Diskusia 1/1: Sychravý deň? Sychravá nálada? Kdeže, čas na melódiu!

Podporte scifi.sk

Diskusia

Aleš Horváth
Prekusať sa tvojím štýlom ja neutiecť je umenie. Vďaka krátkosti sa to dalo vydržať. Tvoj neosobný a neliterárný útvar by sa dal krásne spracovať, škoda že si sa o to sni nepokúsil rozvinúť tento koncept. Keby sa toho chytila writerka, magda či Niromwell alebo yaya, viem si z toho predstaviť krásnu xiusovku(niečo na spôsob kúzelníka z minulého kola) alebo i valentovku.
ako autor, skús tomu povenovať čas, nápad je to rozhodne parádny.
20.02.2022
Kei
Nápad je veľmi pekný, ale štýl písania ho udusí. Text pôsobí viac ako autorské poznámky, príprava na poviedku, ktorá ešte len vzniká. Isteže je to PNP a je náročné vyprodukovať za hodinu tip-top poviedku, ale dá sa to. Aby to však človek dokázal, musí svoje prvopisy aj upravovať.
20.02.2022
B.T. Niromwell
Páčil sa mi nápad legendy v rozprávaní, je to sympatické, chcelo by to ale na deji popracovať, pridať štipku napätia a zakriviť dejový oblúk.
20.02.2022
xius
Toto bol seriozny pokus, to vitam! Hadal by som, ze si zacal neskoro? Zacalo sa ti to rozpadat v tretom odstavci a potom bol koniec. Je fajn si najprv vymysliet pointu ci nosnu scenu, potom k nej pristupit z nejakeho zaujimavejsieho uhla (z pohladu klavira samotneho?) a brzdit ci urychlovat dej priamou recou. To zvykne vnuknut aj nejaky novy napad, lebo nase vlastne postavy maju celkom casto aj vlastne nazory. Drzim palce nabuduce!
22.02.2022
Veronika Valent
Milé. Vo mne to evokovalo spomienku na Hitchoca a Troch pátračov - Tajomstvo domu s hodinami. Milovala som tie jeho knihy ako dieťa. Chýbal mi tam však hororový dôvod, prečo sa tam ľudia neodvažujú prísť. Toľko k logickej stránke. Víly však boli veľmi poetické. A ešte jednu praktickú radu na záver. Chápem Tvoj zámer písať vyšším štýlom, ale radšej by som na Tvojom mieste vyskúšala písať jednoduchšie súvetia. Dá sa to naučiť na drabble poviedkach. V jednom slove povedať vetu. Je to super cvičenie, vyskúšaj niekedy.
02.03.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.