Diskusia 1/1: Do polnoci

Filmová história scifi

Diskusia

Goran
Akože v závere je milo-morbídno-humorná pointa a nesmierne sa mi páči slovný zvrat "Upísal sa písaniu" - malý slovný skvost. Ale ináč je to len taký malý experimentík, kde naozaj neviem, čo tým básnik chcel povedať. A pozor - milovník, fanatik, maniak do poézie ako som ja, Ti nemôže túto báseň, či azda báseň v próze, ohodnotiť dobre. Ej, na stole mi leží zbierka Jána Bubniaka, predtým som mal v rukách Pavla Bunčáka, ešte predtým Júliusa Lenka... a ten, kto číta veľa, veľa, veľa dobrej poézie, musí konštatovať, že toto nie je dobrá poézia.
22.01.2022
Aleš Horváth
Krátke, stručné a výstižné.
A originálne
22.01.2022
ama_rilla
Veľmi som neporozumela tomu, čo autor chcel povedať. Je to azda nejaká odvolávka na PnP? :D Neviem...
23.01.2022
B.T. Niromwell
Ja sa na to nepozerám ako na poéziu, ale skôr lyrizovanú prózu. Páči sa mi tajomno ukryté v príbehu - musí písať, do polnoci, nevieme prečo, ani komu, čomu sa upísal. Tá kliatba tancuje niekde na pozadí a my si môžeme domýšľať, to ma baví!
23.01.2022
8HitBoy
Páči sa mi atmosféra, aj sa mi celkom páči ako je to napísané, ale priznám sa, nepochopil som pointu, dumám o tej záverečnej vete a nie a nie dať si to dokopy a pochopiť autorský zámer. Beriem to tiež ako experiment, teším sa na poviedky. :)
30.01.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.