Diskusia 1/1: Niet hasiča bez ohňa

Filmová história scifi

Diskusia

Martin Chabada
Tipujem, že ide o autorku. Je to neskutočne "ukecané". Štýl pripomína víťazku minuloročného MaCeFa. Za jej poviedku som ale ja nehlasoval.
Som len obyčajný chlap. Rozlišujúci iba osem farieb. Poznám len tri základné činnosti - útok, útek a spánok. Musel som namáhavo dolovať čriepky deja z dialógov. Oceňujem "remeslo" (aj v tých dialógoch). Ale banálna zápletka a štýl, ktorý ja nemusím, bodové hodnotenie znížili.
08.09.2022
Veles
Mám rád keď sú odseky dobre oddelené, no tu to ide až do extrému podľa mňa. Vadilo mi ako to bolo rozkúskované, už po chvíľke som netušil kto hovorí, musel som sa nútiť dočítať to. Napísané je to pomerne dobre, asi až na to chýbajúce r v sory.
08.09.2022
Arcey
Poviedka sa čítala fajn, dialógy boli dobré, samotná zápletka a nápad sa mi páčil. Vadilo mi tam ale absencia opisu, keď sa to tak vezme nebol treba, cez dialógy si človek vedel predstaviť o čo ide a kde sa postavy nachádzajú a čo robia, ale keby sa do toho pridala aj vizuálny opis sveta okola, poviedka by bola oveľa lepšia a vyznela by kvalitnejšie. Aspoň podľa mňa. Takto to boli iba dialógy. Napadlo mi, že keby sa to urobilo ako divadelná hrá, obstálo by to asi lepšie. Autor/ka má ale očividne skúsenosti s hasičmi, buď vlastné, alebo aspoň do detailov naštudované a dobre to bolo zakomponované do textu.
28.09.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.