Diskusia 1/1: Najdúch

Podporte scifi.sk

Diskusia

kadas97
Veľmi príjemné čítanie. Hrobára som si predstavoval ako suseda čo uhŕňal sneh vo filme Sám doma :D
02.01.2023
Veles
Ja som si toho hrobára skôr predstavil ako Otca Gasciogna z Bloodborne :D Dobrý príbeh, aj keď mne by sa tam viacej hodil hororový koniec, že by hrobár podrezal chlapca aby ona mohla ožiť, ale aj takto je to zaujímavé. Nejaké gramatické chyby som tam nepostrehol, ale odporúčal by som oddeľovať priamu reč, nie dávať to za sebou, keď sa rozprávajú, bolo to trochu rušivé.
02.01.2023
BaconBacon
Príbeh o hrobárovi, víle a chlapcovi, ktorý nemá jasno vo svojej minulosti a trápi ho čudná jazva na dlani. Popravde mám zmiešané pocity. Vyzdvihol by som atmosféru, tá tam bez pochýb bola, postavy tiež zaujímavé. ALE - Príbeh začal zaujímavo, no nakoniec som si položil otázku - prečo hrobár čakal na chlapca, aby zabil vílu? Veď keď mu robili také problémy tie ostatné a ešte ohrozovali aj chlapca samého mohol ju pokojne zabiť oveľa skôr a bolo by. Takto mi to príde, že hrobár čakal na jej smrť len preto, aby mohol autor napísať túto poviedku.
Technické prevedenie tiež škrípalo, ako už spomenul Veles - nacápať priamu reč dvoch postáv do jedného riadku nevyzerá dobre, asi tak ako nevyzerá dobre veľký blok textu (*vety ako "Zatmelo sa mi pred očami. Úplne som stuhol." mohli byť pokojne pod sebou, jednak by rozdelili blok textu a jednak by zvýšili napätie).
02.01.2023
MartinB
Udrela mi do očí zrejme chyba z nepozornosti, keď som si prečítal - Otvoril som ústa, že mu odpoviem, čo si o ňom myslím, no nestál mi za to. Otočil som sa a pobral preč. V duchu som si nadával za to, že som vôbec za ním lozil.
A o pár riadkov nižšie bolo napísané - „Povedal som vám, aby ste ma nechali na pokoji. Ste úplne pomätený,“ zvrieskol som.
Možno som len nepostrehol, kde mu povedal, aby ho nechal na pokoji. Ak hej, ospravedlňujem sa.
Inak príbeh fajn, až na to, čo spomínal BaconBacon, tiež som si položil rovnakú otázku a to, čo vytkol Vales, aj mňa sa to pomerne zle čítalo miestami. Ale všetko sú to veci, ktoré sa už v nasledujúcej poviedke nemusia vyskytnúť, teda ľahko odstrániteľné. Stačí si lepšie pripraviť príbeh pred samotným písaním a po ňom si dať záležať na tom, aby sa nám to čo najľahšie čítalo. Atmosféra tam bola, autor písať vie, ostatné sa doladí.
02.01.2023
Arcey
Fuu... začnem tým dobrým. Poviedka, čo sa týka atmosféry, má dobrú úroveň. Postava hrobára bola fajn. Jeho motivácia je fakt čudná, ale s chybami poďme po poriadku. Tak ako predošlý text, aj tento má problém s členením textu. Veľmi výrazný. Povedzte mi, aký je dôvod mať pár dialógov v rámci jedného odseku a neoddeľovať každý dialóg zvlášť? Je to potom ťažko čitateľné. Stačí sa pozrieť na hocijaký román, ako sú písané dialógy. S lepšou úpravou, kontrolou po sebe a lepším zvolením slov to mohlo byť oveľa lepšie. Nabudúce odporúčam nechať to odležať a vyvarovať sa rovnakých chýb.
Hodnotím: 5/10
03.01.2023
Ray Janonoff
Mne to prišlo, akoby hrobár čakal, pretože ho považoval za syna a aby sa mu vrátil, musel to pochopiť, musel ju vidieť. Ale možno som úplne mimo:)
Páčila sa mi atmosféra, vnútorné pochody hlavného hrdinu. Obraz staršieho obdobia na dedine mi zrušilo vyhlásenie o chvíľkovej pamäti, ale možno je to len pocit. Vôbec by mi ale nevadilo, ak by sa to odohrávalo v súčasnosti, o to viac by mohol hrdina odporovať myšlienke na nadprirodzeno.
A aby sa nepovedalo, že to niekomu nevadilo - bloky textu.
03.01.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.