Diskusia 1/1: Neposlušný vladyka

Podporte scifi.sk

Diskusia

Veles
Celkom dobré, taká Roganovka povedal by som,
22.01.2022
Goran
Pod týmto si človek môže predstaviť všeličo, ale nie poviedku - tá, hoci aj krátka-kratučká, by mala obsahovať dajaký zvrat, prekvapenie, pointu, posolstvo, alebo a skrátka: niečo by mala čitateľovi chcieť povedať. Tu príde jeden ultradrsný týpek a zlikviduje jedného menej drsného typa. A... to je všetko. Napriek čudným vetám, ako: "Krvou ofŕkaná zbroj sa hybko otočila a spakruky dragansky meč vodorovne vyšvihol.", komiksovo-groteskným opisom: "ramená sa rozpínali, že by Boježízn musel postaviť vedľa seba troch chlapov, aby zaberali rovnakú šírku." - je to vôbec človek? Conan na konskej dávke steroidov? A podivným pseudoslovanským menám - Črtoslav. - je to prekvapivo dobre napísané, a hlavne zo začiatku to má tú správnu atmosféru. Ale tie menované prvky dosť zrážajú celkovú úroveň. Tiež si neviem predstaviť, aké by musel dotyčný robiť grimasy, aby sa mu vlnili svaly na tvári. A to "Mor ho"? Čo by na to povedal Samo Chalupka - to bol, podľa mňa, skôr komický prvok.
23.01.2022
B.T. Niromwell
Vidno tu Červenákov vplyv a myslím,že ti sieto slovanské veci dosť sedia. Pre mňa to bolo celkom prekvapivé, lebo človek čakal, že samozrejme, že to takto neskončí - a skončilo sa:D Len predstava takéhoto ultra bojovníka, čo STRAŠNÝ SPOILER dokáže sebavedomo nakráčať k vládcovi, sťať ho a odkráčať a nikto honezastaví, pričom v hradisku musí byť mrte bojovníkov, tak to sa potom musí človek pýtať buď že čo to bolo za na hovno vladyku alebo čo to je za ultra arch nepriateľa, lebo takýmto štýlom si môže potom podmaniť celý svet a potom o čom to bude.
23.01.2022
Aleš Horváth
možno niekde na konci by stačilo doplniť "pomedzi mŕtvoly bojovníkov, ktorí mu bránili sa dostať ku vladykovi". s tým ultra arch som to prehnal, ale ako mág/bojovník by určite mal nejaké obmedzenia, čo mi ale nedoplo počas písania.
hej, bol to experiment napodobniť Červenákovho Rogana, nešlo mi ani tak o dej ako skôr o ten drsný štýl. v konečnom dôsledku ani neviem čo by bol prekvapivý koniec: 1. vyhrá vladyka 2. vyhra pobočník 3. obaja zomrú 4. vladyka ukeca/podplatí bojovníka aby sa pridal na jeho stranu 5. zasiahne vyššia moc(deus ex machina)
vzhľadom na schopnosti prichodzieho mi 1. 3. 4. automaticky vypadnú. takže buď 2. alebo 5. kde by päťka znamenala faux pas, čo sa týka deja, ale eventuálne by to pomohlo rozvinúť dej, ak by bolo viac času a chcel som z toho urobiť viacstránkový elaborát.
Ale dík Niromwell za komentár, máš pravdu, uznávam je to nedotiahnuté do konca.
23.01.2022
xius
Od Cervenaka som nic necital, takze ak je tam viditelna inspiracia, unika mi. Ale napisane to je umne! Aj mena sa mi pacia, trochu kazia ocakavania a to beriem ako bonus nez naopak. Ze je to len mala scenka bez nejakej zapletky by utrpelo na FP ci samostatnej poviedke. Ale v PNP som s tym uplne ok. :) Zaujimavy jazyk, pre mna nezvycajne prostredie, dost fajn. Pri vacsom rozsahu by sa to asi zacalo trochu rozpadat. Podla mna skus tvrdo vyuzivat sablony klasickych pribehov ako, vid Hero Journey. Cloveka to demotivuje, ze omg, ved to je ako predkreslene obrazky... ale nah, je to nastroj ako kazdy iny a vysledku naozaj pomaha. Pekna pnp!
24.01.2022
8HitBoy
Čítalo sa to príjemne a dejom ma to zaujalo. Nedostatky sú predpokladám spôsobené časovou tiesňou, tj. nejaké čiarky + niektoré veci sa dali napísať šikovnejšie, napr. dve vety spojiť do jednej hneď v prvom odseku, pôsobilo by to prirodzenejšie.
Príliš mi nevoňala priama reč, bola miestami strojená, ale na druhú stranu, prirodzená priama reč je ťažká úloha.
V konečnom účtovaní zaujímavé popasovanie sa s touto výzvou a témou, celkový dojem je určite skôr pozitívny.
24.01.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.