Diskusia 2/2: Veľký deň

Filmová história scifi

Diskusia

Goran
wow, Terry, díkes, tak som zas o dačo múdrejšie. Celé desaťročia :D som žil v omyle. Ale fakt.
09.01.2022
ama_rilla
Ech, ja sa asi nepridám k všeobecnému nadšeniu. Poviedke som síce dala pomerne dosť bodov, lebo je pekne napísaná napriek medzierkam v logike a páčila sa mi scéna v pohostinstve. Ale mám z nej taký pocit, že autor vôbec nemal záujem písať nejaké fantasy, skôr by rád napísal čosi o živote po vojne medzi obyčajným ľudom, ale tu sa tak nejako vyžaduje, aby tam bol nejaký ten fantastický prvok no tak, bác, hlavný hrdina je duch :D môžem sa,samozrejme, škaredo mýliť, ale to bol môj dojem a preto tak ani nejasám nad poviedkou. Navyše vôbec nemám rada príbehy zo slovenskej dediny (až na pár ozaj dobrých slovenských románov).
09.01.2022
ama_rilla
Myslím, že ten kocúr je tiež mŕtvy. Vidí ho pri svojom mŕtvom otcovi takmer na konci :)
09.01.2022
Goran
ááá, do riti! Nieee, hocijaký človek, ale kocúrik niééé. Ale je tu útecha - žije vlastne večne :)
10.01.2022
Aleš Horváth
Páčilo sa mi to, perfektne spracovanie. niet čo dodať k predchádzajúcim komentárom.
bolo tam zopár wtf momentov, kedy to balansovalo na hrane logiky, ale keď sa človek ponoril do príbehu, tak to neriešim.
zatiaľ naj poviedka tohto kola hoci veľmi emotívna.
10.01.2022
Aleš Horváth
amarilla, nesúhlasím s tebou, ten fantasy prvok je prítomný v celom texte, v náznakoch. a autor s ním pracuje v celom texte, nielen v závere.
p.s. dobrý príbeh zo slovenskej dediny je Kladivák, odporúčam.
10.01.2022
ama_rilla
Aleš, áno, sú tam náznaky toho, že je duch v celom príbehu, to súhlasím. Lenže keby hlavný aktér je preživší, jeho žena by mu nevedela odpustiť smrť otca, jediná, ktorá by s ním priateľsky hovorila, by bola jeho dcéra, ktorú by sa on snažil držať pri sebe a len ťažko by niesol, že dospela a bude nevestou... Tak sa de facto na tom príbehu veľa nezmení. Áno, ubralo by mu to na "šťave", lebo by vzdanie sa dcéry nebolo také dramatické ako v poviedke skutočne je, no šikovný autor, ktorým autor tejto poviedky bez akejkoľvek pochyby je, by to zvládol aj tak. Preto si myslím, že tento prvok nie je zásadný a nie je to nie veľmi fantasy dielo, príde mi to tam len také "dolepené". Ale rešpektujem, ak to niekto vníma inak, mne to prišlo takto.
10.01.2022
Anitram
Tak toto je môj favorit! Podľa mňa je to napísané úplne parádne! Mám pocit ako keby to napísal nejaký profesionál :)
18.01.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.