Diskusia 2/2: U kovárov

Filmová história scifi

Diskusia

Pospíšilová.luca
Začátek na mě působil dobře. Hned jsem si představila horror, kde parta lidí vyráží za zábavou a už se nevrátí. Což bylo splněno, ale chce to víc přidat na atmosféře. Jak už bylo napsáno, příběh postupně zrychloval a zrychloval a už nebyl čas se v něm pořádně zorientovat. Než pošleš příběh do soutěže, dej ho někomu přečíst. Mě to moc pomohlo. Hlavně se nenech odradit kritikou, tak přece posouvá dál 🙂.
14.11.2021

Smrtislav Pierko
Za tú dobu, čo sa pripájam do tejto súťaže, sa tu usadila akási literárna elita. Dobré je, že si človek môže prečítať kvalitné diela, ale môže to zároveň odradiť menej skúsených autorov, ktorí sa snažia naskočiť do tohto rozbehnutého vlaku. Chce to veľkú odvahu naskočiť a pevné nervy aby sa človek udržal, ale podľa mňa je to najlepší spôsob ako získať potrebné skúsenosti.
Začiatok bol vskutku vydarený a nabudilo to vo mne chuť a zvedavosť. Dobre sa to vyvíjalo, ale problém nastal, keď to nabralo spád. Ono sa to strhlo ako lavína a zobrala so sebou aj časť atmosféry. Trochu som sa strácal v rýchlom slede udalostí a zjavne aj tebe sa to v návale spisovateľského adrenalínu stalo, lebo v jednej chvíli hľadala Zuzana Lenu a potom išla Lena za Lenou. V pnp je človek oklieštený časovým limitom, ale tu máš všetok čas, ktorý si sama určíš. Ja niekedy píšem jednu poviedku aj niekoľko týždňov a nosím si ju všade so sebou v hlave. Viem, nie je to príliš efektívne keby som sa tým chcel živiť, ale táto súťaž je pre naše potešenie :)
17.11.2021

Anitram
Nestihla som reagovať pri vyhodnocovaní, ale dodatočne chcem ozrejmiť názov poviedky. Mám tam gramatickú chybu. U Kovárov malo byť s veľkým K. V texte to mám už takto napísané, konkrétne vetu: Táto osada sa nazýva U Kovárov. Na Kysuciach sa jednotlivé osady volajú napr. U Králi, U Haladeji a keďže je to blízko českých hraníc, možno sa nám zdá takýto tvar trochu netradičný a evokuje to niekomu názov krčmy.
A odhalili ste môj najväčší nedostatok. Vôbec neviem odhadovať, čo treba v poviedke dovysvetľovať, čo nie je čitateľovi jasné, atď. Na túto poviedku som nemala ani žiadneho beta readera, takže je to dosť cítiť.
25.11.2021

Kei
Vďaka za vysvetlenie, myslela som si, že by to mohlo byť niečo podobné, no stále si myslím, že vybrať takýto názov pre poviedku nie je najlepší nápad. V texte už je to okej, hlavne ak by tam bolo viacej nárečových výrazov (ešte viacej ako je teraz), no do názvu by som to ja nepoužila.
26.11.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.