? Hm, nesedí mi to. Trochu mi chýba ten skutočný svet okolo - nikto sa nečudoval, keď si babizne leteli na metle, nikoho nezaujímalo, keď niekto rozbil okno. V dnešnej dobe by tam už bola banda výrastkov, ktorí by si to natáčali na Tik-tok ale záchranku by nezavolali. Štylisticky mi to nevoňalo, aj keď sa mi to čítalo celkom dobre. Príliš veľa archaizmov na môj vkus, poviedka nie je dobre ukotvená - kde a v akom svete sa to odohráva. Ak ide o súčasnosť, väčšinu starý slov by som nahradil niečim modernejším. Tak isto text má kolísavý rytmus a akcia je opísaná prudko a bez korekcií opakovaných slov. Jednotlivé postavy sa mi miešajú, ani jedna vo mne nezanechala nič výrazné. Vzhľadom na potenciál si myslím, že poviedka bola zbytočne odfláknutá.
Hodnotím: 6/10
24.01.2023
ama_rilla
Pripájam sa ku komentárom vyššie. Poviedka mala dobrý nápad, niektoré situacie boli zaujímavé - prepad obete. Mne to ale prišlo, že je to všetko také z rýchlika, raz -dva sa dozvedela, že je čarodejnica, potom zase celý prepad bol prirýchly. Trošku spomaľ, povedz nám viac o postavách a ich motiváciach, trosku nám povedz aj o svete, kde žijú.
26.01.2023
Olex
Ahoj,
ďakujem za komentáre:))
07.02.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.