Diskusia 1/1: Prichádza búrka

Podporte scifi.sk

Diskusia

Goran
Čo sa slovosledu a vetosledu týka, nie je to nijako šikovne napísané. Tvoje Fp poviedky majú neporovnateľne lepšiu štylistiku, to ale treba iste pripísať na vrub časovej tiesni. Až na svetlé momenty, ktoré majú šťavu a humor, ako stretnutie s bláznivou vedmou (sám som raz také zažil), je to písané ako také trochu suchopárne a poriadne vykonštruované rozprávanie...
Napriek tomu som poviedku hodnotil naozaj vysoko. Ten samotný nápad, ten záverečný zvrat, ten vtip - no skvelé. To ma totálne dostalo. Učebnicový príklad dobre použitej slovnej hračky, to homonymum a v dnešnej dobe najmä :D ma fakt odrovnalo. Takisto je to učebnicový príklad toho, že niekedy posledných pár viet vie posunúť celú poviedku do iného svetla a na úlne inú, vyššiu, úroveň.
22.01.2022

Aleš Horváth
Zaujímavá pointa, v podstate pobavila. Ako Goran píše, treba to dočesať.
Jedine čomu som nepochopil, bolo prečo zrovna cez maturity, alebo prečo zrovna gymnázium?
22.01.2022

B.T. Niromwell
Nesadol mi úplne mix vážnosti a humoru, lebo spočiatku akoby to chcelo byť veľmi vážne, potom to samo seba negovalo a potom to bolo vtipné pointou, ale na konci sa tam dialo hrozné veci, bolo to asi primálo absurdné, aby som sa vedela pobaviť, ale humor je zapeklitá vec, vidím, že iným ľuďom to sadlo.
23.01.2022

jakeerko
Áno. Pôvodne som začal písať niečo iné - čo som si napasoval do reálii mojej chystanej februárovej FP. Ten čerstvý motív mi však prišiel natoľko dobrý, že som sa rozhodol si ho do tej FP ušanovať (a aj tak by som to nestihol napísať do 75 min). A tak som za približne polhodinu zosmolil túto blbinu :) Štylistika je dosť zlá, ráno som sa to hanbil čítať (keď píšem do FP, alebo súťaží ako MCF, tak text je napísaný pomerne rýchlo, no práve so štylistikou sa ex post hrám týždne).
23.01.2022

xius
Hlasujem za nesanovanie napadov! :) Ked prisiel tento, pride aj dalsi. Ale - tuto je pointa taka poriadne stavnato PNPckova, ouje! Len to skratenie casu na polovicu sa podpisalo naozaj kruto. Je zmatene, bez akejkolvek logiky ci fungujuceho tempa/stylu. Netreba to sice brat tragicky, ak si popritom dostal ozaj skvely napad, tak je to dobry obchod. Teda, uvidime! Posvietime si na tu tvoju FP! :)
24.01.2022

8HitBoy
Priznám sa, príliš mi to nesadlo. Prvé dva, možno tri odseky by som osobne úplne prepísal, lebo v nich veľmi trpí dynamika príbehu, sú to len jednoduché, stredoškolsky slohovo pôsobiace opisy, ktoré čitateľa príliš nevtiahnu do deja. Pohral by som sa s vetami, pridal nápaditosť a akčnosť prostredníctvom priamych rečí. Humorná pointa je vždy super. Tu relatívne funguje, aj keď niekto by mohol ten záver považovať za rasovo stereotypný a nie úplne vhodný. Každopádne neklesaj na duchu, tvoje fantastické poviedky sú na dobrej úrovni, toto bude skôr taká drobná výchylka, prípadne dôsledok časovej tiesne :)
27.01.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.