Diskusia 1/1: Prach

Filmová história scifi

Diskusia

Aleš Horváth
Celkom fajn, trochu klišé, pripomenulo mi to pc hru Indiána Jones a tajomstvo Atlantídy. Ale bol by to dobrý úvod, zaujímalo by ma ako to pokračuje
22.01.2022

Goran
Na mňa to pôsobilo veľmi zmätočne a sám som z toho dosť zmätený, viac vecí mi nedávalo zmysel a neviem či som to dobre pochopil. Veľa logiky bolo obetovanej pre to, aby sa príbeh hýbal. A naozaj sa mi nechce veriť, že by boli vedci až takýto nezodpovední (netvrdím, že nezodpovední by aspoň trošku byť nemohli, aspoň táto dvojica - ale žeby sa stalo trendom vo vedeckých kruhoch hrať sa na superhrdinov?) A čo ten koniec?
Ale bolo to dobre napísané a základná premisa je zaujmavá.
Vety ako: "Ten si najprv dôkladne pošúchal bradu, preleštil okuliare a popravil kravatu, čo bol jeho rituál keď stál pred ťažkým rozhodnutím" predstavujú príklad pútavého písania a prezrádzajú aj veľa o charaktere postavy bez toho, že by sa musela priamo a zdĺhavo opisovať, na čo nie je v krátkych poviedkach priestor a pri pnp zas čas. To je veľmi umné :), to sa mi páči.
22.01.2022

Veles
Ono, v podstate to je úvod do "niečoho väčšieho", a dúfam že aspoň malú časť z toho sa mi podarí skompletizovať do budúceho kola FP.
23.01.2022

B.T. Niromwell
V zásade to bolo veľmi príjemné čítanie, kde tam chýbajú čiarku a je tam veľa to, ale inak dosť pekné formulácie budujúce atmosféru. Je to tak pomerne zrelo vystavané, že o to viac udrie do očí tá zvláštna bezprizórnosť konania vedcov, ako keď na začiatku po sebe kukajú, že kto rozhodne, alebo úplne najviac v tejto vete: Situácia je beztak zlá, no keby sa spustí aj urýchľovač s Prachom vnútri, ktovie ako zareaguje. Inak mám pocit, že ti to celkovo veľmi sadlo, tak som zvedavá, čo z toho spravíš do FP, keď budeš mať čas a priestor.
23.01.2022

xius
Ja mam naivne scifi ako poriadnu guilty pleasure a tu to hralo na vela spravnych not! PNP da ale scifi zabrat, hlavne takemu, kde musis rychlo dumat o nasledkoch a realnosti konania. Ale zaklad s tajomstvom okolo Prachu je super. Otvorenie portalu a tajomna bytost trochu menej super. :) Ak s tym ides dalej do FP, skus si napady okolo vyvrcholenia deja vypisat a kruto skrtat vsetko, co je bud prilis klise alebo z naivneho scifi robi fantasy. Lebo ta krasa je ukryta prave v kaslani na nasu realitu a drzania sa pravidiel vedy len ramcovo - vsetko sa da vysvetlit! A citatel by mal byt schopny takmer stihat to velke odhalenie rozoznat pred koncom! :) Twist tu proste nebyva pointou, ale cesta k odpovediam by mala byt zabava. Drzim palce.
24.01.2022

8HitBoy
Prach! Is that a His Dark Materials reference?!
Začiatok výrazne lepší ako koniec. Zaujímavú premisu, ktorá ROZHODNE môže byť základom pre rozsiahlejší príbeh si zakončil trošku patetickým a zbytočne prestreleným finále, ktoré trošku skoplo zaujímavý nápad nižšie.
Je to ale naozaj pekne napísané a príjemne sa to čítalo. Rezervu vidím v priamej reči, ktorá síce nebola zlá, ale dala by sa napísať aj šikovnejšie.
Celkovo to je pekná práca, na ktorej si si vyskúšal zas niečo nové a možno si aj dostal inšpiráciu na poviedku do súťaže!
24.01.2022

Veles
Neviem čo je His Dark Materials :D Skôr som čerpal inšpiráciu z hier umiestnených v Endless univerze, konkrétne Endless Legends. To finále bude dávať zmysel neskôr, keď toho viac napíšem :D Dá sa povedať, že táto PnPčka je začiatok prológu do môjho vlastného univerza, s ktorým som si veľmi dlho nevedel dať rady.
24.01.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami